Skocz do zawartości

Który monitor do gier


Recommended Posts

Witam

Zastanawiam się pomiędzy dwoma monitorami benq/asus poszukuje monitora o ponad przeciętnej jakości kolorów/czerni i kontrastu ważnego w każdej grze.

 

Pierwszy to topowy monitor BenQ XL2410T zaprojektowany do gier na matrycy TN led odświeżanie na poziome 120Hz i czas reakcji 2ms Jasność 300 cd/m2 Kontrast 10000000 :1

CENA 1400 ZŁ

1920X1080 16:9

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/25525/benq-xl2410t_490px.jpeg

 

A drugi to flagowy model Asusa PA246Q matryca najwyższej jakości IPS Czas reakcji matrycy 6 ms Jasność 400 cd/m2 Kontrast: 50000:1 CENA 2200 ZŁ

1920x1200 16:10

http://www.komputronik.pl/product_picture/6/MONASUPA246Q-0/24_Asus_PA246Q_LED_IPS.png

 

Za wszelką pomoc z góry dziękuję

Link to post
Share on other sites

Jednak jak przerzucasz się z TN'ki to nie bierz w ciemno na innej matrycy, lepiej sprawdzić gdzieś w sklepie.

Do tej listy dodaje dela U2410

Kurcze będę musiał się postarać zobaczyć te monitory.

 

I jeszcze raz dla czego nie polecacie benq ma 120hz 2ms reakcji i wysoki kontrast.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie

IMO benq będzie strzałem w dziesiątkę pod każdym względem , ale w podobnej cenie można mieć pół profesjonalny monitor i to mnie ciekawi jako zwykłego zjadacza chleba czy ten cały panel IPS ma taki super krystaliczny obraz że wciąga głębią.

 

Gdy zobaczyłem EIZO foris 2331 w cenie 1399 zł a nie 2500 zł i jeszcze wyczytałem że ten monitor ma funkcje Tryb „Thru” umożliwia redukcję efektu opóźnienia wejścia (input lag) do około 1 klatki (1/60 sekundy)

 

czyli ustawiamy tryb "thru" ustawiamy kolor jasność i mamy najszybszy monitor na świecie :) w dodatku z matrycą VA :cenzura:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...