Skocz do zawartości

GTX 460 SLI - warto?


Recommended Posts

Cześć! W poniedziałek zamawiam części do nowego kompa ale nadal mam pewne wątpliwości. Chodzi mi o opłacalność GTX 460 w SLI a także, jak taki tandem będzie działał w grach. Słyszałem o mikrościnkach, ale to było chyba w starszych generacjach GF czy też występują w tych i w jakim stopniu są uciążliwe? Od razu zaznaczam, że nie chcę odpowiedzi od teoretyków, tylko od praktyków, którzy posiadają owe połączenie. Niemile widziane są także wypowiedzi fanboy'ów - nie chcę tu obrzucania się na wzajem błotem.

Jeśli owe mikrościnki występują, to jaką kartę możecie mi zaproponować.

Mam jeszcze pytanie odnośnie chłodzenia Mugen 2 rev. B - czy jest możliwość wsadzenia go na LGA 1155?

 

Pozdro i dzięki z góry

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem dwa GeForcey GTX 460 w SLI to najlepsze co może być za ~1100 - 1200 złotych. Taka konfiguracja bije (czasami są wyjątki) GeForcea GTX 580 i jest od niego tańsza.

Dla pewności (żeby potem nie było rozczarowań) napisz jeszcze jaki masz procesor, płytę główną i zasilacz.

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze pytanie odnośnie chłodzenia Mugen 2 rev. B - czy jest możliwość wsadzenia go na LGA 1155?

Oczywiście, że Mugena 2 rev.b z podstawką LGA 1156 wsadzisz na LGA 1155 ja mam Yashe III która ma podstawkę 1156 i spokojnie działa na 1155 bo mam i5 2500K O/C

 

Nie jestem fanoboyem NVIDI, czy też ATi

Wymagania SLi/cF :

-Mocny markowy zasilacz ( zależy od mocnej jednej karty graficznej np do GTX 460 w SLi potrzeba co najmniej 550w markowe, a np. SLi z GT 220 nie potrzeba mocnego markowe zasilacza choć zasilacz firmy "no name" nie polecam)

-przewiewna obudowa

-mocny procesor taki, który nie ograniczy dwóch kart :)

-Płyta, która posiada x2 PCI-E x16 lub w dual x8

Mikro ścinki - chyba nie będzie z tym żadnych problemów, nikt na forum nie narzeka, że coś jest nie tak.

 

GTX 460 jest tania, a w SLi jest taka sama jak GTX 580 ;)

to jaką kartę możecie mi zaproponować.

Podaj budżet :D
Link to post
Share on other sites

Proline jest już drogi - teraz nastała era Techplaneta. Sklep się mieści w Katowicach (oczywiście możliwa wysyłka) i w środku siedzą naprawdę kumaci ludzie. Jedyne co u nich mi się nie podoba to stronka, na której panuje chaos. Dobrze o tym wiedzą, było zgłaszane to kilka razy i dalej jest. Najważniejsze jest to, że mają tanio... ba, nawet bardzo tanio. Teraz to tylko i wyłącznie u nich zamawiam. Wyjdzie Cię taniej o jakieś 80 zł :lol:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...