Skocz do zawartości

2X 560 TI vs 580 GTX???


Recommended Posts

Witam panowie. Składam nowego kompa i mam jedno pytanko ponieważ nie wiem co będzie dla mnie lepsze. Zastanawiam się nad kupnem dwóch ASUS GTX560Ti 1GB DDR5 256bit ENGTX560 TI DCII/2DI/1GD5 lub jednego ASUS GTX580 1536MB DDR5 384bit ENGTX580 DCII/2DIS/1536MD5. Komputer będzie służył do gier i tylko wyłącznie do gier. Interesuje mnie gra na wysokich rozdzielczościach na tv 40 cali full hd. Bardzo proszę o jakieś sensowne odpowiedzi. Ewentualnie możecie zasugerować jakiegoś radeonka aczkolwiek od zawsze miałem geforce i nigdy mnie nie zawiódł. Ale kto wie...

Link to post
Share on other sites

Dzięki. W sumie jestem z wami od dawna :) ale dopiero teraz założyłem konto. Ale rozkminiam kompa juz na długi czas dlatego że teraz myśle wydac więcej i potem długo do niego nie dokładać. Podobnie jak z moim obecnym 4-latkiem ;) A i jeszcze jedno pytanko jak wypada crossfire do SLi? Czytalem gdzieś że SLI sprawuje się znacznie lepiej, to prawda?

Link to post
Share on other sites

na długi czas dlatego że teraz myśle wydac więcej i potem długo do niego nie dokładać.

Ale stracisz, a za kilka miesięcy (np. 6) drugiego 570 dokupisz sporo taniej i prawdopodobnie wtedy dopiero zacznie Ci się on przydawać.

 

A i jeszcze jedno pytanko jak wypada crossfire do SLi? Czytalem gdzieś że SLI sprawuje się znacznie lepiej, to prawda?

Nie mam pojęcia, przypuszczam, że nie da się tu wyłonić zwycięzcy. Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety, a w jednym oprogramowaniu działa lepiej jedno, w innym drugie.

 

Oczywiście zrobisz jak zechcesz.

 

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Może ci się to wyda dziwne. Ale znając życie i mnie to jak kupie powiedzmy tego 570Gtx to po kilku miesiącach nie kupie drugiego bo będe ciułał kasę na autko. :) Więc wolałbym od razu zainwestować w coś fajnego. A sam 580GTx?

Link to post
Share on other sites

Jeden gtx580 - zależy od portfela (Twojego), wydaje mi się, że nie warto dokładać, a wyłożona kwota nie przełoży się na różnicę pomiędzy dobrą wersją 570.

 

Kupując zadbaj tylko o wersję z dobrym chłodzeniem. Ja kiedyś zrobiłem podobny błąd kupując 470 i niestety musiałem dodatkowo inwestować, aby zmniejszyć temperatury i okropny hałas. Przy 570 już aż tak źle nie jest, ale ~85*C potrafi mieć wyjąc przy tym odpowiednio.

 

Tu moja recka (jeszcze pod starym nickiem): http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Z ... -3553.html zapraszam do zapoznania się.

Link to post
Share on other sites

Myślę podobnie, pomimo, ze posiadam gtx580. GTX570 spokojnie wystarczy, a faktyczna różnica rzędu 10fps maks nie jest warta dopłaty zbytnio. No chyba, że masz monitor conajmniej 24 cale 1920x1080, to wtedy można spokojnie polecić gtx580. Gdybym miał teraz kupować to też raczej bym wybrał gtx570 lub radeona 6970. Zwyczajnie ze względów finansowych, mnie się opłaciło wymienić 2 gtx460 na 1 580tkę za niewielką dopłatą i tyle.

Link to post
Share on other sites

Wiele zależy też od konkretnej gry, chodzi o to , że np w wymagajacej grze na maks detalach na gtx580 bedziesz mięc np 45fps co daje względną płynność a gtx570 będzie generowac np 30 fps co ociera się już o minimalny pułap płynnośći. To oczywiście kompletnie ekstremalny przykład wymyslony z głowy, ale o to w tym mniej więcej chodzi. Testy syntetyczne pomiędzy gtx570 a 580 nie dają jakiejś mega kolosalnej róznicy, ale w praktyce to może dać to właśnie 10 czy 15 fps przewagi. Cena oczywiście nie jest wspólmierna, więc samemu sobie trzeba odpowiedzeć czy warto. To tak samo jak porównac wydajność radeona 6950 do 6970.

Link to post
Share on other sites

To chłodzenie jest spoko, tylko tak sobie myslę, skoro ja na 22" zapycham pamięc karty nawet do 1400mb z 1500, to jak Ty masz zamiar grac na 40 calach to możesz zwyczajnie potrzebowac karty z większa ilością ramu, a gtx 570 ma "tylko" 1280 w stosunku do gtx580 z 1536mb. Sam jestem zdziwiony, że gry tyle ramu karty zżerają :)

Link to post
Share on other sites

skoro ja na 22" zapycham pamięc karty nawet do 1400mb z 1500, to jak Ty masz zamiar grac na 40 calach to możesz zwyczajnie potrzebowac karty z większa ilością ramu

co ma 22 do 40 cali zwiazanego z pamięcią karty? podpowiem, nic. Liczy się rozdzielczość, a na Twoich 22 i Jego 40 calach jest identyczna. Więc oba te monitory będą stawiały te same wymagania kartom graficznym.

Link to post
Share on other sites

Czyli moje 22" 1920x1080 zje tyle samo co jego 40" 1920x1080? Skoro tak to po co komu karty z 3gb ramu, a takie powstają przecież? serio pytam bo mi się to dziwne wydaje lekko. Przekątna jest większa przecież i potrzeba więcej pikseli by to zapełnić.

Link to post
Share on other sites

carroarmato, potocznie używane pojęcie "rozdzielczości" odnosi się tak naprawdę do rozmiaru ekranu w pixelach. tzn. jeśli dany monitor ma "rozdzielczość" full hd tzn, że wyświetla 1920 linii pionowych i 1020 linii poziomych. Nie ważne czy monitor ma 22 czy 52 cale. Wtedy po prostu pixele są większe;p

 

A po co komu karty z 3gb pamięci? to może się przydać gdy ktoś pracuje np na kilku monitorach. Normalnie ta pamięć bedzie lezala bezczynnie. Ot, bardzo czesto jest to chwyt marketingowy.

Link to post
Share on other sites

Nie mam nic przeciwko "entuzjastycznym" zestawom, ale moim zdaniem wyrzucisz poniekąd pieniądze w błoto kupując dwie tak mocne karty. Poza wyższym wynikiem w Benchmarkach nie uzyskasz nic a stracisz kasę. Pamiętaj, że drugą kartę zawsze można dołożyć w razie potrzeby, ale już za 50% lub mniej jej wyjściowej ceny. No chyba, że naprawdę nie masz innych wydatków a pieniędzy w bród. Wtedy czemu nie? :)

Nie potępiam tylko radzę ;)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...