Skocz do zawartości

Zestawy do ok. 3000zł i 4000zł - co o nich myślicie


Recommended Posts

Cześć,

 

Korzystając z promocji x-komu na podzespoły skleiłem sobie dwa zestawy, jeden za ok. 3000zł, drugi za ok. 4000 zł. Bardzo się waham czy dorzucać do droższej konfiguracji czy trzymać się tańszej wersji. Szczerze mówiąc robiłem to na czuja, kierując się informacjami z sieci, jako, że nie jestem ekspertem. Co o nich sądzicie, warto coś zmienić? SSD w nich nie uwzględniałem, bo już mam.

 

1 Konfiguracja: https://www.x-kom.pl/lista/0osj7234u

 

2 Konfiguracja: https://www.x-kom.pl/lista/uarj0suhz

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie!

 

//UPDATE: sprzęt będę wykorzystywał głównie do grania. Podpięty będzie pod LG 24MP59G-P.

Edytowane przez rivellen
Link to post
Share on other sites

Za niewielką dopłatą za kwotę 4529 zł masz:

Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX/ 

 
Masz zdecydowanie wydajniejszy i w pełni modularny zasilacz z 10 letnią gwarancją. Nie warto oszczędzać na nim, bo jest to tak naprawdę serce komputera. Płytę z lepszej półki z370 gdzie możesz bez problemu podłączyć wyżej taktowane pamięci i a nawet wrzucić i7 7800 gdybyś chciał zmodyfikować jeszcze platformę. I zamiast gtx 1070 ti masz wydajniejszego gtx 1080.
Masz jakieś chłodzenie do tego procesora?
Edytowane przez Gomiv
Link to post
Share on other sites

 

Za niewielką dopłatą za kwotę 4529 zł masz:

Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX/

AsRock Z370 Pro4 /intel Z370, LGA1151/

Patriot 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Viper

SilentiumPC Regnum RG4F Frosty White

Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm

Seasonic FOCUS Plus 550W Gold

MSI GeForce GTX1080 Armor OC 8GB DDR5 256bit (1797/10010)

 

Masz zdecydowanie wydajniejszy i w pełni modularny zasilacz z 10 letnią gwarancją. Nie warto oszczędzać na nim, bo jest to tak naprawdę serce komputera. Płytę z lepszej półki z370 gdzie możesz bez problemu podłączyć wyżej taktowane pamięci i a nawet wrzucić i7 7800 gdybyś chciał zmodyfikować jeszcze platformę. I zamiast gtx 1070 ti masz wydajniejszego gtx 1080.

Masz jakieś chłodzenie do tego procesora?

 

Wcale nie jest to taka drobna dopłata, tym bardziej, że ze zniżkami x-kom wychodzi w koszyku 4041zł. Sam przeskok z mojej konfiguracji nr 1 na 2 jest już dla mnie problematyczny, bo nie jestem jeszcze przekonany czy chce wydawać aż tyle kasy, a jakbym miał jeszcze coś dorzucić to już wgl. W przypadku tej droższej konfiguracji szukałabym raczej oszczędności (chociaż wątpię czy da się tu jeszcze na czymś uciąć)) niż dodatkowej rozbudowy, no chyba, że faktycznie bylo by to bardzo mocno uzasadnione.

 

Odnośnie chodzenia do procesora - nie mam, liczyłem, że to domyślne z boxa da radę.

Edytowane przez rivellen
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, możesz te komponenty wybrać również w x-komie, bo na pewno one będą. Jak wtedy by Ci to wychodziło jeżeli chodzi o koszta? Ten boxowy powinien dać radę jednak może być głośny. Jeżeli Ci to nie przeszkadza to możesz opierać się na nim, jednak przy takiej Fera 3, będziesz miał zdecydowanie niższe temperatury na procesorze nie wspominając o hałasie :)

 

//EDIT

Patrząc na zestaw za 3000 to zamieniłbym ten zasilacz na be quiet! System Power 9 400W, Zmieniłbym również płytę główną, bo widząc cenę tej b360 kusi by dopłacić do modelu wyżej ASRock Z370 Pro4, a pamięci które zostały przez Ciebie wybrane przez tą płytę zostaną obsłużone, gdzie przy modelu na b360 maksymalnie jest 2666MHz. Zamiast  jedną kość ram wrzuciłbym 2x4gb. Zawsze to trochę podciągnie wydajność do góry. Chyba, że w najbliższym czasie masz zamiar drugą dołożyć to nie przejmowałbym się. Jeśli jeszcze chodzi o cooler. To zależy od Ciebie. Jeżeli chcesz mieć zdecydowanie niższe temperatury i ciszej  w obrębie komputera ta FERA 3 w zupełności wystarcza. A procesor jeżeli jest w cenie tej i5 8400 to zostawiłbym jak jest. Chociaż zdziwiłem się jego ceną :D

Edytowane przez Gomiv
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pod jakie gierki składasz PC?

 

1 x Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg1 x AsRock Z370 Pro4 /intel Z370, LGA1151/1 x Patriot 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Viper1 x Palit GeForce GTX1070Ti Jetstream 8GB DDR5 256bit (1683/8000)1 x Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm1 x SilentiumPC Regnum RG4F Frosty White1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny

4279zł
 
GPU z cichszym układem chłodzenia
RAM 3000MHz w Dualu i MOBO na Z370 co da CI wyższy zysk na wydajności niż dopłata do i5 8500
Stabilniejszy zasilacz na DC-DC z 5 letnią gwarancją i częściowo modularnym okablowaniem.
Napisz do esc z takim zestawem, może uda się jeszcze coś z tego urwać.
 
Jak zostaniesz przy opcji z GTX 1060 PSU na BQ Systym Power 9 na DC-DC, do tego dorzuć te 50zl do płyty na Z370 od Asrocka i celuj w RAM 3000MHz w dwóch kościach.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Pod jakie gierki składasz PC?

 

1 x Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg1 x AsRock Z370 Pro4 /intel Z370, LGA1151/1 x Patriot 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Viper1 x Palit GeForce GTX1070Ti Jetstream 8GB DDR5 256bit (1683/8000)1 x Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm1 x SilentiumPC Regnum RG4F Frosty White1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny

4279zł
 
GPU z cichszym układem chłodzenia
RAM 3000MHz w Dualu i MOBO na Z370 co da CI wyższy zysk na wydajności niż dopłata do i5 8500
Stabilniejszy zasilacz na DC-DC z 5 letnią gwarancją i częściowo modularnym okablowaniem.
Napisz do esc z takim zestawem, może uda się jeszcze coś z tego urwać.
 
Jak zostaniesz przy opcji z GTX 1060 PSU na BQ Systym Power 9 na DC-DC, do tego dorzuć te 50zl do płyty na Z370 od Asrocka i celuj w RAM 3000MHz w dwóch kościach.

 

 

Rozumiem, możesz te komponenty wybrać również w x-komie, bo na pewno one będą. Jak wtedy by Ci to wychodziło jeżeli chodzi o koszta? Ten boxowy powinien dać radę jednak może być głośny. Jeżeli Ci to nie przeszkadza to możesz opierać się na nim, jednak przy takiej Fera 3, będziesz miał zdecydowanie niższe temperatury na procesorze nie wspominając o hałasie :)

 

//EDIT

Patrząc na zestaw za 3000 to zamieniłbym ten zasilacz na be quiet! System Power 9 400W, Zmieniłbym również płytę główną, bo widząc cenę tej b360 kusi by dopłacić do modelu wyżej ASRock Z370 Pro4, a pamięci które zostały przez Ciebie wybrane przez tą płytę zostaną obsłużone, gdzie przy modelu na b360 maksymalnie jest 2666MHz. Zamiast  jedną kość ram wrzuciłbym 2x4gb. Zawsze to trochę podciągnie wydajność do góry. Chyba, że w najbliższym czasie masz zamiar drugą dołożyć to nie przejmowałbym się. Jeśli jeszcze chodzi o cooler. To zależy od Ciebie. Jeżeli chcesz mieć zdecydowanie niższe temperatury i ciszej  w obrębie komputera ta FERA 3 w zupełności wystarcza. A procesor jeżeli jest w cenie tej i5 8400 to zostawiłbym jak jest. Chociaż zdziwiłem się jego ceną :D

 

Głównie będę targał na online - TESO, BF5, do tego chce nadrobić zaległości, które mi się zebrały - m.in. Wiedźmin 3, nowy Doom, Elex.

 

Jeśli chodzi o 8400 i 8500 na x-komie to są one w ten samej cenie.

Co do płyty głównej to rzeczywiście, dopiero teraz zauważyłem, że wybrana przeze mnie nie wspiera 3000Mhz, więc musiałbym albo zrobić downgrade kości do 2666 albo upgrade płyty. Raczej skłaniałbym się ku upgradowi.

Z tego co piszecie to wezmę zdecydowanie dwie kości po 4gb. 

Jak ten PALIT wypada w porównaniu do wybranej przeze mnie wersji od Gigabyte?

No i czy 450W zasilacz to spokojnie uciągnie?

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli chodzi o 8400 i 8500 na x-komie to są one w ten samej cenie.

Tak, ale to już jest zagrywka sklepu by wypchnąć stan magazynowy.

 

 

ak ten PALIT wypada w porównaniu do wybranej przeze mnie wersji od Gigabyte?

Cichszy i chłodniejszy, jedno z najlepszych chłodzeń na 1070/1070TI/1080 https://www.guru3d.com/articles_pages/palit_geforce_gtx_1070_ti_super_jetstream_review,9.html

https://www.tomshardware.com/reviews/gigabyte-gtx-1070-ti-gaming-8g,5338-6.html

Ten zestaw nie dobije do 300W ze ściany, realnie jeszcze mniejszy pobór.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...