Skocz do zawartości

Płyty główne zgodne z podstawką AM3+


Recommended Posts

@km4IT

Do 500 zł też jest duży wybór, ale chyba wstrzymał bym się na wprowadzenie wszystkich ASRocków lub dołożył bym te 60 zł to Deluxe5. Jeżeli jednak nie wytrzymujesz i musisz kupić na już to wziął bym:

- ASUS M4A89GTD PRO/USB3

- MSI 890FXA-GD65

Z tym, że znajomy miał dwa te same ASUSy i monitor nie lubił HDMI z integry.

 

 

@Dawid_M

Oczywiście - ja osobiście czekam na płyty z chipsetami 900 (szczególnie od ASRocka).

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, poleciała pochwała. Dzięki, bo właśnie składam zestaw i dokładając do płyty Gigabyte-a za 190 PLN dodatkowe 40, mam zapewnioną kompatybilność z nowymi procesorami.. I pelny format ATX przy okazji i lepsze wyposażenie.. Teraz CPU kupię z niższej półki niż planowałem, a "wykosztuję się" na GPU, a za rok, półtora, sprawię sobie Bulldozer-a i będzie ok. Aaa.. Model płyty który kupię to Gigabyte GA-770T-D3L (229 PLN w ram.net.pl - nie mówię, że tam będę kupował ;] )

Link to post
Share on other sites

Witam Serdecznie.Jestem nowy na owym forum i proszę o wyrozumiałość.Proszę o pomoc odnośnie płyty głównej...mianowicie zakupiłem już procesor AMD Phenom II Quad-Core 975 3,6 BOX Black Edition.Mam zamiar zakupić płytę główną i tu pojawia się problem.Nie wiem którą wybrać : ta - Gigabyte GA-890FXA-UD7 s.AM3 czy ta - Asus Crosshair IV Formula 890FX s.AM3 ??Proszę o opinie i doradzenie ,z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Tak ,planuję Crossfire ,na początek jednaMSI HD6850 1024MB DDR5 265bit PCI-e Cyclone OC lub MSI HD5770 1024MB DDR5 128bit TwinFrozr II Hawk PCI-e bo finanse nie wystarczą ale do wakacji będzie już druga,a potem napewno będę zbierał na coś lepszego ,niebawem wrzucę fotki z tego co już mam :).Oczywiście będę dokonywał OC.Oczywiście nie extremalnego ale w jakimś stopniu :D .Dziwne jest dla mnie to że Gigabyte jest droższy niż Crosshair....

Link to post
Share on other sites

Gigabyte jest drogi bo ma:

- 6 x PCIe (tylko fizycznie)

- blok wodny na chipsecie

- UD7 w nazwie

 

Osobiście wziął bym ASRocka 890FX Deluxe5 bo:

- ma podstawkę AM3+

- ma 2 x PCIe x16 (i dodatkowo jedno x4)

- nie płacisz za nazwę ROG czy UD7

- sekcja zasilania jest tak duża jak w Gigabyte i prawie tak duża jak w ASUSie

- ASRocki mają fajny, bogaty BIOS

- jest tańsza

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję regist88 ... myslę że skuszę się na Twoją propozycję ASRocka 890FX Deluxe5 ,tym bardziej że to AM3+ ... tylko troszkę się obawiam ...wiadomo firma ASRock nie należy do najlepszych,może czas się przekonać ... ,jeszcze raz dziękuję za poradę :(;)

Link to post
Share on other sites

Wybacz regist88 ;) tak ogólnie mówiąc ...ponieważ większość odradzała w przeciągu tych lat jak zmieniałem komputery firmę ASRock,dlatego tak napisałem .. jestem chyba już na to za stary :( .Ale jak wspomniałem ,prawdopodobnie skuszę się na tą płytę ,ciężko ją dostać w sklepach w których z reguły się zaopatruję ..Komputronic ,Proline ... są w innych mniej znanych sklepach internetowych.Zobaczymy co Proline mi odpisze.Dziękuję Ci jeszcze raz :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...