Skocz do zawartości

RTX 2080Ti a zasilacz (wtyczki) i długość względem obudowy


Recommended Posts

Witam, z niecierpliwością czekam na testy RTX 2080Ti i zamierzam go kupić choć kasę mam nieco wyżyłowaną i moje pytanie brzmi czy muszę zmieniać zasilacz i obudowę. Mój zasilacz to OCZ StealthXstream 2 700W ale ma tylko wtyczkę 6-pin i 8 pin a RTX 2080Ti wymaga 2x8-pin no a co do budy to mam Define R3 i ona mieści karty do 290 cm, więc wszelkie karty od MSI, ASUS i Gigabyte odpadają bo mają długie 3-wentylatorowe chłodzenia. Patrzyłem na ofertę Palita i karta ma 2 wentyle i 292 cm długości czyli jest tylko nieco dłuższa niż maksymalna jaka według producenta ma się zmieścić w R3. Pytanie czy te 2 milimetry da się jakoś "obejść" ? Wiem, że karta w przedsprzedaży kosztuje aż 5490 zł. od Palita ale jakbym jeszcze zmieniał zasilacz na powiedzmy Seasonic Focus 650-750W to dochodzi ok. 300 zł. (150 zł. za sprzedaż starego). Do tego Define R3 poszłaby za 100-120 zł. a Define R6 w sklepie kosztuje 519 zł. czyli już się robi ponad 800 zł. więcej.

Co radzicie ?

Pozdrawiam http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif

Link to post
Share on other sites

Widzę że jestęś bardzo napalony na tę kartę.Chyba bym się nie zdecydował na kupno topowej karty zaraz po debiucie bo to jest czyste zdzierstwo (5500 zł. to jest jakiś kosmos).Producenci kart a szczególnie NVidia robi z nami co chce.Ale pomijając to,napisz jakie masz pozostałe komponenty w kompie a szczególnie jaki procesor,ramy,w jakiej rozdzielczości zamierzasz grać,jaki monitor.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź, pozostałe komponenty:

 

Procesor - Intel Core i5 3570 bez k

Obecne GPU - GTX 980 4GB

RAM - 8GB 1333MHz CL9

SSD - Samsung 840 EVO 256GB

Monitor to ASUS VG248QE - 1920x1080 (FullHD) 144Hz

 

Generalnie chciałbym sobie sprawić jakiś fajny prezent i rozbudować kompa ale nie wiem co kupić kosztem czego, żeby finalnie być zadowolonym.

 

Mam kilka scenariuszy i max 6500 zł. do wydania:

 

Procesor - czekać na Core i9 9900k czy kupić Ryzen 2700

GPU - kupić Radeona 580 8GB czy wywalić całą kasę na RTX 2080Ti (wtedy nie ma już kasy na monitor 4K)

RAM - jakieś 16GB za ok. 650 zł.

Zasilacz - czy zmieniać StealtxStream 2 700 W ?

Obudowa - czy karta się zmieści na długość w Fractal Design Define R3 ?

Monitor - czy zostawić FullHD czy kupić 4K albo może EIZO FS2434 IPS bo mam TN-kę ?

Link to post
Share on other sites

Poczekaj spokojnie na nowe karty i nowe procesory intela. Do i9 9900k na pewno będziesz potrzebował dużo lepszej karty niż 580.

Teraz dobrym pomysłem było by iść w 8700k/9700k(z uwagi na lutowany ihs) + 1080ti - ceny polecą w dół, nawet zastanawiałbym się nad kupnem używanej gdzie teraz masz wysyp 1080ti a po premierze rtxow będzie jeszcze więcej.

 

A co do parowania 2080ti + 3570 to hehe dosyć mierny pomysł.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź, pozostałe komponenty:

 

Procesor - Intel Core i5 3570 bez k

Obecne GPU - GTX 980 4GB

RAM - 8GB 1333MHz CL9

SSD - Samsung 840 EVO 256GB

Monitor to ASUS VG248QE - 1920x1080 (FullHD) 144Hz

 

Generalnie chciałbym sobie sprawić jakiś fajny prezent i rozbudować kompa ale nie wiem co kupić kosztem czego, żeby finalnie być zadowolonym.

 

Mam kilka scenariuszy i max 6500 zł. do wydania:

 

Procesor - czekać na Core i9 9900k czy kupić Ryzen 2700

GPU - kupić Radeona 580 8GB czy wywalić całą kasę na RTX 2080Ti (wtedy nie ma już kasy na monitor 4K)

RAM - jakieś 16GB za ok. 650 zł.

Zasilacz - czy zmieniać StealtxStream 2 700 W ?

Obudowa - czy karta się zmieści na długość w Fractal Design Define R3 ?

Monitor - czy zostawić FullHD czy kupić 4K albo może EIZO FS2434 IPS bo mam TN-kę ?

Tak myślałem...Kupowanie tak wydajnej karty do takiego procesora i ramu mija się z celem i pieniądze tylko wyrzucisz w błoto.Niestety ta karta wymaga mocnego procka i szybkich pamięci.Przy tym co masz wykorzystasz może 20%-30% jej możliwości bo proc i ram będą ją skutecznie ograniczać.Poza tym ta karta nie do FullHD.Minimum WQHD a najlepiej a najlepiej 4K.Nie masz innego wyjścia jak sprzedać wszystko wraz z monitorem i złożyć nowy zestaw.Oczywiście jeżeli myślisz o kupnie RTX 2080Ti.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

Tak myślałem...Kupowanie tak wydajnej karty do takiego procesora i ramu mija się z celem i pieniądze tylko wyrzucisz w błoto.Niestety ta karta wymaga mocnego procka i szybkich pamięci.Przy tym co masz wykorzystasz może 20%-30% jej możliwości bo proc i ram będą ją skutecznie ograniczać.Poza tym ta karta nie do FullHD.Minimum WQHD a najlepiej a najlepiej 4K.Nie masz innego wyjścia jak sprzedać wszystko wraz z monitorem i złożyć nowy zestaw.Oczywiście jeżeli myślisz o kupnie RTX 2080Ti.

To co proponujesz ? Myślałem o:

 

Ryzen 2700 + Radeon 580 8GB (to taka opcja minimum) + RAM - koszt 2700 zł. i zostać przy FullHD

Ryzen 2700 + RTX 2080 + RAM - koszt 5500 zł. + kupić jakiś monitor 4K

Ryzen 2700 + RTX 2080Ti + RAM - koszt 6700 zł.

Link to post
Share on other sites

Myślałem o tym, ale liczyłem że za 3570 dostanę 150 zł., za GTX980 - 750 zł., za ram - 150 zł. za mobo - 150 zł., za psu - 130 zł., za budę - 100 zł. czyli wychodzi 1400-1500 zł.

 

No i nie wiem co dalej, czy iść w 4K czy w lepszą matrycę i za ile warto kupić kompa by grać na max detalach.

Edytowane przez bachnaify
Link to post
Share on other sites

To co proponujesz ? Myślałem o:

 

Ryzen 2700 + Radeon 580 8GB (to taka opcja minimum) + RAM - koszt 2700 zł. i zostać przy FullHD

Ryzen 2700 + RTX 2080 + RAM - koszt 5500 zł. + kupić jakiś monitor 4K

Ryzen 2700 + RTX 2080Ti + RAM - koszt 6700 zł.

To zależy jakie masz fundusze i w jakiej rozdzielczości zamierzasz grać,jakie gry.Jeżeli chodzi o całe zestawy to są tutaj na forum mądrzejsi ode mnie którzy złożą ci odpowiedni do twoich wymagań komputer.Napisz tylko w odpowiednim dziale stosując się do wzoru:

 

Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)

Kiedy zamierzasz kupić komputer?

Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)

Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:

Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)

Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)

Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

 

Aczkolwiek osobiście brałbym jednak procesor Intela.Jeżeli chodzi o drugą i trzecią opcję to przynajmniej i7-8700K i do tego RTX 2080 lub jak finanse pozwolą to RTX 2080Ti ale za nią dawać 5500 zł to tak jak pisałem wyżej gruba przesada.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

ale po co ci grafa za 5,5 k zł skoro nie masz do niej ani procka ani monitora. kombinujesz bez sensu jak kon pod góre. pozatym jak mozna kupowac karte od razu po wyjsciu za kosmiczne pieniadze nie mając testów, benchmarków i porównań...? sprzedaj wszystko i złoż pożądną jednostkę od podstaw dopasowaną do siebie albo nic nie ruszaj i zbieraj kase, sama grafa nic nie da i nawet jej nie wykorzystasz na twojej platformie i monitorze. Pozdro. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...