Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

8 minut temu, Szy3ki napisał:

To jest polityka :) Wszystko jest ustawiana odgórnie ,dobre siano zgarniają jedni i drudzy,mimo obłędnych cen za karty sprzedają się jak świeże bułeczki,to po co to zmieniać :) ? Tylko głupek by coś zmienił :D

Głupie myślenie. 

Po pierwsze w 2019r była premiera AMD Navi gdzie AMD od zawsze było lepsze do miningu i nie było boomu na kryptowaluty. 

Po drugie gdyby coś takiego istniało to producenci cieli by koszty i przygotowali odpowiednie układy do kopania w takich samych cenach co rynek dla graczy. Cena ta sama a mniejsza ilość pamięci vram, ograniczona ilość wejść/wyjść, odpowiedni bios nastawiony na kopanie. 

Rynek kryptowalut ściśle związany jest ze światową gospodarką a nie generacją kart graficznych!

 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, DjXbeat napisał:

Po drugie gdyby coś takiego istniało to producenci cieli by koszty i przygotowali odpowiednie układy do kopania w takich samych cenach.

A po co mają cokolwiek zmieniać bo nie rozumiem ?Masz piekarnię,sprzedajesz tyle bułek że nie nadążasz z pieczeniem... Interesowało by Cię kto te bułki kupuje ? Czy kowalski chce 2 na śniadanie czy Grażyna do swojego baru 100 ?Kasa to kasa i to nie jest to co ja myślę tylko ja piszę jak to wygląda :)

Link to post
Share on other sites
Teraz, Szy3ki napisał:

A po co mają cokolwiek zmieniać bo nie rozumiem ?Masz piekarnię,sprzedajesz tyle bułek że nie nadążasz z pieczeniem... Interesowało by Cię kto te bułki kupuje ? Czy kowalski chce 2 na śniadanie czy Grażyna do swojego baru 100 ?Kasa to kasa i to nie jest to co ja myślę tylko ja piszę jak to wygląda :)

Sprzedaż to jedno a koszt produkcji?  Mówi Ci to coś? 

 

 

Link to post
Share on other sites

Plus, większość (jeśli nie całość) z tej spekulacyjnej nadywżki ceny nie zgarnia producent (AMD/nvidia) tylko różnej maści pośrednicy i kombinatorzy.

Producent mógłby być oczywiście zadowolony z marży wynikającej z dużej ilości sprzedanych układów, ale tak też nie jest bo mają wąskie gardła w wytwarzniu.

 

Ponadto trzeba pamiętać, że generalnie zakup 3070/3080 to jest jakiś problem jakiegoś mikropromila ludzi na świecie - te karty nawet w normalnych cenach kosztują więcej niż większość ludzi wydaje na cały komputer (w koncu dominującym układem graficznym jest nadal 1060).

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
10 minut temu, Szy3ki napisał:

Ale po co mają cokolwiek zmieniać skoro siano się zgadza :) ? Gdyby chcieli to już dawno by zrobili karty typowo do kopania ...

To jest właśnie odpowiedź na Twoje bez sensowne zarzuty, że jest to ustawiona polityka, że jest to odgórnie ustawione.

Gdyby to była ustawione to producent kart obciął by koszty do minimum tak aby czerpać jak największe zyski a tak się nie stało. Tym faktem zostali zaskoczeni tak samo jak zwykli użytkownicy. 

A rynek kryptowalut jest bezpośrednio związany z globalną gospodarką i inflacją.

 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites
12 minut temu, Szy3ki napisał:

po co mają cokolwiek zmieniać bo nie rozumiem

Żeby więcej zarobić, były wersje mining np rx470  https://allegrolokalnie.pl/oferta/sapphire-nitro-rx470-4gb-mining-22e

 

W sumie już zaczynają:

 

https://www.tomshardware.com/news/msi-registers-rtx-3060-ti-miner-cards

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, DjXbeat napisał:

To teraz mam dylemat za ile wystawić RTX 2070Super skoro zwykła 2060 kosztuje 2300zł 

Zarobek lepszy niż na giełdzie :)

3 godziny temu, DjXbeat napisał:

Cena ta sama a mniejsza ilość pamięci vram, ograniczona ilość wejść/wyjść, odpowiedni bios nastawiony na kopanie. 

Kilku producentów już to praktykowało i zrezygnowali, bo nie było wielkiego zainteresowania takimi kartami. Zwykłe wersje schodziły bez problemu, bo potem łatwiej je sprzedać i nikt się przecież nie przyzna, że są one po koparce.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

@Szy3ki Kartę graficzną należy wymieniać jak kryptowaluty są w dołku a nie jak biją kolejne rekordy. Jestem pewny że gdyby nie ceny krypto to nowe serie już by pomału były dostępne w normalnych (zbliżonych do MSRP) cenach.

7 godzin temu, Szy3ki napisał:

Gdyby chcieli to już dawno by zrobili karty typowo do kopania ...

Już raz zrobili ale nikt ich nie brał bo nie dało się ich później odsprzedać a na tym polega kopanie. Kopiesz póki jest gwarancja, jak się kończy to sprzedajesz sprzęt i wymieniasz na nowszy, wydajniejszy.

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Pawel7 napisał:

Kilku producentów już to praktykowało i zrezygnowali, bo nie było wielkiego zainteresowania takimi kartami. Zwykłe wersje schodziły bez problemu, bo potem łatwiej je sprzedać i nikt się przecież nie przyzna, że są one po koparce.

To tylko potwierdza, że nie ma żadnej zmowy po między górnikami i producentami -  nic nie jest ustawione. 

Górnicy wybierając sprzęt "gamingowy" w chwili kryzysu są w stanie odzyskać część środków poprzez sprzedaż kart graficznych na rynku wtórnym a w takiej sytuacji najbardziej cierpią producenci bo rynek zalany jest używkami w bardzo niskich cenach i mało kto patrzy na nową, znacznie droższą kartę.

Link to post
Share on other sites

O brakach kart napisałem zaraz po premierze RTX3080. 

We wrześniu napisałem, że sytuacja z niedoborem kart potrwa co najmniej do marca to nikt mi wtedy nie wierzył. W chwili obecnej cały 2021r taki się zapowiada więc ten rok na zakup sprzętu do PC będzie tragiczny. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli ktoś nie musi składać komputera na już to spoko,gorzej jak ktoś musi albo bardzo chce to przyjdzie zapłacić sporo drożej głównie za samą kartę :/

P.S orientuje się ktoś ile kosztowała EVGA RTX3080 FTW3 Ultra w dniu premiery ~ ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Teraz, Pawel7 napisał:

Warto się zapoznać, materiał pokazuje w jakim stanie jest karta po 1,5 roku kopania :)

Jakie wnioski wyciągnąłeś? Bo ja widzę test zabrudzonej karty vs. nowiutkiej. Test, który nic nie wnosi a według mnie też mocno naciągany. Jaka 2080Ti na powietrzu ma pod pełnym obciążeniem 55 stopni? Ja też mogę zrobić taki test tzn. Normalnie mam około 65stopni na gpu ale mogę wyłączyć wentylatory w obudowie i jeszcze przysłonić wyloty ciepłego powietrza i już będę miał 80+ i kartę pokoparkową do testu:D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...