Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zdecydowałem się na zmianę obecnego monitora BenQ XL2411 na Acer Predator XB271HUBMIPRZ i mam takie pytanie czy miał ktoś porównanie matrycy TN 1ms do IPS 4ms? Czy jest to jakaś widoczna różnica, która w dynamicznym fps będzie zauważalna? Jeśli jest różnica to jest ona taka, że idzie się do niej szybko przyzwyczaić, czy jednak będzie przeszkadzać?

Link to post
Share on other sites

Mam Benq 1ms, miałem tego predator różnica jest dość odczuwalna, choć można się przyzwyczaić.

Z mojej strony to nie polecam tego predatora, dałem się uwieść pięknym opinią w internecie - sama jakość obrazu dość przeciętna, jeśli nie wierzysz udaj się do Media Markt i porównaj z innymi monitorami.

Link to post
Share on other sites

mam tego predatora i obraz jest wporządku, trzeba było go skonfigurować, ale matryca jak najbardziej daje radę. W markecie nic nie porównasz bo masz tam sprzęty podłączone kiepskimi kablami w dodatku na jakis switchach a video też jest odpalone z kiepskiego źródła i pliku, więc ma się to nijak to jego rzeczywistych możliwości. 

Obraz nie jest przeciętny na nim tylko jest naturalny taki jaki powinien być. 

Dla pewności zapytam my mówimy o predatorze IPS prawda?

Link to post
Share on other sites

a filmy jakie odpalałeś? Bo jak to były filmy w małej rozdzielczości, albo były to filmy z cda a ty je odpalałeś na monitorze 2560 to się nie dziw, że obraz był słaby. xD

Ja odpalam normalnie filmy 4k, bluray itd itd i wszystko jest pięknie elegancko. Jeżeli monitor jest w stanie wyświetlić w bardzo dobrej jakości zdjęcia i gry to dlaczego nie filmy? Nie rozumiem twojego toku myślenia. 

 

Lepiej było by uznać, że po prostu to nie jest monitor w twoim typie bo to, że to jest zły monitor powiedzieć się nie da. Wiele ludzi go ma i chwali, wypadł dobrze na wszystkich testach, więc nie masz racji jeżeli chodzi o jego technicalia, możesz natomiast mieć inny gust co do obrazu i preferować inne matryce. 

Edytowane przez Michaelz
Link to post
Share on other sites

Dlaczego? Mógłbyś rozwinąć swą wypowiedź?

Nie brakuje Ci trochę ostrości w Acerze? Nie wiem czy ja miałem jakąś dziwną sztukę, ale u mnie był obraz jakby ktoś zastosował lekki efekt blur, przez co oczy mnie bolały od wpatrywania w taki obraz, a to zdecydowało o zwrocie.

Edytowane przez DjTechnics
Link to post
Share on other sites

mnie oczy bolały na VA. Kolory były zbyt jaskrawe i nie dało się tego wyregulować, w grach ghosting jak cholera, czasami przesycenie kolorów dawało jakiś tam efekt, ale generalnie wszystko wyglądało nienaturalnie, w filmach srebrzenie na ciemnym tle i generalnie trzeba było wszystko przestawiać w ustawieniach w zależności czy oglądałeś ciemny czy jasny film. VA generalnie jest nie do wyregulowania jak oczekujesz naturalnych kolorów. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...