Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

posiadam obecnie Airboxa od orange i w sumie byłbym z niego zadowolony gdyby nie fakt że przeprowadzam się do domku jednorodzinnego gdzie jego zasięg nie obejmuje całego domu, więc szukam czegoś dobrego na zastępstwo, do ceny myślę 350-500zł (500 to na prawdę góra granica i musi być wart dołożenia).

 

Co oczekuję od Routera ?

1. Odkręcane anteny (te od WiFi pewnie mogą zostać, ale od 3G wolałbym mieć możliwość wywalenia poza budynek by lepiej zbierały).

2. WiFi AC (nie musi być 2 zakresów, ale mile widziane)

3. Dużą prędkość działania, obecny Airbox pobiera jakieś 20MBit, gdzie Motorolla G6 Plus jako modem USB leci po 70Mbit w tym samym miejscu.

 

Opcje:
5. Klient VPNa, tak bym mógł router podłączyć do mojego serwera VPN PPTPD i otworzyć dom na świat (będzie projekt mądrego domu ale własnej konstrukcji stąd wymagania, orange na kartę nie daje możliwości otworzenia portów)

6. Klient pobierania (czy to FTP czy Torrent) na dysk USB/sieciowy z priorytetem na ten USB.

Link to post
Share on other sites

1. jak odkręcisz anteny 3g, LTE i podłączysz badziewnym kablem (a do tego jeszcze długim....) to tylko zabijesz sygnał i będzie gorzej działało niż w domu podłączone bezpośrednio do routera

2. bez komentarza

3. patrz punkt pierwszy

4. jesteś pewien że dostaniesz od orange zewnętrzny publiczny adres ip żeby zestawić jakikolwiek tunel bo z tego co się orientuję większość operatorów daje ip ze swojej wewnętrznej puli... w obecnej sytuacji na tym ARIBOxie masz to wszystko uruchomione i działa ?

Link to post
Share on other sites

Nie po to będę odkręcał anteny by podłączyć je kablem głośnikowym 2x0.25...... więc skąd taki pomysł że użyje taniego dziadostwa ?

 

Czy gdzieś napisałem że dostanę od Orange zewnętrzne IP ? Chyba w miarę wyraźnie napisałem że chce routerem do VPNa się podłączyć i tak wyjść na świat :/

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

witam wszystkim jestem nowy wiec prosze o wyrozumialosc jesli pisze z moim problemem nie w tym dziale 

chcialbym podlaczyc router tp link ac1900 vr900 pod siec vpn nie wiem jak to zrobic ale przede wszystkim czy ten router mozna uzywac jako klienta vpn 

dzieki za porade 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...