Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, nadszedł ten czas aby zrobić upgrade.

Aktualnie posiadam:

CPU: i5-3350p + SilentiumPC Spartan 3 PRO 

GPU: GTX 970 4gb gaming

MOBO: GA-B75M-D3H

PSU: SilentiumPC 550W

RAM: 12gb DDR3

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black 

 

Chciałbym wymienić CPU a wiec pewnie mobo i ram będzie również musiał przejść upgrade.

Zastosowanie to głównie gry i programowanie (docker czy vm - ale tutaj myślę że w późniejszym czasie dokupię ramu i tyle).

 

Możecie mi coś zaproponować w zestawie do 2k? Pewnie i tak wyjdę poza budżet - muszę jeszcze ssd zakupić.

Warto przekładać chłodzenie do nowego zestawu czy zostawiać boxowe? 

Edytowane przez ezpzz
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim co jest powodem upgreadu?

Jakaś aplikacja przymula, za długo się coś renderuje? 

Czy po prostu nie możesz zagrać w kilka tytułów?

Jest to ważne bo ukierunkuje to w jakie komponenty musiałbyś pójść. Szczerze lepiej by było opchnąć tą budę jako całość. No bo sprzedawanie wszystkiego osobno może średnio wyjść, a tak jedna transakcja i po sprawie.

 

Do większości gier na pewno by starczyło , tylko kartę troszkę lepszą i będzie hulać. Z upgreadem na ddr4 bym troszkę poczekał bo ceny pamięci to jakiś dramat.

 

Z mojej strony na ten moment ogarnij sobie SSD i może kartę graficzną ( sytuacja troszkę się uspokoiła , ceny pomału lecą w dół) 

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim co jest powodem upgreadu?

Powody są dwa sprzęt jest już leciwy ok. 5 lat już działa, no i jego wydajność jest już kiepska sprawdzałem w bf5 i pubg a za pomocą MSI Afterburner widzę ze karta daje sobie rade a procek cały czas w okolicy 90-100% także  ;)

Szczerze lepiej by było opchnąć tą budę jako całość. No bo sprzedawanie wszystkiego osobno może średnio wyjść, a tak jedna transakcja i po sprawie.

 

 

W sumie nie jest to taki zły pomysł. Ludzie kupują takie sprzęty? 

Ile mógłbym wziąć za PC aby go sprzedać? Licząc części wychodzi coś ok. 1600-1700 pln - na szybko sprawdziłem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...