Skocz do zawartości

AIO do fotografii (lightroom, photoshop) 24''


Recommended Posts

Witam.

Potrzebuję komputera AiO dla mojego taty.
Ojciec używa komputera stacjonarnego w domu, sprzęt wystarczająco porządny.

O tyle sprawa jest dziwna, ponieważ na wyjazdach 3-4 razy do roku, bierze ze sobą laptopa i na bieżąco przegląda zdjęcia, które robi (pasjonat) i od razu obrabia w lightroomie, photoshopie itd.
Po pierwsze w laptopie jest mały ekran, co mu bardzo przeszkadza.
Więc ostatnio już jeździł z zestawem laptop + monitor zewnętrzny, ale, żeby klapa nie zawadzała, to dokładał i tak zewnętrzną klawiaturę.

Jako, że laptop już ma 10 lat i trochę niedomaga, postanowiliśmy poszukać AiO. Bo lżejszy niż stacjonarka, żeby wozić tu i tam, a jednak duży ekran.

Ojciec rzucił temat swojemu informatykowi, mówiąc, że woli z dobrej półki, więc ten zaproponował DELL Optiplex 7460.

Jednak, na potrzeby używania AiO 4-6 razy do roku, myślę, że możnaby przyoszczędzić.
Jeśli laptop intel core 2 duo dawał radę, to może nie ma co przepłacać.

Ważne by było:
ekran 23,8 - 24'' MATOWA MATRYCA
Dysk SSD + HDD
Ekran full hd
Trochę ramu (8gb)
Przyzwoita praca na dwóch otwartych programach jednocześnie (LR i PS)


Na szybko widziałem takie propozycje:
https://www.mediaexpert.pl/komputery-all-in-one/komputer-dell-inspiron-3477-2ynbd-3477-3919,id-1090259?gclid=EAIaIQobChMIq_yQjueg3QIVAuWaCh065wKVEAQYBSABEgJWhPD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CKLcmJvnoN0CFQ8cGAodKdkPsA

oraz

http://www.benchmark.pl/produkt/fujitsu-esprimo-k557-vfy-k5574p25sopl


Proszę o rady czy coś w tej półce jest lepsze, gorsze, może taniej również da się kupić przyzwoity sprzęt, czy jest sens dokładać do Optiplexa 7460.

Komputery AiO to dla mnie nowość (wiem o nich od tygodnia, że istnieją :) )

Pozdrawiam !

Edytowane przez BAATT
Link to post
Share on other sites

Wg mnie cena komputera AIO jest absurdalna. W tych sprzętach płaci się głównie na małe rozmiary (niekoniecznie niższą wagę).
Zakładając, że monitor już macie, klawiaturę i mysz pewnie też, to pozostaje sama buda.
Za kwotę niższą lub podobną można złożyć dość kompaktowy komputer w obudowie ITX, który będzie wydajniejszy i równie poręczny.

Nie wiem jakie dokładnie mają wymagania te programy, o których wspomniałeś, ale komputery AIO mają tylko karty graficzne zintegrowane z procesorem, więc mocy obliczeniowej nie ma tam za wiele. Jeżeli jednak taka opcja wydajnościowo jest wystarczająca, to polecam i tak złożyć komputer w małej obudowie. Bez karty graficznej będzie około 1 tys. tańszy (jeżeli nie więcej ) od AIO. Z kartą graficzną powinien być w podobnych pieniądzach, ale wielokrotnie szybszy.

Link to post
Share on other sites

Ważne by było:

ekran 23,8 - 24'' MATOWA MATRYCA

Dysk SSD + HDD

Ekran full hd

Trochę ramu (8gb)

Przyzwoita praca na dwóch otwartych programach jednocześnie (LR i PS)

 

Na szybko widziałem takie propozycje:

https://www.mediaexpert.pl/komputery-all-in-one/komputer-dell-inspiron-3477-2ynbd-3477-3919,id-1090259?gclid=EAIaIQobChMIq_yQjueg3QIVAuWaCh065wKVEAQYBSABEgJWhPD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CKLcmJvnoN0CFQ8cGAodKdkPsA

http://www.benchmark.pl/produkt/fujitsu-esprimo-k557-vfy-k5574p25sopl

Te sprzęty nie nadaję się do pracy w PS/LR, za mało RAM, kiepskie dyski pewnie na TLC z dropami, wydajności niskonapięciowy dwurdzeniowy CPU z laptopa.

 

Za ~3200zł to masz PC na miniITX z dużo mocniejszym 6 rdzeniowym CPU, 16GB RAM, SSD 240GB na MLC +1TB HDD wraz z systemem Windows 10 w wersji BOX.

 

 

 

czy jest sens dokładać do Optiplexa 7460.

Najtańszy 5K, za tyle to już można zrobić ładny szkielet pod konkretną stację roboczą.

AIO się tu nie opłaca, a to co oferuje takie rozwiązanie wyżej za 4000zł to dobre do przeglądania neta i zdjęć, a nie pracy na nich w Lightroomie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...