Skocz do zawartości

Win7 x64 + 4GB ram - reset.


Recommended Posts

Przesiadłem się z "7" x86 na "7" x64. Jak odpalam system z 4GB to przy ładowaniu się systemu następuje reset kompa. Jak wyjmę jedną kość (obojętnie którą) To system działa normalnie. Na wersji 32-bitowej wszystko było git. Ramy testowałem programem Memtest+. Nie wykazał żadnego błędu. Ramy praktycznie nowe - tak jak i cały komp. Jedynie mnie dziwi to, że po aktualizacji biosu jedna magistrala przestała pracować. Mianowicie chodzi o to, że jak miałem ramy w dualu (biały, niebieski - biały, niebieski) to te 2 pierwsze sloty od strony procka, nie działają. Po prostu jak włoże kości, czy to w dualu czy jedną, w któryś z tych slotów to komp uruchamia się i cały czas jest czarny ekran i nic. Żadnych piszczeń, pipczeń. Dodam jeszcze, że mam 2 dyski 500GB połączone w RAID 0. Czy ktoś może mi powiedzieć o co tutaj chodzi!? :)

 

Temat do zamknięcia. Rozwiązałem problem. Info dla potomnych: zaktualizowałem biosa do najnowszego a w samym biosie włączyłem HPET na 64-bity, ponieważ miałem na 32 i teraz wszystko śmiga jak trzeba :jupi:

 

Kurcze nie widzę tu opcji edytowania. Przepraszam za post pod postem. Pośpieszyłem się nieco ponieważ dalej jest to samo jak zainstalowałem grafikę, directa, lan i sterowniki raid. Nie wie ktoś, co może być przyczyną, póki nie zaczne po kolei usuwać stery i metodą prób i błędów sprawdzać?

Link to post
Share on other sites

Ciężko wywnioskować, co może być przczyną. Czasami jest to przez płytę, uszkodzony procesor lub nawet dysk twardy, bo coś jest nie tak. Moja pomoc na tym się kończy, bo nie wiem jak Ci inaczej poradzić. Ewentualnie postaw system na jednym dysku. Może któryś jest niesprawny? Sprawdź czy wszystko dociśnięte jak należy.

Link to post
Share on other sites

Ehh przecież napisałem, że ramy są sprawne. Poza tym obie kości na raz by mi nie padły a do tego nie odpaliłbym kompa jakby któraś kość padła. Testowałem je memtestem i jestem jego wyniku pewny w 100% tymbardziej, że ramy są nowe.

A ile cykli przeleciałeś ?! raz czy dwa i co ma do tego że są nowe...nowe też mogą być uwalone a memtest'a odpal na dziesięć godzin i zobaczymy. Kilka razy już o tym pisałem, kupiłem w KT dual channel OCZ'ek i wariatkowo. Posypało błędami po ośmiu godzinach, wymienili bez gadania.

 

Link to post
Share on other sites

sprawdź dysk programem HDTUNE, ewentualnie ustaw timingi pamięci ręcznie tak jak zaleca producent, testowałeś obie kości na raz czy pojedynczo ? postaraj sie uchwycić Bluescreen'a na zdjęciu aparatem cz czy czymś, ewentualnie zapamiętaj kod błędu , lub wyłącz opcje resetowania komputera po błędzie ( cos takiego :( )

Link to post
Share on other sites

sprawdź dysk programem HDTUNE, ewentualnie ustaw timingi pamięci ręcznie tak jak zaleca producent, testowałeś obie kości na raz czy pojedynczo ? postaraj sie uchwycić Bluescreen'a na zdjęciu aparatem cz czy czymś, ewentualnie zapamiętaj kod błędu , lub wyłącz opcje resetowania komputera po błędzie ( cos takiego :( )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...