Skocz do zawartości

Zmiana karty graficznej do 200 zł?


Recommended Posts

Potrzebuje przeważnie dodatkowego zasilania 6pin, jak zasilacz nie ma to są przejściówki. Hd 7790 też potrzebuje 6pin, wiem bo miałem. Co do wydajności to w jednych grach lepsze były hd7790/r7260x w innych gtx 750ti. Gtx pobiera przeważnie max 75w i większość nie miała dodatkowego zasilania choć były wersje z 6pin. HD i r7 pobierają max 100w. Różnica 25w to nie duża różnica więc bierz to co taniej kupisz, oczywiście sens mają tylko wersje 2gb w obu przypadkach.

Link to post
Share on other sites

Potrzebuje przeważnie dodatkowego zasilania 6pin, jak zasilacz nie ma to są przejściówki. Hd 7790 też potrzebuje 6pin, wiem bo miałem. Co do wydajności to w jednych grach lepsze były hd7790/r7260x w innych gtx 750ti. Gtx pobiera przeważnie max 75w i większość nie miała dodatkowego zasilania choć były wersje z 6pin. HD i r7 pobierają max 100w. Różnica 25w to nie duża różnica więc bierz to co taniej kupisz, oczywiście sens mają tylko wersje 2gb w obu przypadkach.

 

W tych hd 7790, z tego co czytam minimalnie wymaga zasiłki 450w jeśli dobrze zrozumiałem

Link to post
Share on other sites

nie, nie wymaga

tzn dobrze wyczytałeś ale praktyka jest inna, to coś jak wymagania podawane do gier -  nijak mają pokrycie w rzeczywistości

 

Aha, a czym się różnią te wszystkie gtx 750 ti, że jedna wygląda tak druga tak, to jakąś różnice robi w działaniu? Np. ta co podałem wyżej miała dwa wiatraczki, ta wygląa całkiem inaczej https://allegro.pl/msi-gtx750ti-i7541948298.html#thumb/1

 

O co z tym chodzi? I których najlepiej szukać?

Link to post
Share on other sites

każda jest tak samo wydajna, jest po prostu dużo firm które robią własne chłodzenia i wypuszczają swoją wersje karty

nie nastawiaj się na 750Ti za lekko powyżej 200zł, mówiłem że cena zwykle dochodzi do 270-300zł

 

HD 7790 200zł za wersje 1GB oraz 250zł za wersje 2GB to dobre opcje

wydajność podobna do 750Ti, czasem lepiej czasem gorzej, zależy od gry

 

https://allegro.pl/gigabyte-amd-radeon-r7-260x-2gb-gddr5-w-wa-centrum-i7552104221.html

tutaj masz 260x czyli 7790 pod inną nazwą

Link to post
Share on other sites

każda jest tak samo wydajna, jest po prostu dużo firm które robią własne chłodzenia i wypuszczają swoją wersje karty

nie nastawiaj się na 750Ti za lekko powyżej 200zł, mówiłem że cena zwykle dochodzi do 270-300zł

 

HD 7790 200zł za wersje 1GB oraz 250zł za wersje 2GB to dobre opcje

wydajność podobna do 750Ti, czasem lepiej czasem gorzej, zależy od gry

 

https://allegro.pl/gigabyte-amd-radeon-r7-260x-2gb-gddr5-w-wa-centrum-i7552104221.html

tutaj masz 260x czyli 7790 pod inną nazwą

A co jak moja zasiłka nie ma tego złącza 6-pin? I ogólnie duży skok wydajnosci zauważe przy tej zmienię?

Link to post
Share on other sites

usuwanie starych sterów programem DDU w trybie awaryjnym windows wystarczy

 

Okey, a ponawiam pytanie jak będzie z wydajnością duży skok będzie w porównaniu do tej 5670? I drugie pytanie mianowicie grając w CS:GO nie raz (dosyć rzadko ale jednak) przycina mi obraz na sekundę, taka zawieszka wcześniej tego nie miałem, dopiero od czasu jak zmieniłem mobo, procka, ramy. Czy to może być wina tej grafy?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...