Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Czytałem ostatnio dane procesorów i na poniższym porównaniu praktycznie nie widzę różnic w budowie danych i ich technicznych (i7 ma HT). Widziałem też parę wykresów. Zastanawiam się czy jest sens zmiany procesora na z i5-760 na i7-875k. Oczywiście nie teraz. Ale np. w grudniu jak wyjdzie BF3 i będzie miał jednak większe wymagania.

Sama nazwa i7 do czegoś zobowiązuje, natomiast zastanawia mnie z czego brałaby się jego przewaga wydajnościowa jeśli technicznię są w 90% takie same. Bazując na oficjalnych porównaniach. Czy jest to faktycznie znaczna różnica, niestety nie znam się aż tak na procesorach, więc trudno mi to wywnioskować.

 

http://ark.intel.com/Compare.aspx?ids=48496,48499

 

http://img203.imageshack.us/img203/1610/obrazek2w.jpg

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Do gier HT - hmmm, raczej nie. Lepiej zrobić dobre OC 760 i starczy.

OC już mam dlatego tym bardziej zastanawia mnie sens takiej zmiany(ewentualnej) pod koniec roku. Na razie nie mam z niczym problemów w max detalach (Crysis 1 ma stabilne średnie 30 klatek w MAX i 1080p). Jednak chciałem zebrać trochę informacji, bo 875k byłby procesorem najwyższym na moją płytę (1156) potem czekałaby mnie zmiana podstawki.

 

nie warto wymieniać jak juz wymienić to na Sandy cała platformę :) BF3 znowu nie będzie ekstremalnie wymagający pod warunkiem ze będzie dobrze zoptymalizowany :jupi:

Widzę, że wszyscy po kolei potwierdzają. :rotfl: Trzeba się wstrzymać i raczej nastawić na brak konieczności wymiany.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

i5-760 na 4ghz na pewno nie będzie ograniczał platformy w BF3, karta graficzna raczej...

Jak kolega pisał wcześniej, sens jest ewentualnie przejścia na Sandy (oc), ale zależy jaka jest grafika w budzie.

Ogólnie to masz procek bardzo ok. Nie stresowałbym się na Twoim miejscu. No dobra, jestem na Twoim miejscu, mam taki sam procesor :)

Link to post
Share on other sites

zmiana w twoim wypadku nie ma sensu na 875k,wystarczy OC twojego 760 ale już w przyszłości nie wsadzisz nic lepszego a 875k tym bardziej nie będzie miała sensu. Natomiast jak chcesz być spokojniejszy o wydajność na przyszłość to lepiej sprzedać to co masz i kupić P67, H67 który będzie współpracował także z Ivy Bridge,jest to o wiele lepsze rozwiązanie i większe pole manewru.O ile intel zaś nie zapinkoli z podstawkami :)

A co do nowych płyt Z68 lepiej się wstrzymać za nim znowu nie wyskoczy jakiś nie wypał,bo zaś będą wymiany B4 :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...