Skocz do zawartości

Zestaw do gier za ok. 2500


Recommended Posts

Witam

Potrzebuję pomocy przy doborze zestawu do gier za ok. 2500zł. W sumie nawet nie wiem, czy lepiej złożyć sprzęt z rzeczy używanych, czy z nowych?

  • Zastosowanie komputera : Gry (nowe chociaż na średnich detalach, na super detalach mi nie zależy)
  • Maksymalna kwota : ok. 2500zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : czym prędzej
  • Których części potrzebuję : obudowa i wnętrze
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : raczej nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : DELL P2414H 1920 x 1080
  • Specjalne wymagania : brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Inne :

 

Dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

W tym budżecie ja zaproponowałbym coś takiego:
https://www.morele.net/inventory/info/98bcb7e3/

 

Procek i3-8100 - wydajność na na prawdę niezłym poziomie. Bez sensu kupować wcześniejsze generacje procków od intela

Płyta główna na chipsecie b360 - mało rozwojowa, ale do czegoś sensownego na chipsecie z370 musiałbyś dołożyć około 150zł

Ram 8GB w jednej kości - na wypadek gdybyś chciał w przyszłości dołożyć drugie 8GB

Dyski SSD + HDD - wg mnie jedyne słuszne rozwiązanie, ale jeżeli zrezygnowałbyś z SSD to można dorzucić zaoszczędzoną kasę do lepszej grafiki

Grafika GTX 1050 Ti - osobiście dozbierałbym jeszcze 300zł i kupił GTX 1060 3GB (np. od MSI - mam wersję 6GB GAMINX G i jestem bardzo zadowolony z ciszy oraz wydajności)

Obudowa - przyzwoita

Zasilacz - wystarczający aczkolwiek lepiej byłoby dołożyć 50zł i kupić coś lepszego np. https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l2-600w-4804477/ 

 

Przy wzmianie karty graficznej na GTX 1060 3GB zestaw kosztowałby trochę ponad 2800 zł.
Z lepszym zasilaczem prawie 2900zł...ale miałbyś sprzęt już całkiem przyzwoity.

 

// Niekompetencja

Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites

 

 

Płyta główna na chipsecie b360 - mało rozwojowa, ale do czegoś sensownego na chipsecie z370 musiałbyś dołożyć około 150zł

Proponujesz mu MOBO na B360 za 311zł z dwoma slotami na RAM gdzie w tej cenie sa już płyty z czterema dziurami, bardzo rozwojowa propozycja...

Dodjamy do tego RAM w jednej kości, a taniej mamy Goodramy w dwóch kostkach.

 

 

Dyski SSD + HDD - wg mnie jedyne słuszne rozwiązanie, ale jeżeli zrezygnowałbyś z SSD to można dorzucić zaoszczędzoną kasę do lepszej grafiki

IRDM 120GB z którym są problemy na tanich H310/B360 z bootowaniem, sam SSD na kiepskim kontrolerze i nieopłacalny względem SP920 128GB od ADATA, który jest sprawdzonym dyskiem i od lat na rynku. 

 

 

 

Obudowa - przyzwoita

Kiepska cyrkulacja powietrza, 20zł więcej i jest RG4T - trzy wentyle z regulatorem obrotów i lepszy przepływ powietrza oraz spasowanie. 

 

 

Zasilacz - wystarczający aczkolwiek lepiej byłoby dołożyć 50zł i kupić coś lepszego np. https://www.morele.n...-600w-4804477/ 

Ten Chieftec to totalna budżetówka, dopłacać do Vero 600W, po co? - za tyle to mamy CX450 na DC-DC z 5 letnia gwarancją, 

 

 Jak chcesz się pobawić w składanie zestawów to źle trafiłeś, to nie miejsce na takie bezmyślne porady.

Link to post
Share on other sites

Przyjmuję krytykę i przepraszam. 
Jeżeli chodzi o RAM, to sugerowałem się tym, że GOODRAMów nie było na liście wspieranych przez tą płytę. Sam miałem dwa razy taki przypadek, że kosci, które kupiłem po prostu się nie dogadywały z płytą główną, mimo, że było sprawne. Chciałem zaoszczędzić autorowi tematu stresu.
Najtańsza płyta na tym chipsecie osbługująca 4 sloty ,Gigabyte B360H też nie wspiera Goodramów. Kolejna na liście nie wspiera Goodramów powyżej 2400Mhz. Być może nie byłoby problemów, ale nauczony doświadczeniem podchodzę ostrożnie do tematu Ramu.

 

Co do Obudowy, to rozumiem, że w RG4 są dwa wentylatory z przodu, ale przy procku i5-8100 nie trzeba chyba, aż takich przeciągów. Ja skupiałem się także na tym, żeby zmieścić się w budżecie. Wiadomo, że lepiej dołożyć tutaj 40zł, tam, 50zł, a jeszcze gdzie indziej 29,90, ale z takich właśnie dokładek robi się 2700zł zamiast 2500zł. Wiem, że czasami po prostu nie warto brać czegoś taniego, ale z drugiej strony trzeba iść na kompromisy.

Zasilacz...owszem, Corsair byłby lepszy.


Jeszcze raz przepraszam.

Edytowane przez 3ndurek
Cytowanie
Link to post
Share on other sites

Nie cytuj posta pod postem, użyj pustego pola poniżej albo stosuj cytowanie selektywne odnosząc się do konkretnego fragmentu tekstu.

 

 

 

GOODRAMów nie było na liście wspieranych przez tą płytę. Sam miałem dwa razy taki przypadek, że kosci, które kupiłem po prostu się nie dogadywały z płytą główną, mimo, że było sprawne.

Tego bym się nie trzymał, na liście QVL brakuje dużo modułów i pomimo tego działają, z tym jest loteria.

 

 

 

Co do Obudowy, to rozumiem, że w RG4 są dwa wentylatory z przodu, ale przy procku i5-8100 nie trzeba chyba, aż takich przeciągów.

20zł dopłaty, za dwa wentyle więcej wraz z regulatorem obrotów, lepszy przepływ, spasowanie, ofiltrowanie. Co gdy zainteresowany wrzuci tam GTX 1060 czy coś bardziej prądożernego? - to nie są wielkie pieniądze.

 

W cenie nowej 1050TI można dostać używaną 1060 3GB

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za odpowiedzi!

 

Co prawda nie zdążyłem zobaczyć tej listy co była w pierwszej odpowiedzi, ale na podstawie kolejnych postów zrobiłem taką listę:

 

https://www.morele.net/inventory/info/f4db7f25/

 

Takie coś będzie OK, czy coś jeszcze trzeba wymienić?

 

 

Dodjamy do tego RAM w jednej kości, a taniej mamy Goodramy w dwóch kostkach.

Goodramy w 1 kości i w 2 kościach mają taką samą cenę z tego co widzę, to chyba lepiej 1 brać?

I do tego jaki SSD by się nadał ?

Przy używanej karcie graficznej pewnie duże prawdopodobieństwo jest, że była używana do koparek, nie? Można to jakoś łatwo zweryfikować, żeby się nie nadziać?

 

Wybaczcie mi te pytania, ale całkowicie się nie znam :)

Raz jeszcze dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...