Skocz do zawartości

Windows XP Gamer Edition 2009 ------- opinie i uwagi.


Recommended Posts

To głupota totalna - pousuwają masę potrzebnych bibliotek, modułów, usług i plików, żeby Windows XP zajmował mniej miejsca na dysku? Nie zauważysz żadnej różnicy wydajności (zwolni ci to może 500mb miejsca na dysku zajmowanego przez system i jakieś 50mb zajmowanego RAMu), a utracisz masę możliwości, jakie oferuje XP - to się mija z celem - XP sam z siebie niemal wcale nie obciąża komputera.

 

Co innego Vista - taki zmodowany system byłby błogosławieństwem. Pożera 1GB RAM na starcie i całe gigabajty na dysku...

Link to post
Share on other sites

Matuzalem.... sadzimy czy sadzisz? Bo jakos mi to piractwo nie przeszkadza. A tak na dobra sprawe gdyby posprawdzac kto jedzie dzis na pirackim oprogramowaniu, systemach itp to chyba z 60-70% uzytkownikow mialo by dym. Wiec takie uwagi zachowaj prosze dla siebie. A wogole to pytalem o opinie tego systemu a nie o to czy jest to pirat czy nie.

Qpers, szkoda ze Vista nie ma takich wymagan systemowych co W XP;)

Link to post
Share on other sites

Tak się, MarekZ, składa że mam prawo wypowiadać się w liczbie mnogiej i to wcale nie dlatego, że w takiej padło pytanie. - To po pierwsze.

Po drugie, to co Tobie przeszkadza bądź nie to jest Twoja prywatna sprawa, o którą nikt Cię nie pytał i nie wyskakuj mi z audytem oprogramowania, bo daleko na tym nie zajedziesz. Sądzisz po sobie to zachowaj takie sugestie dla siebie, bo ani one na temat, ani dobrze o Tobie świadczą.

Jest jeszcze jedna kwestia, która do Tobie podobnych nie dociera - to jest posadowienie tego forum. Zapewne nie masz pojęcia dlaczego o tym wspominam, ale to już wyłącznie Twoje zmartwienie.

 

Wracając zaś do sprawy opinii o kastratach - to co masz na własnym komputerze to Twoja sprawa. Ew. Twoja i prokuratora, właściciela praw oraz księdza, ale publiczne pytania o to co się delikatnie zwie oprogramowaniem pirackim jest przejawem tej choroby, na którą Dobry wojak Szwejk miał papiery i niczym innym.

 

Twoje i Tobie podobnych szczęście polega na tym, że funkcyjni na tym forum w du***h mają opinię o jego Właścicielu i dopuszczają - nie wiem z braku doświadczenia, lenistwa czy zwykłej głupoty do powstawania takich wątków zamiast od reki je w kosmos wysyłać, a ich Autorów stosownie nagradzać.

 

 

PS. Spodziewam się, że za to ja zaraz zostanę upomniany/ostrzeżony/zbanowany za du**ę, lenistwo, głupotę i "chorobę Szwejka" ( choć za to ostatnie może nie, bo ... czytelnictwo się ostatnimi czasy nie cieszy specjalnym uznaniem).

Link to post
Share on other sites

A moze to poprostu Ty, MatuzaleM nie zrozumiales o co pytalem? Wiec dla Twojej wiadomosci, pytalem jakie sa Wasze opinie i uwagi na temat tego systemu(powtarzam to drugi raz). Bo ze nie jest to legalny system to juz zdarzylem poczytac na innych stronach przed zalozeniem tego tematu. I jak juz podkreslalem nie obchodzi mnie to czy jest on legalny czy tez nie. Zaciekawil mnie ten system, bo wedlug mnie taki okrojony S operacyjny stworzony specjalnie dla graczy przydalby sie napewno i nie utrudnialby im zycia tak jak np Vista ktora na starcie "zjada" 1GB RAMU. Co dla graczy, ktorzy nie posiadaja "potworow" moze byc uciazliwe, m.in dla mnie. Chociaz Visty uzywam na lapku i jestem z niej zadowolony, ale na blaszaku napewno jej nie zainstaluje. Wole starego poczciwego XP Pro. A co do wypowiadania sie w liczbie mnogiej. Od kiedy to ktos moze wypowiadac sie za kogos bez jego wiedzy lub zgody? Wolna partyzantka jakas czy co? A moze poprostu urazilem Twoje EGO, piszac zebys zachowal te uwagi dla siebie? Ops... Bardzo mi przykro. Wiec jesli nie masz nic wiecej do dodania o tym systemie to poprostu zajmij sie innymi tematami. Bo po co wchodzic sobie w droge?

P.O.Z.D.R

Link to post
Share on other sites

No tak to wole nie grzebac bo wywale jeszcze cos co jest potrzebne i dopiero bedzie zonk;)

O to możesz być spokojny, wszystko co jest niezbędne i nie powinno sie tego wywalać jest zaznaczone czerwonym kolorem.

W "nLite" można też zintegrować SP, łaty, stery a nawet wstawić key co wydatnie ułatwia instalke.

Sam kiedyś zrobiłem sobie taką wersje i po postawieniu na dysk (bez pliku wymiany) system zajmował 600MB :) i naprawde był chyży.

Co więcej można rozbić "Windowsa" tak że na jedną partycje idzie katalog główny i "Program Files" a na drugą partycje "Documents and Settings", wtedy system dostaje niesamowitego kopa :o

 

edit :

Takie partycje muszą być przygotowane wcześniej (przed instalką) inaczej klapa.

Najlepiej z poziomu innego systemu (inna partycja lub dysk)

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...