Skocz do zawartości

Karta graficzna do 4k 60hz najlepiej używana do fotografii, małe videoediting.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Revenant,

Recommended Posts

Witam!

Nabyłem monitor 4k 60hz przez HDMI 2.0 albo DP. Szukam karty graficznej, najlepiej używanej z allegro. Nie gram w gry, no może czasem w hotsa i diablo ale obejdę się w mniejszej rozdzielczości. Zależy mi na przerabianiu zdjęć i obróbce w 4k w 60hz. Pisze temat bo szukam aktualnych danych a wydaje mi się ze rynek kart graficznych bardzo szybko się zmienia. Będę wdzięczny za wszelkie propozycje.

 

Troche o moim kompie:

https://www.asus.com/Motherboards/M4A89GTD_PROUSB3/

(PCIe 2.0 x16)

16gb ram

Amd phenom x6 black edition 1090t

 

Jeśli potrzebujecie więcej danych to proszę piszcie.

 


bump

Link to post
Share on other sites

Podaj soft. Jaki masz monitor (dokładny model, ilu bitowa matryca). 

Jeżeli masz true 8bit to nVidia GTX ok. Jeżeli True 10bit bądź 1bit w formie 8bit+FRC wtedy AMD obsłuży większą paletę barw (u zielonych 10bit openGL jest tylko na kartach Quadro...). Obecnie GTX'y wspierają 10bit tylko w DirectX. 

 

Soft jest ważny. Zależnie od programu lepsza może być akceleracja nVidii bądź AMD - chociaż zazwyczaj wychodzi podobnie (czasami na korzyść czerwonych). Czasami może być tak że twój program wspiera np. AMD Acceleration ale CUDA nie, bądź odwrotnie... temat rzeka (ba, ocean).  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hej!
Dzięki za odpowiedzi! Jeśli chodzi o monitor to jest to Dell P2415Q https://www.displayspecifications.com/en/model/be0153a

10bit (8 bit + FRC), czyli chyba bardziej 8bit.

Soft jakiego używam to Photoshop CC oraz Capture one.

Na stronie Capture one wspomniane jest tylko  o tym by karta miała 4gb lub więcej.

Znalazłem też taką stronkę: https://phodograf.com/capture-one-benchmarks/

 

Będę wdzięczny za pomoc!

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Matryca od LG. 8bit + 2bit FRC = 10bit. 

 

Zaproponuje tutaj VEGE56 ze względu na 10bit OpenGl. 

nVidia i karty konsumenckie (GTX) nie obsługują 10bit w PhotoShopie. Tutaj AMD ma przewagę (a raczej są mniej chciwi). 

 

Ze strony cepture one:

 

 

The things to look out for when purchasing a new GPU or workstation, would be the number of Stream Processors (AMD) and the number of CUDA Cores (Nvidia). The higher the value, the more processors available and thus giving you a faster experience in Capture One. 

 

VEGA56 = 3584

GTX 1070 = 1920

GTX 1080 = 2560

 

W przypadku tych 2 zastosowań szedłbym z AMD.

Szkoda też poświęcać kolorów dla 1-2s. 

 

Jest to moja opinia. Do gier zazwyczaj wybieram GTX'y, ale do pracy i akceleracji nieraz miałem AMD. Jedynie w przypadku Adobe Premiere Pro wolałbym mieć chyba GTX'a (a najlepiej Quadro).

 

Masz monitor 10bit (8+FRC), to warto wykorzystać jego możliwości. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...