Skocz do zawartości

ktore płyty pod słabe CF z socket 1155 i jaki procesor?


Recommended Posts

dobry dzien

proszę o pomoc w dojściu jakie chipsety obsługują tryb cf na podstawce 1155 i czy jest znaczna róznica jesli bedzie pcie x16 + x4 w stosunklu do x8+x8 ?

oraz czy ktoś sie orientuje jak mocno cf obciąza dodatkowo procesor i czy 8 wątkow pomaga czy wystarczy 4 rdzenie?

 

nie ma to byc zaden szał a raczej ponizej szału cos typu 2x rx460 (moze sli nv 1050 x2)

z uwagi na zawalony smieciem wystawianym przez złodzieji koparkowych rynek sensownych uzywek

Edytowane przez Lopezo2
Link to post
Share on other sites

no dokladnie szukam budzetówek

nie obsługują to znaczy ze sie nie da? czy ze jest za słabo? czy sie nie da bo sie przyjęło ze się nie da  bo niewarto?

 

gtx1030-50 chyba nie obsługują takie wieści słyszałem ale niby jest jakis fix mix i sie da

Edytowane przez Lopezo2
Link to post
Share on other sites

wiem ze lepiej, gdyby były uczciwe ale jest masa złomu, to juz było. nie chce sie powielac po wielkoroc topic w karty ktore sa wykonczone

 

z desperacji postnowiłem zrobic cos by nie uzywac kart z rynku zinteresowan kopaczy tylko wciaz nie mam pojecia co

 

poza tym to nie tylko dla mnie

ma działac bez wypasu na poziomie znosnym powyzej 1050 bez korzystania z kart kopaczowych, nuzy i meczy mnie słuchanie co rusz ze karta wyzionła i sie czerwienic ze złoma złozyłem i placic  choc czesc strat

 

karta ze sklepu traci obecnie odrazu za duzo

nie moge komus złozyc kompa z kartą za 1200 ktora juz  za rok chcac sprzedac bedzie miał/a  na starcie -700

tak ze sklep odpada bo tez jest zwyczajnie absurdalnie nieoplacalny w stosunku do odsprzedazy

 

zresztą sklep i tak jest nieopłacalny

Edytowane przez Lopezo2
Link to post
Share on other sites

A co ty tak się boisz kart kopaczy jak jest gwarancja to nie ma się czego bać.

Grafiki te nie obsługują multiGPU czyli fizycznie to nie będzie działać. 

Jak się kupuje grafikę za 1200 zł to się jej po roku raczej nie zmienia. Tak samo jak z autem wyjeżdżasz za bramę Salonu i -20% z automatu.

Kupuj używkę i tyle. Najlepiej z gwarancją i widać czy koleś ma jedną kartę czy z 5 czy 10 takich samych i wiesz czy był kopacz czy nie.

Te fix mixy niby są niby działa a w praktyce to gorzej niż jedna nawet mało wydajna karta. To bardziej ciekawostka że niby coś tam się da ale nie do końca to w 100% działa.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

nie mogę wciaż wydawac ani 700 ani 800 ani 900 zł by kilka miesięcy czy rok z groszem podziałało i padło.

a niestety zaczynam miec wrazenie ze to staje się niejako normą

 

moze ktos ma doswiadczenia ze jednak to jakoś działa?  najlepiej co z czym, na czym przy czym tak,  przy czym mniej i nie

 

nic nie wiem, kupuje bardzo rozsądnie milion razy zwracając uwagę na wszystko  a i tak nic nie wiem bo ludzie nie powiedza skad mają jesli mają pokątnie to wolą sie nie przyzawac, a wielu nie wie  co przedtem ich sprzet robił .. sami kupili okazjonalnie pokątne (z roczną gwarancją a 24 juz  przeminionymi)  i sprzedają jakby kupili sami w sklepie nowe... nie maja nawet pojecia ze zajechane kupili i tylko na słowo zucha uzywali przez ostatnie miesiace a kolejnemu to juz za kolejne kilka moze odmówic współpracy

 

a sprzedajacych kilkumiesieczne z gwarancją wystawioną pół roku temu praktycznie nie ma i nikt takich nie sprzedaje a jesli juz to cena jest jaka jest ... na tyle nieciekawa ze mozna by isc i do sklepu

Edytowane przez Lopezo2
Link to post
Share on other sites

Chcesz kupić 2x 460 lub 2x 1050? Jeżeli tak, to wydasz z 800-1000zł i będziesz miał kartę gorsza/porownywalną do 1050ti

 

Nie wiem czy wiesz, ale na 1050 i RX 460, też ludzie kopali, choć pewnie w mniejszym stopniu niż na 470 itd

 

Nie wiem dlaczego ludzi kopiących lub sprzedających karty koparkowe, wyzywasz od złodzieji. Każdy chce zarobić, idziesz do sklepu i też na Tobie zarabiają. Jeżeli karty by nie schodziły, ceny byłyby niższe :)

 

Osobiście widziałem sporo GTX 1060/70 rx470/80 w dobrych cenach, z długą gwarancją.

Edytowane przez gracz722
Link to post
Share on other sites

 

 

nie mogę wciaż wydawac ani 700 ani 800 ani 900 zł by kilka miesięcy czy rok z groszem podziałało i padło.

 

Masz jakiś wewnętrzny problem w sobie, to staraj się go rozwiązać sam. 

Na jaką poradę tutaj czekasz? Co chcesz usłyszeć, żebyś był spokojny? 

Ktoś ma szukać niekoparkowych grafik dla Ciebie czy co?

Ktoś ma robić dochodzenia skąd pochodzi owa i takowa karta graficzna? 

 

Możesz się bawić w Hybrid SLI ale to kompletnie mija się z celem bo to do gier kompletnie się nie nadaje.  Tutaj tego nikt nie przerabiał więc raczej nikt Ci nie poradzi. Zostają Ci bardziej zagraniczne fora gdzie temat był przerabiany czy nawet youtube. 

Link to post
Share on other sites

skoro nikt nie przerabiał to i nie ma o czym gadać

chciałem  usłyszec tych ktorzy sie tym zajmowali w swoim czasie

 

nie oczekuje przebitki w wydajnosci tylko czy problemy są akceptowale , nie nadmiarowe i gdzie najmniej przysparzające

 

p.s.

pisze nie po to bys mi szukał karty tylko bym nie słuchał porad kup mocniejszą bo to bez sensu 

 

Graczu

rozumiem ale i Ty zrozumiesz jak kupisz kilka razy a po 8 miesiacach zostaniesz z trupami bo sie skonczyła poł roczna gwarancja czy nawet  nawet po roku

nie kupuje kart by smigały kilkanascie msc a potem padały co druga

Edytowane przez Lopezo2
Link to post
Share on other sites

Rozumiem Twoje obawy, ale nie każda karta kopała, ale to już mniejsza z tym :)

 

Jaki jest sens wydać 800zl, na dwa używane RX 460, skoro taniej można kupić nową 1050ti? Karte wydajniejszą, tańszą, z pełną gwarancją, bez problemów z łączeniem kart?

Edytowane przez gracz722
Link to post
Share on other sites

to nie sa moje obawy tylko praktyka

 

nie zamierzam wydawac 800 zł na 2x460 -absolutnie nie   :)

"wydaje" na to jakies  550-600

 

 

i mowie tu o czyms całkiem innym niz opłacalnośc do ceny, mowie o opłacalnosci i stopie zwrotu z czasem

wyższe kjarty zbyt czesto padają

(tak ze nawet jesli miałbym wydac wiecej to moze sie okazac ze i tak koncowo lepiej wyjde na wydaniu wiecej, graniu gorzej ale nie zostajac z z trupami)

 

nic mi to daje ze "dzis" sie opłaca a 'jutro" mam same trupy

 

 o pelniej gwarancji to mozna zapomniec chyba ze sie kupuje nową w sklepie 

a roczna od "faceta ktory grał w niedziele" moze nic nie znaczyc i z regóły nic własnie znaczy bo grał w niedziele ostatnie 3msc a przedtem 2 lata kopały  z czego nawet on sam może sobie sprawy nie zdawac, choc wielu sobie zdaje i klamie w zywe oczy

Edytowane przez Lopezo2
Link to post
Share on other sites
skoro nikt nie przerabiał to i nie ma o czym gadać chciałem  usłyszec tych ktorzy sie tym zajmowali w swoim czasie

 

Nikt się tym nie zajmuje bo Hybrid SLI to debilne rozwiązanie i nikt z tego nie korzysta. Jak już, to raczej jest to tylko i wyłącznie pokazanie "że można" coś takiego zrobić.  Coś tam kiedyś jeszcze było, że jak ktoś potrzebuje ficzery od AMD ale i też od nV, to szli w taki coś. Hybrid Physx itp. 

 

Temat zamykam bo dalsza dyskusja i tak jest tutaj bezcelowa. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...