Skocz do zawartości

Recommended Posts

• 10 miesięcy temu...

Tak na bardzo szybko póki co odświeżone zestawy na lipiec. 

Zestawy mogą jeszcze zawierać małe babole opis - koszyk ale sprawdzę to porządnie przez weekend.

Ilość zestawów znacznie się zmniejszyła. 

Kilka uwag:

- tym razem zestawy mocno skupione na wydajności kosztem obudowy, SSD, PSU itp

- na weekend zostaną dopisane lepsze jakościowo (droższe) alternatywy

- RX 5700 / RX5700 XT - chłodzenia typu blower

- w moim odczuciu opłacalność zakupu kończy się w okolicach Ryzen 7 3700X i RTX 2070 Super

- RTX 2080 / RTX 2080 Ti straci sens najprawdopodobniej na rzecz RTX 2080 Super.

- B450 dostaje nowe biosy, w przypadku MSI praktycznie wszystko jest już opanowane, także spokojnie z tymi problemami R5 3600 na B450

- brak RTX 2060? To Ci numer ale myślę, że przez weekend znajdę dla niego miejsce

W sumie tak do tego usiadłem dziś na świeżo i sobie myślę po co łączyć i9 9900K z RTX 2080 czy z RTX 2080 Ti. Pomijam już fakt, że zaraz będzie RTX 2080 Super. Takie zestawy raczej pod FullHD i tak nie lądują stąd też zamiast i9 9900K wsadziłem Ryzena 7 3700X oraz Ryzena 9 3900X. Przy 1440p, 4K różnica CPU zacznie się zacierać a jednak na korzyść AMD rdzenie, wątki, AM4. Bijcie, strzelajcie ... taka moja opinia - Intel praktycznie out 

Lista obecnych promocji na których można trochę zgarnąć

• Upvote 5
  • 1 miesiąc temu...

Co prawda środek miesiąca ale mały bieżący update:

- pod Ryzen 5 3600 płyty od MSI w wersji MAX

- ceny, dostępność RX 5700 oraz RX 5700XT bez komenatrza

- do łask powrócił w związku z poprzednią uwagą - RTX 2060

- dostępność 3700X oraz 3900X bez komenatrza

- cena 3900X aż się prosi o komentarz ale nie wypada ... ostatni zestaw z racji tego na 9900K

- ceny pamięci widać w górę, zapewne zaraz pójdą SSD

- RTX 2080 w cenie niższej o 300 zł niż 2080 Super chyba jednak sens jakiś jeszcze ma

Lista obecnych promocji na których można trochę zgarnąć

• Upvote 2
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dlaczego we wszystkich zestawach widać AMD a nie INTEL? Coś się pozmieniało? Jak się ma ryzen 5 do I7? Czy nie można Wrzucić naprzykład I7 a tanszą kartę graficzną? Mam taki problem że z i7 przekraczam budżet dośc wysoko, a nie jestem zwolennikiem AMD, kiedyś miałem z nimi wielkie problemy, proszę o wyjasnienie.

Dlaczego we wszystkich zestawach widać AMD a nie INTEL? Coś się pozmieniało? Jak się ma ryzen 5 do I7? Czy nie można Wrzucić naprzykład I7 a tanszą kartę graficzną? Mam taki problem że z i7 przekraczam budżet dośc wysoko, a nie jestem zwolennikiem AMD, kiedyś miałem z nimi wielkie problemy, proszę o wyjasnienie.

Nie we wszystkich są procesory AMD to po pierwsze, po drugie AMD w niektórych budżetach lepiej się opłaca od Intela a po trzecie to są zestawy polecane a nie "zestawy, które musisz kupić". To, że nie jesteś zwolennikiem AMD to Twój problem, co Ci z i7 jak weźmiesz słabą kartę?

Zgadłeś, a w polecanych zestawach na wrzesień @Kajtek naskladał tyle promocji że aż serwer w Proline padł...

cicho, naprawiłem - już wszystko działa to po co ten krzyk.... serca nie macie, wywalą mnie tak samo jak tego prawniczynę za ten list z pogróżkami, a tego bym,nie chciał tak?..klikać brać, bo prowizja sama się nie natłucze.

• Upvote 1
wywalą mnie tak samo jak tego prawniczynę za ten list z pogróżkami

:rotfl:

Były koszyki z komputronika ale naprawdę nie chce mi się w ich konfiguatorze sklejać.

Jak ktoś chce, niech klepnie koszyki w innych sklepach, podrzuci na PW linki to się wrzuci. 

Może i akurat jutro zrobi się na październik także zapraszam gdyby co do pomocy. 

• Upvote 2
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Nudząc się co nie co i patrząc na dział mała akt na grudzień:

- 9700K i 9900K można zmieniać na model bez iGPU -  oznacznie KF

(oszczędność niewielka, a czasami może zaboleć brak integry)

Adobe Premiere Rush i Spark 3 miesiące przy zakupie kart MSI 

https://pl.msi.com/Promotion/global-get-rush-get-unleashed

Pad gratis przy zakupie kart MSI 

https://promocje.msi.com/promotions/odbierz-pada-na-swieta/

Voucher do pyszne.pl przy zakupie płyt MSI 

https://promocje.msi.com/promotions/swiateczne-szamanko/

Gry, Game Pass od AMD

https://pl.msi.com/Promotion/amd-raise-the-game

Jak ktoś chce, niech robi koszyki w innych sklepach i podsyła. 

• Upvote 1

Ja bym tylko dodał małą gwiazdkę do zestawu z 9900k oraz 2080 Ti: referent / karta autorska ale z bliskim do referenta projektem pcb jest zazwyczaj tańsza od najtańszych sensownych modeli o 1000-1300 PLN. Za takie pieniądze można złożyć proste LC na Gpu only (blok, chłodnica, pompo-rezerwuar, węż + złączki + płyn), które praktycznie rozkłada na łopatki nawet topowe karty chłodzone powietrzem klasy Strix OC czy FTW3.

• 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Aktualizacja na luty

- zmiana formy polecanych

- RX 5600XT fajna karta ale nie w takich cenach

- RX 5500XT nie wiem po co w ogóle to istnieje

- Ryzen 5 1600 AF wymiata totalnie Ryzena 5 2600

Jutro dodana będzie reszta oraz modyfikacje pod Intela 9600K/KF zamaist Ryzena 5 3600. 

Konfigi dodane ale jeszcze trzeba tam popracować chyba nad obudowami. 

• Upvote 1
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

poszukuję maszyny dla mojej żony, która skupia się na renderingu Sketchup+Vray, ale śmiga też w innych programach do wizualizacji 3D. Patrzyłem na zestawy, które proponujesz i ten droższy z półki 6300pln wyglada obiecująco, jak według was wypada np. w porównaniu z 

https://www.x-kom.pl/p/476206-desktop-x-kom-pro-i9-9900k-32gb-2502tb-w10px-p400.html?gclid=Cj0KCQiAyp7yBRCwARIsABfQsnS5DFFiQE3P61YAdD7LQnr63rqCSpD0Rnf8Uj37OripIcP7Zrqjw98aAlXyEALw_wcB

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez Saintman_Dawid
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...