Skocz do zawartości

Xeon L5638 a GA-X58A-UD... UD7 i UD5 (QPI i RAM)


Recommended Posts

Witam.

 

Pytania dotyczą procesora i jednej z dwóch płyt Gigusia.

 

Czy w/w w temacie procesor bedzie pracował stabilnie non-stop na w/w w temacie MOBO?

 

Procek ma podane w specyfikacji QPI 5.86GT/s, a płyty mają 4.8GT/s oraz 6.4GT/s.

Jednak co w nim mnie interesuje, to to, że jest na S-1366 a zarazem ma 60W, 32nm, no i 6C/12T (ale to już mniej ważne).

Jakiej częstotliwości MAX RAM mogę użyć na w/w MOBO?

 

Wiem, że socket-em procek pasuje na tą mobo. Wiem Procek jest serwerowy, a płyta z wyższej półki dla graczy o podkręcaczy. Jednak zestaw jaki chce złożyć ma chodzić jak najszybciej i non-stop 24h na 24h, a przy tym mało pradu wcinać (fazy ... na MOBO są najbardziej rozbudowane).

 

Pytanie o kości pamięci

o RAM:

Podobne parametry ma procek E5645. Jednak on w specyfikacji ma podane: MAX MEMORY 1333. Czy to oznacza, że w/w procki mogą tylko współpracować z taką cz. RAMu? Czy zależy to jedynie od MOBO?

Link to post
Share on other sites

Powinno działać. Niektóre Xeony mają zablokowany mnożnik pamięci, który dla QPI 4,8GT/s wynosi 800 MHz, dla 5,86 wynosi 1066, a dla 6,4 wynosi 1333. Jeśli tym modeli też to dotyczy, to jedyny sposób na podkręcenie pamięci to przetaktowanie szyny BCLK. Oczywiście nie oznacza to że np. pamięci 1600 MHz nie będą działały, po prostu zwolnią do najszybszego obsługiwanego standardu. W przypadku Core i7 i niektórych Xeonów można swobodnie manipulować częstotliwością pamięci.

 

Jeśli zależy ci na maksymalnej stabilności przez 24h rozważ zakup pamięci ECC, Xeony je obsługują.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...