Skocz do zawartości

na przód obudowy


Recommended Posts

Ja od siebie dodam, że lepiej kupić co wydajnego na przód, nie koniecznie cichego. Mam teraz na przodzie Fander Roxo 140mm i stwierdzam, że to trochę mało. Mógł by mieć więcej obrotów, wtedy wiał by dalej. Kupując coś wydajnego, np. Scythe SlipStream 1200/1700 będzie idealnie. W idle w speedfanie ustawisz sobie, żeby Ci automatycznie schodził na minimalne obroty czy jakie tam sobie ustawisz i będziesz miał ciszę, w stresie ważne żeby było chłodno, cisza schodzi na dalszy plan. Przynajmniej takie jest moje zdanie. Jak coś to niech mnie ktoś poprawi :P

 

jenek z tych co Ty wybrałeś brałbym 140mm na maksymalnych obrotach trochę wydajniejszy, w dodatku jest ładniejszy ;) Powinien Ci on wystarczyć :) Jednak radziłbym jeszcze poszukać, może uda się coś tańszego znaleźć, bo w sumie cena duża jak za takie coś :P 4pinowego złącza i tak nie wykorzystasz, musiałbyś go na chłodzenie CPU dać.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi Ci o te przez Ciebie podane to się nie mogę zgodzić. To, że 120mm ma większe obroty nie znaczy, że lepiej wentyluje. 12 ma 69CFM a 14 ma 73CFM. Przelicznik to:

1 CFM = 1,7 m^3/h

co daje 117 dla 12 i 124 dla 14. Jest to bardziej obrazowe dla człowieka (przynajmniej dla mnie :oops: , CFM mi niewiele mówi).

 

IMHO, gólnie jak możesz wsadzić 14cm to 12 możesz zaniechać w poszukiwaniach. Ogólnie, większe = większa wydajność przy lepszej kulturze pracy. Wiadomo, zależy też jaki poziom cenowy i wydajnościowy, ale jak byś wziął z tego samego przedziału 12 i 14 to zazwyczaj 14 zachowując ten sam poziom wydajności są cichsze. Dokładnie się nie znam, ale z tego co wyczytałem z różnych forum i testów wyniki zdają się to potwierdzać. :D

Link to post
Share on other sites

no proponuje 14 wiec mam 14 ;D

ale pytam sie bo jak patrze na przeplyw powietrza to ta 12 lepiej wentyluje, niz 14

No ok ale to można było od razu uściślić :D Po prostu czasem niektórzy się pomylą w zapytaniu i stąd moje "rozterki"...

W każdym razie naprawdę dobre (w sensie wydajne a jednocześnie stosunkowo ciche) 140 mm wentylatory to przede wszystkim Noiseblocker PK2 oraz be quiet! Silent Wings 140 ;) Jesli pod uwagę bierzesz jedynie ciszę, to warte uwagi są natomiast Enermax TB Silence 140 oraz Scythe Slip Stream 140 800. Z tańszych 140 mm wentylatorów warte uwagi są m.in. SilentiumPC Mistral 140 (przy założeniu, że będzie pracować w pionie).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...