Skocz do zawartości

Czy zasilacz 600W wystarczy?


Recommended Posts

Hej, zamierzam kupić fajny komputer na dłuższy okres.

 

Zestaw:

Procesor INTEL CORE I5 760 4x2,8 GHZ 8mb cache

Plyta Glowna ASUS P7H55-M LX/SI

Pamiec ram 8GB DDR3 1333 MHZ

Karta Graficzna GEFORCE GTX460 1024MB DDR5 256BIT

OBUDOWA I-BOX Z LCD (701LC).

Dysk twardy 1000GB Sata2 7200 obr.

Nagrywarka DVD-RW Samsung DL x22

1.Jeżeli za jakiś czas chciałbym wymienić kartę graficzną zasilacz 600W wytrzyma czy będzie trzeba dokupić mocniejszy?

 

2.Czy funkcja Turbo Boost jest już włączona czy trzeba ją włączyć. Jeżeli tak to jak?

 

3.Polecacie jakieś dobre obudowy nie za drogie z wyswietlaczem LED i dobrym przepływem powietrza?

Link to post
Share on other sites

Chyba nie którzy mnie nie zrozumieli nie pytałem o zestaw tylko o zasilacz.

 

Pytałem również o funkcję Turbo Boost oraz o obudowy z wyświetlaczem LED i dobrym przepływem powietrza.

 

Teraz dorzucam pytanie co wybrać intel i5 760 czy i5 2500?

 

PS. Jedynie b29superfortress trzymał się tematu.

Link to post
Share on other sites

i5 2500 nowszy najwydajniejszy w swojej klasie ( nie liczę i7 ) średnio 50% lepszy niz najlepszy procesor od AMD drugi argument to taki ze 1156 juz nie warto bo cena praktycznie taka sama jak 1155 a wydajność sporo niższa, jeszcze jak bys mógł kupić wersje i5 2500k czyli ta z odblokowanym mnożnikiem :)

Link to post
Share on other sites

i5 2500 nowszy najwydajniejszy w swojej klasie ( nie liczę i7 ) średnio 50% lepszy niz najlepszy procesor od AMD drugi argument to taki ze 1156 juz nie warto bo cena praktycznie taka sama jak 1155 a wydajność sporo niższa, jeszcze jak bys mógł kupić wersje i5 2500k czyli ta z odblokowanym mnożnikiem :)

super dzięki DomiHD2 masz plusa.

 

Właśnie na i5 2500 się przerzucę. Ale głównie chodziło mi o zasilacz.

 

Mam jeszcze pytanie. Komputer będzie ewidentnie do gier oraz Photoshopa. Bedzie Windows 7 64bit. Czy 4GB RAM'u wystarczy czy warto zainwestować w 8GB ?

Link to post
Share on other sites

do gier w zupełności wystarczy 4gb. Do PSa... zależy co w nim robisz. W większosci przypadków też 4gb nie zużyjesz, ale są ludzie, co im 32gb nie starcza :)

Generalnie dla większosci 4gb to aż nadto, ale z drugiej strony jak sie widzi, ze 4gb 1333 cl9 chodza teraz po marne 150zeta... to aż sie chce dokupić tylko po to, "żeby było" :jupi:

Link to post
Share on other sites

i5 2500 nowszy najwydajniejszy w swojej klasie ( nie liczę i7 ) średnio 50% lepszy niz najlepszy procesor od AMD drugi argument to taki ze 1156 juz nie warto bo cena praktycznie taka sama jak 1155 a wydajność sporo niższa, jeszcze jak bys mógł kupić wersje i5 2500k czyli ta z odblokowanym mnożnikiem :)

super dzięki DomiHD2 masz plusa.

 

Właśnie na i5 2500 się przerzucę. Ale głównie chodziło mi o zasilacz.

 

Mam jeszcze pytanie. Komputer będzie ewidentnie do gier oraz Photoshopa. Bedzie Windows 7 64bit. Czy 4GB RAM'u wystarczy czy warto zainwestować w 8GB ?

4GB wystarczy bez problemu aczkolwiek Cena DDR3 jest teraz tak niska= 4GB 150zł :jupi::rotfl: ze jak tylko masz okazje to możesz dołożyć bo nie zaszkodzi a kto wie może się przydać :)

Link to post
Share on other sites

bardzo fajne zasilacze sie pokazaly, Forton Aurum: http://www.proline.pl/?p=FTN+AURUM+500W jezeli mozesz przeznaczyc kilka zlotych wiecej niz standardowo na zasilacz, to ten bylby bardzo dobrym wyborem. Cena na poziomie seasonica M12II, jakosc wykonania rowniez do tego wyzsza sprawnosc ale niestety brak modularnego okablowania.

recenzje: http://www.dirkvader.de/Fortron_Source_Aurum_400W.html

http://www.hardware.no/artikler/fsp_gro ... 00/89244/3

500 niestety nie znalazlem, ale pewnie podobnie jak slabszy i mocniejszy wypada

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...