Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

Wracając do tematu.   Kyle'owi z HardOCP właśnie padła 2080 ti FE na pamięciach Samsunga, po całych 8h działania. Była to karta z RMA, czarne pudło Na chwilę obecną na 4szt.  2080 ti padły mu 2.  Wszystkie padają i na samsungach i na micronach do tego niezależnie od producenta Asus, MSI, Palit etc. Codziennie coraz więcej zgłoszeń od użytkowników o padniętych gpu, niestety wszystko pada od RTX 2070 po 2080 Ti.  Nie wygląda to dobrze...

 

zwrot towaru, zwrot gotówki

to szybko się oduczą handlować trefnym towarem

Link to post
Share on other sites

 

Oczywiście, że się dopłaca do G-Sync, i Nvidia to wykorzystuje, ale Nvidia robi najlepsze karty graficzne, i tyle. Co z tego, że ktoś oszczędzi na monitorze, jak na żadnej karcie AMD nie pogra w 3440x1440p w wymagające gry na ultra w 60 fps, ani nawet na wysokich/średnich. Jak ktoś kupuje 34 calowy monitor ultrawide 21:9, to nie po to by potem grać na low w niestabilnych 60 fps, i czuć dyskomfort. 

 
Tutaj przykład najlepszej grafiki AMD, czyli Vega 64, i w Assassin's Creed Odyssey średnio 40/45 fps, ale nie jestem pewien jakie tam były ustawienia graficzne, bo gra była chyba po portugalsku. Podejrzewam, że ultra/wysokie.  Jeden forumowicz  na GTX 1080Ti dla porównania ma średnio 25/30 fps więcej, nie mówiąc już o RTX 2080Ti, bo wtedy to by ta gra chodziła w granicach 90fps średnio. To są monitory dla entuzjastów, którzy wiedzą czego chcą i tyle, jak ktoś chce średnią półkę, to może brać tańszy monitor z freesync 1080p, i jakiegoś radeona. Nie ma się co obrażać na Nvidie, tylko niech każdy kupuje to co mu w danej chwili najbardziej odpowiada cenowo i wydajnościowo, bo to rynek dyktuje ceny, więc albo można kupić drożej, albo nie kupić wcale.

Oczywiście, że Nvidia robi lepsze grafiki. Tyle, że akurat Vega 64 w większości tytułów w 1440p radzi sobie całkiem całkiem w ultra. Do tego wrzucanie AC: Origins, które praktycznie nie jest zoptymalizowane w ogóle a dla czerwonych to jeszcze bardziej. Ja tam wprawdzie posiadam GTX 1060, ale teraz jak patrzę na ceny i wydajność takiego RX 590 to gdybym ją dłużej posiadał to bym od razu sprzedawał i kupował tego RXa. Już nawet w nosie bym miał to, że miałbym wtedy konfigurację Ryzen + Radeon. Szczególnie, że czerwoni mają pracować nad tym aby to w końcu lepiej działało.  

 

 

ps. Poza tym każdy monitor z G-Sync musi spełnić wymagania jakie narzuca Nvidia, dlatego kupując monitor z G-Sync masz pewność, że to wszystko będzie zawsze dobrze działać. Za to kupując monitor z FreeSync może się okazać, co nie raz juz wychodziło w recenzjach różnych monitorów, że FreeSync działa źle w niektórych modelach, lub nawet wcale nie działa. Może być nawet tak, że w obrębie tego samego modelu jeden zrecenzowany egzemplarz będzie dobrze obsługiwał FreeSync, a kolejny już nie. Za to też się dopłaca przy G-Sync między innymi.

Jakoś nie chcę mi się wierzyć w kontrolę jakości monitorów przez Nvidię patrząc na ostatnie problemy z pamięciami w RTXach

Edytowane przez Presidente
Link to post
Share on other sites

Co do kontroli jakości u nGreedi... Nie zgodze się.

W laptopach super tragiczne matryce TN dostają G-Sync (są i też super wersje TNWV itp ofc, np.. 120Hz 15'6).

W monitorach... jak parę osób tutaj wie nazwracałem się dużo monitorów z G-Sync w przedziale od 1700 do 3000zł... Każdy miał bad pixele, ultra bleedinga a jeden Dell przyszedł fabrycznie porysowany (propsy dla sferis za dobry support i szybką reakcję).

W dodatku jak się okazało jeden z Delli 165Hz G-Sync miał nie 8bitową matrycę tylko 6bit z... praktycznie niedziałającym FRC. Nie dało się grać w żadną grę bo banding m.in. wypalał oczy... Wszystko to było na początku sierpnia gdy jeszcze byłem pewien zakupu RTX 2080... a potem brak monitora g-sync gdyż chwilowo się poddałem ułatwił mi olanie tematu...

Co do quality i FreeSync raz w 2015 jakoś spotkałem się ze źle działającym freesync. A natomiast dobrej jakości monitory mają FreeSync 2 (gdzie AMD narzuca konkretne parametry).

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Ja tam Was nie rozumiem. Mam 2080 i biurowego della 23 cale 60Hz - po co mi więcej. Dodatkowo ograniczyłem sobie (jak zawsze) generowanie ramek do 60 - karta pracuje przeważnie sporo poniżej max swojego zegara (bo mało razy udało mi się znaleźć coś co obciąży 2080 @60fps na 100%), jest chłodna, pobiera mało prądu i jest cichutka, bo wentylatory nawet jak się włączają, to przeważnie poniżej 1000rpm.  Dla mnie super. :D

Link to post
Share on other sites

Dla mnie jest duża różnica między 60Hz a 120Hz. I bardzo chętnie bym powrócił do QHD 144Hz ale... obecnie celuję w 4K 27' z odp. funkcjami ze względu na komfort pracy. A gry w które gram to nawet VEGA wycarruje, ba w teorii GTX 1060/RX 580/590 da radę znośnie.

A budę mam wyciszona, plus mam x2 front 500-1000rpm oraz spód 2x500-1000rpm. I jeden exhaust - positive air. Mam kota i tonę kurzu (odkurzane 3 razy w tyg). A komputer w środku perfekt czysty. Jedynie HDD bym się pozbył ale chwilowo potrzebuję... chyba że w NAS w 2019 zainwestuje.

 

Do tytułow AAA jasnę, w 4K to tylko 1080Ti, 2080, 2080Ti. Tutaj nie ma co się kłócić - tylko nGreedia oraz super mocno wyżyłowane Vegi64 Nitro+ po OC (400w+) dają radę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zgadza się. Mi parcie na fpsy przeszło już dawno (gdzieś jak miałem gtx 480 - ciągłe problemy z gorącem, poborem prądu - powiedziałem dość!) i właściwie w zupełności wystarczyłaby mi karta gtx1060 (nawet mam jako zapas), rtx2080 kupiłem głównie na zestaw funkcji (którego w pascalu nie ma i nie da się "podkręcić"). 

 

No ale wiecie - każdy robi tak, jak mu pasuje :)

 

Update:

Takie znalezisko:

 

Asus Strix 2080 na kościach Samsunga :)

 

f1yups4ox3jp.jpg  p6emdu97gyhr.jpg

 

:D

Edytowane przez EXT_1
Link to post
Share on other sites

Dla mnie jest duża różnica między 60Hz a 120Hz. I bardzo chętnie bym powrócił do QHD 144Hz ale... obecnie celuję w 4K 27' z odp. funkcjami ze względu na komfort pracy. A gry w które gram to nawet VEGA wycarruje, ba w teorii GTX 1060/RX 580/590 da radę znośnie.

A budę mam wyciszona, plus mam x2 front 500-1000rpm oraz spód 2x500-1000rpm. I jeden exhaust - positive air. Mam kota i tonę kurzu (odkurzane 3 razy w tyg). A komputer w środku perfekt czysty. Jedynie HDD bym się pozbył ale chwilowo potrzebuję... chyba że w NAS w 2019 zainwestuje.

 

Do tytułow AAA jasnę, w 4K to tylko 1080Ti, 2080, 2080Ti. Tutaj nie ma co się kłócić - tylko nGreedia oraz super mocno wyżyłowane Vegi64 Nitro+ po OC (400w+) dają radę.

 

 

Co za problem mieć kompa do pracy i do zabawy, polecam takie rozwiązanie przy jednym mam monitor 4k do pracy a do zabawy 2k i jest rewelacja :D, oczywiście zdarza mi sie pracować jak i grać na odwrót :D

Link to post
Share on other sites

Jakieś pierwsze info o 2060:

 

NVIDIA GeForce RTX 2060 Final Fantasy XV benchmark

 

 

Nazwana niby RTX, ale jeśli 2070 dostaje zadyszki w RT (BFV), to RT w tej grze zostaje tylko jako ciekawostka (ewentualnie niskie ustawienia). No i ciekawi jeszcze jaka będzie cena - gdyby ~1500zł (bo wydajność pomiędzy 1060, a 1070) to byłaby to bardzo często kupowana karta (jak sądzę), ale raczej nie realne :/


Takie luźne gdybanie.

Link to post
Share on other sites

Do tytułow AAA jasnę, w 4K to tylko 1080Ti, 2080, 2080Ti. Tutaj nie ma co się kłócić - tylko nGreedia oraz super mocno wyżyłowane Vegi64 Nitro+ po OC (400w+) dają radę.

 

Miałem 1080 ti ido rozdzielczości 4K to się ta karta za cholerę nie nadaje. Komfort porównywalny do GTX 1050Ti w Full HD - niby się da ale nie sprawia to przyjemności... Mnie szlag trafia gdy klatkaż spada poniżej 50 FPS, a na 1080 TI w 4k często i gęsto klatki leciały do 40. No a nie po to się płaci ponad 3 tysiące cebulionów za GPU żeby ciąć detale.

 

Niestety nie pchając się w multi GPU jedynie moja obecna karta (która mam nadzieję że nie wyzionie ducha :) ) daje zadowalający komfort grania w nowości w pełnym detalu. Żeby tak jeszcze w ludzkiej cenie (i w sumie w ogóle dostępne) były monitory 4k @75-100Hz z Gsync....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miałem 1080 ti ido rozdzielczości 4K to się ta karta za cholerę nie nadaje. Komfort porównywalny do GTX 1050Ti w Full HD - niby się da ale nie sprawia to przyjemności... Mnie szlag trafia gdy klatkaż spada poniżej 50 FPS, a na 1080 TI w 4k często i gęsto klatki leciały do 40. No a nie po to się płaci ponad 3 tysiące cebulionów za GPU żeby ciąć detale.

 

Niestety nie pchając się w multi GPU jedynie moja obecna karta (która mam nadzieję że nie wyzionie ducha :) ) daje zadowalający komfort grania w nowości w pełnym detalu. Żeby tak jeszcze w ludzkiej cenie (i w sumie w ogóle dostępne) były monitory 4k @75-100Hz z Gsync....

Nie no, 2080Ti a w szczególności wersja AMP to raczej generator FPS'ów. ;) Cud i miód. 

Odpalić sobie takiego BF V na ultra w 4K... mózg by mi rozsadziło. A może i za 1 lub 2 gen dodamy RT w 4K... Kurczaczki...

jeszcze niech nGreedia da full 10bit oraz opcjonalny dithering (dla niektórych, którzy wiedzą co to jest, jak go ustawić - i kiedy z niego korzystać).

 

kubas, jaki vendor i model?

Link to post
Share on other sites

 

 

Jutro mam dostać 2070, ciekawe czy będzie Samsung czy Micron.

 

Łączymy się w bólu :P

Jeśli Micron, to przecież też nie powód do rozpaczań. Paru kolegów na forum (i ja) mamy rtxy właśnie na tych kościach z początku produkcji - jak dotąd wszystko działa poprawnie :)

Link to post
Share on other sites

@Ext to ja się zastanawiałem czy ja nie przesadziłem z monitorem ( brak 4k), ale widzę, że inni jeszcze bardziej trzymają w zapasie fps:) :)

@kubas246 potwierdzam słowa Ext, też mam na micronie z pierwszej przedsprzedaży i wypluc podeptac wszystko ok.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

nie zaglądam do portfela

 

Wiesz - kupiłem gpu za 4 tysiące, to monitor nie jest też jakimś wyzwaniem, więc nie kwestia w portfelu (choć nie ukrywam staram się oglądać każdy grosz, zanim go wydam i jeśli czegoś nie potrzebuję, mogę się obyć - nie kupuję). Wiadomo człowiek chciałby mieć wszystko - ale sami wiecie, "życie to nie je bajka" :D

 

 

 

że inni jeszcze bardziej trzymają w zapasie fps

 

Jak pisałem gdzieś wyżej taki tandem (szybki gpu + słąby monitor) daje sporo zalet - niskie temperatury, oszczędność energii, a 60fps jak dla mnie przynajmniej jest zupełnie wystarczająca.

 

Choć zdaję sobie sprawę, że prędzej czy później zakup nowego monitora mnie nie minie - i pewnie będzie to już taki "na czasie".


Update:

 

Trochę nowinek:

 

Palit GeForce RTX 2070 Super JetStream review

 

https://youtu.be/4gqzZREHhMY


MMO Justice The Second Game to Get NVIDIA RTX, DLSS Support

Link to post
Share on other sites

Obecnie wstrzymał bym się z zakupem monitora GreedSync. Ja w oryginalnym planie miałem zamiar czekać na nowe panele LG QHD 1440p 144-165Hz na IPS'ach (<4ms). Ponoc produkcja ma ruszyć pod koniec grudnia. 

 

To samo mogę powiedzieć o RX 580, którego dziś zamówiłem na przeczekanie do NAVI (bądź RTX 3000). W FHD w PoE mogę powiedzieć że karta będzie zasysać 1/4 prądu co tymczasowa 760.  :D

DLSS jest wg. mnie mimo wszystko bardziej praktycznym ficzerem niż RayTracing. Ale długa droga...

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Akurat DLSS jest dla mnie technologią którą próbują namącić w głowie jeszcze bardziej niż RT. Przecież to upscaling a oni reklamują to jako cudowną technikę która robi nie wiadomo co.

 

Co do mojego RTX2070:

http://gpuz.techpowerup.com/18/11/23/n8c.png

 

Jednak kostki Samsunga :)

Edytowane przez kubas246
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zobaczę jak z OC pewnie dopiero w niedzielę. Będzie też wreszcie powód żeby procka kręcić.

 

Ogólnie karta spora, większa niż 1080 Phoenix.

Szybkie pytanie, czy przy tym całym boost 3.0 jest sens robić ręczne OC karty? Mój RTX boostuje do 1980MHz (przynajmniej tyle zgłasza MSI Afterburner) i zastanawiam się czy jest sens cisnąć go wyżej ręcznie.

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

Zależy jaki masz BIOS. Podniesienie bazowego zegara powinno podnieść boost. Chyba że masz limit TDP oraz podbijasz pod limit temp. Kręciłem tak koledze EVGĘ 1070 FTW2 do 2100 oraz w lapku (GTX1070 Clevo) też wycisnąłem ponad 180Mhz (ale w przypadku laptopów układ ma więcej jednostek wykonawczych ale niższe taktowanie - tak nvidia wymysliła żeby laptopówki nie były odczuwalnie słabsze od PC). 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...