Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

Coś się musiało nieźle spi***olić u Zielonych, że w ciągu 4 miesięcy nie potrafią zapełnić półek sklepowych swoim towarem. COVID, aż tak? Bo nie widzę innego, nie "conspiracy theory" wyjaśnienia?

 

Zdecydowanie nie COVID - tamten region świata już pracuje normalnie na pełnej parze, azjaci w przeciwieństwie do europejczyków i hamburgerów mają olej w głowie. Ewidentnie problem z poddostawami - czyli najpewniej samsungiem (raczej na pewno nie z micronem). 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Zdecydowanie nie COVID - tamten region świata już pracuje normalnie na pełnej parze, azjaci w przeciwieństwie do europejczyków i hamburgerów mają olej w głowie. Ewidentnie problem z poddostawami - czyli najpewniej samsungiem (raczej na pewno nie z micronem).
A właśnie że covid, wszędzie są problemy z dostepnoscia sprzętu, fabryki nie pracują pełna parą jak kiedyś.

 

Mówisz że Azjaci mają olej w głowie i pracują na 100%?

Pracuje w agd i mam takie braki w towarze że ludzie wychodzą ze sklepu z pustymi rękoma. Zamrażarek nie ma, kuchenek indukcyjnych nie ma, a wszystkie części z agd produkowane są gdzie? W chinach

 

Ostatnio od przedstawiciela LG dowiedziałem się że na całą Polskę w magazynach są 4 lodówki, a ich wyspy sklepowe świecą pustkami, dlaczego? Przecież lodówki składają w Polsce? Tak ale części do lodówek płyną statkiem z chin

 

Covid wpłynął na cały świat, a fabryki musiały się dostosować do nowych warunków, wprowadzając ograniczenia

 

Edytowane przez pawelox01
Link to post
Share on other sites

 

 

Sam pracuje w eksporcie i imporcie, u mnie sytuacja wróciła do normy już jakieś 3 miesiące temu (a przynajmniej 90%+). Z Chin i ASEAN trafia wszystko terminowo.

AGD to zupełnie inny temat. I sam kiedyś dorabiałem w sklepie AGD na pół etatu jako 2 praca, i też było beznadziejnie ze stockiem - zarówno LG, Samsunga oraz Boscha/Siemensa bo to schodziło najczęściej. Nie mówisz niczego nowego. Tak po prostu producenci AGD mają wyrąbane na rynek Polski i to się nie zmieniło na przestrzeni (wielu) lat. Mierny stock, terminy z kosmosu oraz kampanie "reklamowe" last minute zrobione na odwal.

Samsung nie zgłaszał żadnych problemów (jeszcze) akcjonariuszom. Więc po prostu od początku mają tragiczny uzysk na to wychodzi. 

Link to post
Share on other sites

Może być, tylko pamiętaj że Turinga będzie na stanie coraz mniej więc przy słabej nadal dostępności kart z nowej generacji jego ceny będą rosnąć z tego powodu.

Więc mówisz, że zakup tego Gaming X-a za 1299 był inwestycją w przyszłość... Przed ujawnieniem prawdziwego oblicza Ampere ludzie po tyle właśnie puszczali używki na allegro.
Link to post
Share on other sites

Więc mówisz, że zakup tego Gaming X-a za 1299 był inwestycją w przyszłość... Przed ujawnieniem prawdziwego oblicza Ampere ludzie po tyle właśnie puszczali używki na allegro.

 

Mało tego, puszczali je za bezcen ze srogą stratą. Ale ogółem nvidia bardzo dała ciała i sporo osób nie wybaczy jej tego tak szybko. 

Link to post
Share on other sites

Zależy jak na to patrzeć. X-KOM sprzedał mi kartę jako nową, ale miała ślady montażu na śledziu. Machnąłem na to ręką, też zwracam elektronikę, więc jeżeli to jedyny ślad użytkowania to mi to nie przeszkadza.

 

No to teraz wiadomo czemu została zwrócona.

nie podejrzewalbym Artoka, ze kupi tak slaba karte za 1500zl

1299 zł
Link to post
Share on other sites

Ładnie optymalizacyjny gniot. Chyba pierwszy przykład, w którym mój RTX2060 jest tak gaszona przez to, że ma 2GB mniej VRAM od Super.

Rs8UhYQ.png

Źródło: https://www.purepc.pl/watch-dogs-legion-test-wydajnosci-kart-graficznych-z-rtx-i-dlss?page=0,18

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Można czekać bez końca. Zobaczymy, trzeba będzie dorzucić "parę złotych" do msrp 3070 i jakąś kupić, albo faktycznie czekać na jakieś 3060ti. Na pewno nie ma co się rzucać na 2070s za więcej jak 2100, albo mocniejsze turingi które już w ogóle są nieopłacalne na tle 3070 nawet biorąc pod uwagę jej mocno zawyżoną brakiem podaży cenę. 

 

BTW W zeszłym roku na BF kupiłem 2060 na menelach za 1380, mija rok, wyszły nowe, dużo mocniejsze od poprzedniczek karty (wprawdzie w wyższych segmentach) a ceny nic nie lepsze niż rok temu. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...