Skocz do zawartości

"Dorabiany" czy oryginalny dysk twardy do X360?


Recommended Posts

Witam wszystkich!

Od kilku lat jestem posiadaczem Xboxa 360 Premium.

Od dawna męczę się na dysku 20GB gdzie mogę mieć zainstalowane max 2 gry.

Wielu sprzedawców na allegro oferuje "dorabiane" dyski twarde do Xboxów, czyli:

Pewien model dysku firmy WD w obudowie odoryginalnego dysku Xboxa.

Podobno są tak przystosowane, że wszystko powinno śmigać bez problemów.

Na wielu aukcjach widnieje również informacja o zainstalowanym emulatorze do gier z pierwszego xboxa.

 

Obiło mi się o uszy, że istnieje związane z tym ryzyko, a mianowicie blokada konta live.

Że Microsoft weryfikuje numery seryjne zainstalowanych dysków w konsolach z bazą kodów seryjnych dysków na licencji. Orientuje się ktoś jak to wygląda w praktyce? Słyszał ktoś z Was by zablokowano komuś konsolę przez używanie nieoryginalnego dysku? Zależy mi na moim koncie live i w związku z tym waham się i wstrzymuję z kupnem.

 

Dla porównania cen oryginałek i dysków dorabianych podam 2 przykłady:

Oryginalny dysk Microsoftu 250GB w sklepie GRAM.PL = 350zł

"Dorabiany" dysk 250GB na allegro = 200zł

 

I jeszcze jedna sprawa, że natknąłem się na sprzedawcę, który oferuje podobno oryginalne dyski 250GB za ok. 200zł z 3 latami gwarancji. Co o tym myślicie?

http://allegro.pl/nowy-dysk-250-gb-do-x ... 14013.html

 

Z góry wszystkim Wam bardzo dziękuję za odpowiedź! :lol:

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

kupuj dorabiany, niczym się nie różni od oryginału,

ba może uda ci się nawet samu zbudować taniej, wystarczy że kupisz WD scorpio 2,5" sata z tzw żółtej serii i włożysz do tej obudowy co masz, a następnie wgrywasz specjalny obraz dysku m.in na piratebayu jest; instrukcji pełno na necie, najlepiej poczytaj xboxforum.pl

Link to post
Share on other sites

Czytałem właśnie i nie owijając w bawełnę - nie chce mi się w to bawić. :)

Aż tak bardzo nie przepłacę. Poza tym chciałbym mieć stary w zapasie. Kusi mnie aukcja którą pokazałem powyżej. Są na ten dysk 3 lata gwarancji (ale wiadomo jak to bywa na allegro). Szkoda, że nie ma informacji odnośnie emulatora pierwszego xboxa ale o to dopytam.

Czytałem, że od dawna już MS nie banuje za dorabiane dyski więc to mnie uspokoiło.

Jeszcze takie pytanie: Czy na taki dorabiany dysk można przenosić informacje ze starego poprzez transfer kit microsoftu? Akurat takowy posiadam. :P

Link to post
Share on other sites

Nie mogę się zgodzić, że oryginał bo widzę, że na allegro mają w tej samej cenie dorabiane. :P

Poza tym w opisie produktu widnieje "Dysk po zakupie gotowy jest do pracy, wystarczy go podpiąć." Ceny oryginałek zaczynają się tak naprawdę od 300zł.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...