Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam drogich forumowiczów,

planuję trochę zmienić swoją platformę gamera :D 

Planuję wydać do 4000 zł z systemem (Windows 10).

Dotychczas pracowałem na Phenomie II 975 i Radeonie HD6870. Sprzęt daje mimo lat bardzo dobrze sobie radę, ale chciałbym się już przesiąść na coś szybszego. W zasadzie potrzebuję:

 

-procesor

-płytę główną

-RAM

-kartę graficzną

-chłodzenie CPU (mam teraz zamontowany Fortisa I- ale nie wiem czy dostanę zestaw pod nowy socket)

-system (Windows 10)

 

Zasilacz mam (SilentiumPC Deus G1 600W - 1 edycja), dysk SSD + HDD też, obudowę (Cooler Master Elite 431 wersja z oknem - proszę o odpowiedź, czy zaproponowany cooler do niego po prostu wejdzie).

 

Dotychczas użytkowałem zestawy z gratami od AMD i ku temu zestawieniu się skłaniam, ponieważ nigdy nie miałem problemu z wydajnością, sterownikami, czy samym sprzętem fizycznym. Czasami zdarza mi się wykorzystać więcej wątków, a jako, że AMD robi teraz znowu solidny sprzęt, to jestem skłonny im zaufać. 

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ryzen 5 2600 przy obecnych cenach 8400 ma sens. Połączenie cpu i gpu d amd najlepszym rozwiązaniem nie jest. Powiedz jeszcze pod jakie to my być gry oraz pod jaki monitor.

Dziękuję za odpowiedź :)

Generalnie gry różne, najczęściej męczę godzinami Euro Truck Simulator 2 i Formułę 1 (najnowsze edycje- 2018 na mojej obecnej konfiguracji na very low ma 20 fps, nie wiem czym to jest spowodowane, tym bardziej, że poprzednia odsłona na medium miała 60 klatek). Do tego czasem gram w Hearts of Iron 4 oraz Cities Skylines. Generalnie gry tego typu. Monitor na dzień dzisiejszy to ASUS VW225D - 1680x1050 rozdzielczości, w najbliższym czasie zamienię na coś FullHD. Jestem graczem, który bardziej stawia na płynność rozgrywki, niż jakość detali. Wiem, że połączenie AMD ze sobą może nie jest najoptymalniejsze, ale dotychczas komputer w takiej konfiguracji nie sprawiał problemów, chodził ładnie i przez 7 lat na prawdę służył wiernie. No i trochę fanboy we mnie siedzi :D 

Co do coolera CPU mam wątpliwości, czy dostanę zestaw montażowy do mojego Fortisa, a nowy - Fortis - nie wiem, czy zmieści się w obecnej obudowie. Chociaż obecnie może z centymetr jest jeszcze miejsca (albo i lepiej- nie mierzyłem nigdy).

Link to post
Share on other sites





 

Całość: 3325zł

 

Nowsza platforma pod Ryzena od MSI dzięki czemu bez problemu ten procek będzie działał. Ramy taktowane na 3000mhz w dualu. I RX 580 z 8gb gdzie jest porównywalna jego wydajność do gtx 1060 6gb. 

Zastanowił bym się też nad zmianą obudowy i zasilacza. Siedem lat to dosyć sporo, a szkoda było by usmażyć nowe podzespoły. Z tego co widziałem w specyfikacji Fortis I nie jest kompatybilny z podstawką AM4. Chyba, że wystarczy zestaw montażowy znaleźć, ale w tym przypadku nie jestem pewny.

 



 

Całość: 3883zł

Edytowane przez Gomiv
Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję za odpowiedź! 

Sam zasilacz jest dużo młodszy, w dodatku był wymieniany na gwarancji (z tego co wiem od samego producenta, 1 seria miała jakieś problemy z elektroniką - zabezpieczenia działały, ale przez to sam zasilacz obrywał). Napiszę też do producenta dot. ew. podstawki montażowej pod starego Fortisa. Właśnie myślałem też, nad tym RX 580 od Sapphire także utwierdziłeś mnie w swoich przekonaniach :D

Pozdrawiam!

 

EDIT: Ta płyta ogarnie w przyszłości jakieś OC? Czy lepiej dołożyć do czegoś innego?


 

 
Całość: 3325zł
 
Nowsza platforma pod Ryzena od MSI dzięki czemu bez problemu ten procek będzie działał. Ramy taktowane na 3000mhz w dualu. I RX 580 z 8gb gdzie jest porównywalna jego wydajność do gtx 1060 6gb. 
Zastanowił bym się też nad zmianą obudowy i zasilacza. Siedem lat to dosyć sporo, a szkoda było by usmażyć nowe podzespoły. Z tego co widziałem w specyfikacji Fortis I nie jest kompatybilny z podstawką AM4. Chyba, że wystarczy zestaw montażowy znaleźć, ale w tym przypadku nie jestem pewny.
 
 
Całość: 3883zł

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Kupuję w sklepie Morele, a w nim nie ma tych GoodRamów 3000 MHz, tylko 2800, a dokładniej te:

https://www.morele.net/pamiec-goodram-irdm-x-ddr4-2x4gb-2800mhz-cl16-ir-x2800d464l16s-8gdc-4151142/

Będzie to wszystko hulać z Ryzenem i płytą MSI?


Taki zestaw oto Morele po zapytaniu o ofertę wycenił na 3720 zł. Chyba dobra cena? Czy ew. coś zmienić? 

https://www.morele.net/inventory/info/ac81de7f/

Pozdrawiam!

Edytowane przez knypsio123
Link to post
Share on other sites

Łączenie CPU i GPU od AMD nie jest najlepszym rozwiązaniem. 

W jaki sposób zostałeś tutaj utwierdzony do takiego połączenia?

 

Ceny na morele nie powalają. Ogólnie to taki zestaw można złożyć za 300 zł mniej z 1060 6GB. Na samym CPU przepłacasz 100 zł względem ceny z esc.pl

Link to post
Share on other sites

Z Morele chodzi o to, że jest tam korzystna sprzedaż ratalna. W dodatku od ceny z koszyka dostałem rabat po konsultacjach z handlowcem. Połączenie AMD wybieram dlatego, ponieważ od lat mam takie konfiguracje (różne- od czasu Athlona 64 oraz Radeonów serii HD4000) i nigdy nie miałem z nim problemów. Przyzwyczajenie i fanboystwo :D 

Link to post
Share on other sites

Ta płyta ogarnie OC bez problemu. Jak w sumie każda płyta b450. Oczywiście nie mówimy tutaj o jakimś hard overclockingu :)

Lepiej wybrać wyżej taktowane. Zamiast tych 2800Mhz weź sobie chociaż te Pamięć Patriot Viper 4 DDR4, 2x4GB, 3000MHz, CL16 (PV48G300C6K). Cenowo niewiele się różnią, a zawsze to ciut lepsza wydajność.

Link to post
Share on other sites

Ta płyta ogarnie OC bez problemu. Jak w sumie każda płyta b450. Oczywiście nie mówimy tutaj o jakimś hard overclockingu :)

Lepiej wybrać wyżej taktowane. Zamiast tych 2800Mhz weź sobie chociaż te Pamięć Patriot Viper 4 DDR4, 2x4GB, 3000MHz, CL16 (PV48G300C6K). Cenowo niewiele się różnią, a zawsze to ciut lepsza wydajność.

Ok! Też na jakieś duże OC się nie nastawiam, pewnie po jakimś czasie dopiero :)

https://www.morele.net/inventory/info/4f51ed1f/

Mam rozumieć, że ten zestaw będzie ok? 

Dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez knypsio123
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...