Skocz do zawartości

Brak obrazu na obu kartach graficznych


Recommended Posts

Cześć,
Znajomy dał mi do naprawy komputer stacjonarny którego usterka charakteryzowała się tym, że po podpięciu się do obojętnie której z dwóch (dedykowanych) kart graficznych do złącza HDMI na monitorze nie ma żadnego obrazu. Zawiozłem komputer do siebie i zacząłem go testować. Rzeczy które wyeliminowałem przekładając części:
- Nie jest to wina monitora
- Obie karty graficzne są ok (działają na moim sprzęcie)
- Komputer ma 4 kości RAMU po 8gb więc przekładałem je miejscami itp. ale nie dało to żadnego rezultatu

Wyjąłem również baterie z płyty głównej na kilka minut.

Zmierzyłem poziomy napięć na złączu zasilacza - książkowe wartości.

 

 

Brakuje mi już pomysłów co można jeszcze sprawdzić. Macie jakieś pomysły?

Oznaczenie płyty głównej: MSI 970A-G43

 

Link to post
Share on other sites

Jakbyś podpiął głośniczek może po dźwiękach dało by się rozpoznać problem.

Jeśli komputer reaguje w jakikolwiek sposób - diady się świecą, wentylatory kręcą (i/lub przestają) można winić płytę lub procesor.

 

Najpierw sprawdź wszystkie sloty karty, możliwe że PCIex x16 jest uwalony, a pozostałe działają.

 

Jak nie pomoże rozbierz sprzęt, przeczyść i poskładaj na pająka - na początek tylko płyta, procek, jedna kość ram i uruchom

Link to post
Share on other sites

Co do kart graficznych to mam 100% pewności - sprawdzone technicznie przez podmianę kompatybilnych kart które wcześniej działały.

 

Wczoraj wyjąłem RAM oraz karty graficzne a podłączyłem jedynie buzzer i 0 dźwieków a podobno powinien sygnalizowac brak pamięci tam. Czyżby procek?

Link to post
Share on other sites
  • 3 lata później...

Witam wszystkich.Dołączam się do tematu.Mam od jakiegoś czasu taką samą płytę MSI 970A-G43 i zamierzałem ją uruchomić.Zamontowałem dobry procesor Athlon II x2  245 z chłodzeniem AMD podłączyłem zasilacz i speaker i uruchomiłem.Zasilacz działa wentylator się kręci, tak samo chłodzenie na procesorze, ale speaker nie wydaje żadnych dźwięków, a powinien sygnalizować brak pamięci RAM.Dalej nic nie podłączałem, ba na razie nie mam, ale skoro płyta nie sygnalizuje braku pamięci to widać już na tym etapie, że jest nią coś nie tak i na razie chyba nie warto kupować  kolejnych podzespołów skoro i tak pewnie nie będzie obrazu.Taki sam objaw jak u kolegi wyżej- brak dźwięków.

 

Może wie ktoś co z taką płytą mogło się stać, co jest uszkodzone przy sprawdzaniu na tym etapie? Może ktoś naprawiał?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...