Skocz do zawartości

Linux dla studenta na mini pc


Recommended Posts

Witam

 

Mini PC od modecom, 2GB RAM

Procek z3735f

 

 

Potrzebuję wrzucić jakiś lekki linux na którym będzie spokojnie hulał pakiet biurowy kompatybilny w pełni z ms office.do tego e-learning w postaci video.

 

Ubuntu? Mint?

 

Ma to być proste i z polskim wsparciem bo będzie tego używała studentka która ma się na bakier z takimi rzeczami. Ma po prostu hulać.

 

Pozdrawiam

 

2ce03a20f59831f00be42249949471ea.jpg

Link to post
Share on other sites

Zobacz nawet w wikipedii:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Xubuntu

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lubuntu

 

Masz tam linki do stron dystrybucji.

Oczywiście wybierz wersję odpowiednią też dla procesora w tym kompie, bo to zdaje się 32-bitowy procek.

 

Szczerze nie wiem, co jest lepsze. Tzn. Xubuntu czy Lubuntu. Sam siedzę na domyślnym Ubuntu.

Libre office jest dostępny praktycznie na każdej dystrybucji linuksa.

Tak samo jak język polski. Z tym że część programów nie ma tłumaczeń, tak samo jak na windzie. Ale te podstawowe oczywiście mają.

Edytowane przez derunim
Link to post
Share on other sites

A libretto dobrze zastąpi ms office?

 

 

Myślę że Linux jest dobrym pomysłem. I dlatego pytam konkretnie jaka dystrybucja będzie ok bez zbędnej ingerencji w instalowanie czegokolwiek. A jeśli już to właśnie aby nie było problemu ze wsparciem polskim.

 

Sam język Polski nie jest potrzebny ;)

Link to post
Share on other sites

W takim razie myślisz że to linux jest dobrym pomysłem?

Ustawiłem mamie emerytce Ubuntu i nie ma problemu.

 

A libretto dobrze zastąpi ms office? Myślę że Linux jest dobrym pomysłem. I dlatego pytam konkretnie jaka dystrybucja będzie ok bez zbędnej ingerencji w instalowanie czegokolwiek. A jeśli już to właśnie aby nie było problemu ze wsparciem polskim. Sam język Polski nie jest potrzebny ;)

Libre office generalnie w większości zastosowań zastępuje pakiet MS. Niektóre skrypty mogą nie działać, ale większość rzeczy działa.

Libre office jest dostępny też na windowsa, można przetestować.

Najlepiej nagrać obraz płyty z podanych linków i uruchomić system z płyty. Co prawda wówczas w pamięci musi się ten system zmieścić i działa znacznie wolniej niż zainstalowany, ale dla sprawdzenia wystarczy.

Instalacja Lubuntu 18.04 (najnowszy z długim wsparciem):

 

Xubuntu:

Edytowane przez derunim
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...