Skocz do zawartości

Nowy monitor 24-27" FHD/2K/4K


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kubas246,

Recommended Posts

Hej, ostatnio kupiłem kartę graficzną GTX1080 i teraz przyszła pora zmienić mój stary monitor HD Ready na coś współczesnego, max do 900zł.

Na wstępie dodam że pod tego (jak dla mnie) potwora będę miał podpięty TV:

 

Philips 55PUS7303/12

Więc monitor potrzebuję mniejszy i teraz zastanawiam się czy wybrać FHD, 2K czy 4K koniecznie ?

Grać zamierzam głównie na TV ale z racji że moja luba miewa swoje zdania myślę że czasem dostanę ochrzan by nie używać tak wielkiego i prądożernego TV i będę się przesiadał na monitor stąd niska jego cena :D

 

Zasadnicze pytanie dla mnie, to co lepiej zeskaluje się:

1. FHD - natywna w której będę grał

2. 2k (do pracy już lepsza) - natywnie też pogram

3. 4k (chyba najlepiej do pracy) - i grać na nim w FHD czy 2k (tak wiem że niby na 1080 pogram, nie mniej wolę niższą rozdzielczość i wyższą płynność.

 

I w zależności od tego który wariant będzie najoptymalniejszy to taki monitor chciałbym byście pomogli mi wybrać :)

Oczywiście fajnie by było jakby miał powyżej 60Hz ale moja cena nie czyni cudu w wyborze :)


To może zacznę, może ten ?
 

Lenovo ThinkVision L24q-10

Serio nikt nic nie doradzi ?:(

Link to post
Share on other sites

Jeśli jedyny powód zakupu monitora to niższy pobór prądu to od razu powiem, że nie ma to sensu. Różnica w poborze prądu między tym TV a monitorem to 50W (patrząc na wartości podane przez producenta). Przy 50W różnicy po 20h naklepiesz 1kWh mniej na monitorze niż na TV. 1 kWh to około 0.5zł. Policz sobie ile musiałbym tysięcy godzin używać ten monitor, żeby jego zakup zaczął się zwracać (od razu powiem: za dużo).

Jeśli to tylko śmieszkowanie i powód zakupu monitora jest inny to jeśli masz ograniczony budżet to nie ma za bardzo sensu szukać 1440p czy 4k. Weź tani 1080p 120Hz/144Hz to przynajmniej pograsz przy wyższym odświeżaniu. BenQ XL2411 (TN, 1080p, 144Hz) można dostać za 1000 zł

BTW FHD (1080p) to właśnie jest 2k

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

No tak pośmieszkowałem a nie napisałem że chcę do pracy (programuję) oraz czasem pograć (jak sam pewnie wiesz, 55" nie do każdej gry się nada - a przynajmniej wdg mnie strategie lepiej na mniejszym ekranie ale bliżej nosa).

Stąd myślę że 2560x1440 byłoby optymalne, obecnie mam 1650x1050 i jest słabo już w większości rzeczy.

Link to post
Share on other sites

Recenzję U2518D możesz sprawdzić tu: https://pcmonitors.info/reviews/dell-u2518d

Ogólnie U2518D ma nowszą i trochę lepszą matrycę. Możesz poszukać czy gdzieś uda Ci się je sprawdzić na żywo, ale U2518D ma bardzo dobrą fabryczną kalibracje, więc P2418D może wypaść gorzej niż by w rzeczywistości było po kalibracji.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Co prawda wykroczyłem poza budżet ale akurat w firmie sprzedają "stary" sprzęt po niskiej cenie (1900-2000zł nowy) Philips 349X7FJEW/00, może to dobry wybór będzie zamiast Della ?

Jak nie, to wstrzymam się z kupnem Della po świętach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...