Skocz do zawartości

Grafika - R9 390 czy coś nowszego ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wojciechu15,

Recommended Posts

Hej, ostatnio rynek się ustabilizował i mogę kupić R9 390 Sapphire Nitro za 1100zl, albo RX580 MSI armor za 1350, co myślicie o takim wyborze ?

Czy może darować sobie i jechać dalej na starociu czekając na RTXy i wtedy kupić GTX1070 ?

 

Napędzi to Ryzen 1600 @ 4GHz

Link to post
Share on other sites

Moze dopisze najważniejsze, ostatnio nie grywam wcale, przez 2ostatnie dni grałem w Dote2 i Stellaris, czekam na Cyberpunka oczywiście i pewnie sporadycznie coś nowszego co wyjdzie i będzie warte grzechu (dziewczyna Simsy 4 ogrywa ale to na obecnej karcie leci na Ultra :D).

 

Z czasem chce pomyśleć o TV 4k (bo FHD coraz mniej) do grania na padzie na PC więc fajnie jakby się dało w natywnej rozdzielczosci, choć nie koniecznie na Ultra (gram w gry, a nie grafikę).

 

Więc tutaj pytanie czy 1060 nie będzie za słaba w porównaniu do R9 czy RX580 ?

Wcześniej miałem R9 przy ryzenie i nie odczuwałem braku mocy przez ograniczenie procesora AMD z karta AMD

Link to post
Share on other sites

Jeżeli myślisz o 4k nawet na dosyć niskich detalach w produkcjach AAA to zarówno 1060 jak i 390/580 nie dadzą rady więc tak czy siak będą do wymiany, chyba że zadowala cię 40-50 fps. Na ultra/vhigh jak widać poniżej nawet nie najnowsze produkcje ledwo ogarniają 30fps na mocniejszej 1070.

 

857b4709b7bf4.jpg                                                   

 

Źródło: https://www.eurogamer.pl/articles/2016-06-18-nvidia-geforce-gtx-1070-test

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

To wyniki średnie, więc minimalny jest na pewno niższy - szału nie będzie. Inna sprawa, że testy są robione na ultra. Trudno powiedzieć jak by było po obniżeniu ustawień graficznych - musiałbyś poprosić kogoś z forum z taką kartą i monitorem 4k o test przy różnych ustawieniach w czymś co ma w miarę powtarzalny wbudowany benchmark (np Far cry 5) albo poszperać na youtube.

Test głosi, że:  Suche dane wyglądają całkiem przyzwoicie, ale pamiętajmy, że mówimy o wartościach uśrednionych - płynność notorycznie spada poniżej 30 klatek na sekundę, więc raczej trudno tu mówić o komfortowej rozgrywce. Dlatego do 4K potrzebujemy GTX 1080."

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

1080 odpada, aż takim zapalonym graczem nie jestem, więc zostaje kwestia czy Zotac GeForce GTX 1070 2x IceStorm ExoArmor to dobry wybór ? Nie będzie wył niemiłosiernie głośno z powodu tylko dwóch wentylatorów ?

 

 

Jak natywnie 4k będzie słabo, to zjadę do FHD :)

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites

Pewnie, że możesz zjechać z rozdzielczości - odnosiłem się tylko do twoich planów co do 4k, bo nie wiem czy byłeś świadomy jakim obciążeniem jest dla karty taka rozdzielczość. 

 

Co do samego modelu karty się nie wypowiem, bo nie miałem z nim styczności nawet ze słyszenia.

Link to post
Share on other sites

Poczekaj miesiąc. Cena 1080 jeszcze spadnie. W Niemczech można je dorwać za 1700-1800zł już. 

Dorwiesz jakąś 1080tkę, podkręcisz i będziesz miał spokój. A karta trochę posłuży. 
Szukać wersji: ASUS STRIX, MSI DUKE, MSI GAMING X, EVGA (wszystkie modele), ZOTAC AMP/Icestorm

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Na aledrogo można z koparki już za 1400 zł kupić 1070Ti Palita

1499zł 1070Ti Gainward na gwarancji z koparki.

2500 zł 1080Ti Zotac z koparki.

Jeszcze chwilę i troszkę ceny pójdą w dół, dla mnie super

Posiadam już drugą kartę z koparki i chodzi super do dzisiaj, następna też będzie z koparki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oki, więc mam upatrzoną jedną 1080, dostałem numer seryjny (zdjęcie) i chciałem aby stronie Asusa sprawdzić go w RMA, niestety numer nie wchodzi i strona krzyczy że numer nie prawidłowy. Czy to oznacza problemy przy gwarancji ?

Link to post
Share on other sites

"posiadam juz drugą z koparki i chodzi super"

super ...ciekawe jak długo pochodzi super = dobrze choć ze wiesz ze z koparki

Twoje pieniądze Twój wybór.. z koparki to powinny byc zbywane za 1/4 wartosci

p.s.

nie reklamuj tego smiecia.. litości

 

2500zł z koparki... :roll:

 

aaa mam na sprzedaż fure z milionem km skręconym przez fachure na 150 000 moze ktos kupi w cenie zwykłej uzywki? musze popytac na giełdzie ;)

Edytowane przez Lopezo2
Link to post
Share on other sites

Nie wiem co gorsze, sprzedawanie karty z koparki bez informacji o tym, czy bezpodstawne psioczenie jak powyżej. Prawda jest taka, że nigdzie nie udowodniono szkodliwego wpływu pracy w koparce na żywotność. Oczywiście, vram ma trochę gorąco, wentyle chodzą 24/7, ale z drugiej strony napięcia są obniżone, temperatury otoczenia niskie, zasilacze dobrej jakości. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy bardziej cierpi karta przez pół roku w koparce, czy przez rok w przeciętnie wentylowanej obudowie, z nieznanym zasilaczem pracując po kilka godzin dziennie ze zmiennym obciążeniem ciągle przyspieszając i zwalniając, albo 100 razy dziennie startując z trybu pasywnego. Tak więc zluzuj trochę. Skoro za tyle się sprzedają, to tyle są warte.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

gó**o sa warte, zluzuj sam

jeszcze klaskac może powinienem ? ze łaskawie sprzedają? kazdy lewy ciul marzacy o dochodach  darmo i zerujacy na innych ktorym sprzedaje działajacy złom bez informacji ze wymiania koparkowe jest zwykłym smierdzącym złodziejem i to zerujuacym na najmniej zamożnych a nie zadnym robi hoodem

w pysk sie ich powinno lac równo az zapuchnie

 

nie dosc ze przez ciuli ceny rosną to jeszcze tym ktorych przez nich nie stac na sensowny sprzet wciskaja gowna pod pozorem w doskonałym stanie nie smigana na gwarancji

same główna na allego , grzałka karta sprzed 10 lat smiga a te syfy padaja jak muchy po kilku. nastu miesiacach

 

karta ktora przerobiła w cigu nawet nie dwu lat  tyle co u normalnego uzytkownika 7 plus bez odpocznienia to dodatkowe obciązenie  (plus dwa trzy lata )  i taaa nie udowodniono.. niektorzy to powinni sobie w łeb strzelic tylko wątpie bym to był ja

 

ktos kiedys słyszał i widział ze zarówka sie w amerykanskiej stodole świeci  od 106 lat ale to nie te czasy i nie ten sprzet ktory był robiony do "wiecznego zycia"

Edytowane przez Lopezo2
Link to post
Share on other sites

gó**o sa warte, zluzuj sam

jeszcze klaskac może powinienem ? ze łaskawie sprzedają? kazdy lewy ciul marzacy o dochodach darmo i zerujacy na innych ktorym sprzedaje działajacy złom bez informacji ze wymiania koparkowe jest zwykłym smierdzącym złodziejem i to zerujuacym na najmniej zamożnych a nie zadnym robi......

Nie wiem czy wiesz, ale auto które zrobi 350 000km na autostradzie w Niemczech będzie w dużo, dużo lepszym stanie niż to samo auto jeżdżące przez tylko 150 000km po samym tylko mieście.

Więc tak, też uważam że te z koparek nie są w gorszym stanie niż te z komputera, który włączamy średnio 2razy dziennie, dwa razy dziennie karta dostaje strzała z napięcia 12V o dużym amperazu na styki, rdzeń i ogólnie, więc czy to aż tak zdrowe ?

 

Z resztą gdzie pisze że kupuję kartę z koparki w której ktoś zmienił przebieg ? Z resztą jak zmienił ten przebieg jak GPU nie mają licznika :D

Pomijam fakt że mam 5 lat gwarancji, więc jak sypnie się z powodu przebiegu to na amen, i dostanę druga z gwarancji, dla mnie to dobry deal tym bardziej.

Edytowane przez bullseye
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

wiem ze bardzo dobry szczególnie dla typów spod ciemnej gwiazdy  ktorzy kupią z trzy letnia gwarą przez dwa zajadą potem sprzedają jako "prawie nowka uzywana od niedzieli "

 

bardzo jestem ciekawy jak kolega Yamaha opisuje swoje aukcje super złomiaków kupionych pokoparkowo (z przebiegiem 24) pouzywanych przez niego z zadowoleniem przez 4 i pewnie 4 msc przd koncem gwary wystawia jako pewniaki na allegro

 

a jesli nawet on uczciwie (w co z gory mowie ze bardzo wątpie) to jako nieliczny i pratkycznie niespotykany.. a wiekszosc uczciwie sprzedajacych ktorzy juz kupili uzywane nawet nie wie ze kupiła gigant przebieg i sprzdaje zajechańca

 

metod by sprzedawac na miliard sposobów poza uczciwym to juz oni sie dawno nauczyli = same cwaniaczki tam sie krecą i nie takich oszukali

Edytowane przez Lopezo2
Link to post
Share on other sites

Wjechałeś z buta do tematu nawet słowem nie odnosząc się do pytań autora, nie spróbowałeś nawet mu doradzić czy pomóc. Zasady pisowni i interpunkcji są ci najwidoczniej obce, a do tego urządzasz wycieczki personalne atakując innych jako rzekomych oszustów. Kolega kupuje karty z koparki - jego prawo, korzysta z gwarancji - jego prawo.Nie chcesz kupić karty i bać się, że się zepsuje, a ty zostaniesz na lodzie? Nie kupuj używek, tylko karty nowe, tudzież z długą gwarancją. Ale nie psiocz i nie mów innym jak mają robić, bo to ich sprawa co kupują i za ile co sprzedają do puki nikogo nie oszukują.

 

 

OP: Wyjaśniło się z tym numerem seryjnym?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, karta jest na gwarancji Asusa do 2021r na podstawie paragonu sklepu, więc wszystko OK.

Karta dotarła a ja wyjechałem więc nie było czasu na testy, nie mniej sprzedający się zgodził bym przetestował po powrocie.

Nie będę mówił czy karta z koparki czy nie, dla mnie to bez znaczenia - jak już mówiłem koparkowa jak padnie to na amen i będę miał nowa :)

Link to post
Share on other sites

Jak stanieją używki to z chęcią dokupie, obecnie w zupełności mi starcza ta magiczna ilość :)

Jak pisałem, graczem starej daty jestem i mało kiedy przysiadam by pograc - wystarczy że gra będzie ładna i nie spadnie poniżej 50FPS.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...