Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. 

W ciągu 2 miesięcy zamierzam zamówić zestaw  komputerowy z m.in. procesorem podanym w tytule. Jednak mam problem z doborem płyty głównej oraz chodzenia do 8700k.

Nie zamierzam przed końcem gwarancji kręcić tego procesora dlatego chciałbym aby chłodzenie na spokojnie dawało sobie radę ze stock'wym CPU. 

Natomiast jeżeli chodzi o płytę główną to chciałbym aby ona była przygotowana na kręcenie owego procesora.

W skrócie, szukam coolera do stockowego 8700k oraz płyty która nie będzie miała problemu z OC tego procesora, gdyż do OC tego procesora będę inwestował w chodzenie AIO. 

Na oba te komponenty mam do przeznaczenia 1000-1200 zł.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

W sumie przyznam się Wam że nie wgłębiałem się w nowe procesory Intela a tym bardziej nie wiedziałem że będą lutowane. Mógłby ktoś coś więcej o nich powiedzieć?

Z góry dziękuję za informację jak i również za dotychczasowe odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Jak wyjdą na rynek i go kupię to Ci powiem czy warto było zaminiać swojego obecnego cepa. A co do płyt głównych no nie żebym był jakimś FanBoyem ( chyba tak takich nazywają ) sam od wielu lat używam płyt Asrocka i napiszę że jedyne jako takie nigdy mi nie padały. Gigabyte, Abit , MSi , miałem wszystkie swego odwiecznego czasu i wszystkie padały i leciały na gwarancję. A hu... wie dla czego nigdy płyty Asrocka i co zgorsza to właśnie te najtańsze modele.

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites

 

 

wszystkie swego odwiecznego czasu i wszystkie padały i leciały na gwarancję. A hu... wie dla czego nigdy płyty Asrocka

 

Farta miałeś. Zasadniczo nie ma na to reguły raczej.

 

 

Co do samego 9700K wydaje się, że jest na co czekać, bo to pełne fizyczne 8 rdzeni, co najważniejsze z lutowanym odpromiennikiem i jeżeli w newsach jest chociaż cień prawdy to bardzo podatnych na OC. Warto czekać chociażby ze względu na to, że po premierze pokaże się pewnie sporo 8700k uzywanych, których obecnie można za dobre pieniądze ze świecą szukać. Tak czy siak nie stracisz. Albo kupisz 9700k jeżeli okaże się dużo lepszy, albo będziesz miał możliwość sporo zaoszczędzić kupując sporo taniej używanego 8700k. 

Link to post
Share on other sites
Farta miałeś. Zasadniczo nie ma na to reguły raczej.

 

No pewnie fart ale skoro do dzisiaj używam płyt Asrocka to coś to znaczy o jakości tej marki. Fakt jak wyszła na rynek Polski to oznaczało tylko jedno, gów...no i szajs a tak wcale nie jest. To wielcy Giganci komputerowi powinni się uczyć produkowania wydajnych i trwałych płyt głównych. Bo bez nich nawet Intel nie wytrwa.

Soki autorze za zmianę tematu, ale skoro chcesz kupić cepa intela to na czymś musi och działać :D

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites

Majster klepka, nie ma problemu jeśli chodzi o tą zmianę tematu ;d

 

A jeżeli jesteśmy już w temacie nowej generacji intela.. Przyznam, że przekonaliście mnie abym zaczekał na nowe procesory, jednak i tu pojawiają się pytania. Dokładniej chodzi mi o cenę i chipset. Jeżeli chodzi o cenę, to 8700k kosztuje jakieś 1600 zł. Czy są jakiekolwiek wiarygodne źródła, które podają ile mniej więcej podają ile mogłaby kosztować nowa generacja niebieskich? A co do płyty, czy nowe 9700k będzie na innym chipsecie? Czy nowy procesor będzie wiązał się z oczekiwaniem na nowe płyty główne? 

Link to post
Share on other sites

Bierzesz tego w/w asrocka Z370 extreme 4, na np morele i zaznaczasz opcje aktualizacji biosu lub esc.pl z kodem który znajduje się na tym forum, i złożą ci sprzęt i wyślą w cenie. O aktualizacje się zapytaj. Jeśli nie w cenie to dopłata ~30zł i tyle.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...