Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

Ceny zaczynają się atm od około 1650-1700zł. Ale za największe bieda wersje i w większości wypadków bez realnej gwarancji. Może uda się zbić cenę do 1800-1900 na jakiejś fajnej i pewnej karcie. Najlepiej zacisnąć poślady atm i poczekać ten miesiąc. :P 

Link to post
Share on other sites

W PL mogą nawet i stare nie potanieć. Częśto tak było, potem wciskają rodzicom do kompów starocie za full cenę. Nagminna praktyka np. w komputroniku. 

 

A Ampere należy dać sobie siana przez najbliższe miesiące (1-3). Poza świetną architekturą sytuacja wygląda słabo. Problemy ze stabilnością kart (niektórych) oraz mierny pseudo 8nm proces samsunga, który sporo zepsuł (i w dodatku słaby uzysk).

Link to post
Share on other sites

To jaki model kupić żeby nie dostać bubla ?

Bo czytałem że problemy są.

A może jeszcze poczekać ?

Platforma na razie zostanie ta co mam.

Mam w planie kupić 3080 najlepiej od ASUSA bo zadowolony jestem z 1080

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites
To jaki model kupić żeby nie dostać bubla ?

Bo czytałem że problemy są.

A może jeszcze poczekać ?

Platforma na razie zostanie ta co mam.

Mam w planie kupić 3080 najlepiej od ASUSA bo zadowolony jestem z 1080

Żaden, zapomni o tych kartach na kilka miesięcy to samo z 3090. Tak jak ktoś tu pisał NV wypuściła nie przetestowany szrot i testuje go na końcowym konsumencie..
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Up no właśnie problem zaczyna robić się ciekawy, bo kłopoty ze stabilnością po przekroczeniu 2GHz na rdzeniu zaczynają się pojawiać TEŻ na kartach z tymi lepszymi kondensatorami (np. wspomniany TUF), aczkolwiek z o wiele niższą częstotliwością.

Link to post
Share on other sites

@Up no właśnie problem zaczyna robić się ciekawy, bo kłopoty ze stabilnością po przekroczeniu 2GHz na rdzeniu zaczynają się pojawiać TEŻ na kartach z tymi lepszymi kondensatorami (np. wspomniany TUF), aczkolwiek z o wiele niższą częstotliwością.

 

Srsly? No to grubo będzie...

Turing wraca do łask. RTX 3080 skutecznie wyleciał mi z głowy... 

Link to post
Share on other sites

 

 

Srsly? No to grubo będzie... Turing wraca do łask. RTX 3080 skutecznie wyleciał mi z głowy...

Dlaczego ? Trzeba zwyczajnie poczekać,miesiąc czy tam dwa i tyle :) Tak samo często bywa z grami,niedopracowane itp.itd.Nie mówię że to jest ok no ale tak już jest :)

Link to post
Share on other sites

Wkleję

 

Czy przypadkiem Steve nie wspomniał, że wystarczyło użyć magnesów do tych zaślepek i obyłoby się bez wiercenia? Po prostu chciał iść na żywioł bez instrukcji, no i trochę go poniosło.

 

EDIT: 

 

@Gosu Jak wygląda kwestia plomb na 3080 od Asusa?

 Wkleję oficjalne stanowisko ASUS Polska.

 

120394526_3338606799590820_2139975404512

Link to post
Share on other sites

Dlaczego ? Trzeba zwyczajnie poczekać,miesiąc czy tam dwa i tyle :) Tak samo często bywa z grami,niedopracowane itp.itd.Nie mówię że to jest ok no ale tak już jest :)

 

Stary, nie mówimy o grze, tylko o kawałku hardware za grube tysiące. Ja osobiście bym nie miał czasu bawić się z RMA i tego wszystkiego pilnować tak jak większość osób pracujących. Kupujesz i oczekujesz dobrego produktu, a nie crapu w ładnym opakowaniu.

Ja oprócz zniechęcenia miernym pseudo 8nm procesem samsunga całkowicie zsotałem odepchnięty przez te żarty. I tak mamy pierwsze lata nowej generacji konsol więc następna generacja będzie szybko (tak jak zawsze to było) a dopiero potem stagnacja (z refreshami). Tym bardziej że nvidia ma zakolejkowane 5nm u TSMC (na ogromną skalę) na 2021. 

Samsung i jego 8nm to była ostatnia deska po tym jak nie udało się zabezpieczyć wystarczająco dużej ilości u TSMC w 7nm. 

Link to post
Share on other sites

Dlaczego ? Trzeba zwyczajnie poczekać,miesiąc czy tam dwa i tyle :) Tak samo często bywa z grami,niedopracowane itp.itd.Nie mówię że to jest ok no ale tak już jest :)

Również zalecam poczekać do dwóch miechów, problemy wieku dziecięcego zostaną wyeliminowane, proces Samsunga cały czas będzie usprawniany. Generalnie na tyle na ile to możliwe w kwestiach dostępności (czekam teraz na zabukowanego wcześniej RTX 3090 STRIX) będę Ampere 3080 i 3090 różne egzemplarze testował i dawał znać czy któryś się wykrzacza oraz czy w miarę upływu czasu widać poprawę przy OC.

 

Właśnie badam temat korekcji błędów na GDDR6X Microna i jaki przekręcenie ma wpływ na wydajność.

Link to post
Share on other sites

 Wkleję oficjalne stanowisko ASUS Polska.

 

 

Jak pisałem rok temu przed zakupem 2070S FTW3 do Asusa z pytaniem o Strixa o np. wymianę pasty to mi napisano wprost ze zerwanie plomby = utrata gwarancji i nie podlega to dyskusji. A to nie jest żadne oficjalne stanowisko ASUS'a tylko osoby prywatnej, co nic nie znaczy i nie można tego użyć jako argumentu w żadnym wypadku jeżeli dojdzie do sporu. 

Link to post
Share on other sites

Jak pisałem rok temu przed zakupem 2070S FTW3 do Asusa z pytaniem o Strixa o np. wymianę pasty to mi napisano wprost ze zerwanie plomby = utrata gwarancji i nie podlega to dyskusji. A to nie jest żadne oficjalne stanowisko ASUS'a tylko osoby prywatnej, co nic nie znaczy i nie można tego użyć jako argumentu w żadnym wypadku jeżeli dojdzie do sporu. 

To nie jest osoba prywatna tylko PR Manager w ASUS Polska i stanowisko jest oficjalne. Tak to wygląda.

Plomba w kartach ASUSa to straszak na mniej doświadczonych użytkowników. W przeszłości nieraz wysyłałem GPU ASUSa na rma, czy robił to któryś z moich znajomych i NIGDY ale to NIGDY nie było problemu z gwarancją.

 

Gwarę tracisz jedynie w momencie kiedy fizycznie uwalisz pcb karty czy coś na pcb. Tak to wygląda.Gdyby było inaczej, to sam bym nie brał GPU ASUSa i ich nie wodował.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

To nie jest osoba prywatna tylko PR Manager w ASUS Polska i stanowisko jest oficjalne. Tak to wygląda.

Plomba w kartach ASUSa to straszak na mniej doświadczonych użytkowników. W przeszłości nieraz wysyłałem GPU ASUSa na rma, czy robił to któryś z moich znajomych i NIGDY ale to NIGDY nie było problemu z gwarancją.

 

Gwarę tracisz jedynie w momencie kiedy fizycznie uwalisz pcb karty czy coś na pcb. Tak to wygląda.Gdyby było inaczej, to sam bym nie brał GPU ASUSa i ich nie wodował.

 

Z fizycznymi uszkodzeniami to wiadomo, chyba że jakiś artysta myśli że gwarancja producenta obejmuje uszkodzenia mechaniczne. Zacytowałem tylko to co mi oficjalny support PL odpisał. 

 

Normalna osoba nie wie czy to jest jakiś PR manager czy nie, skoro to oficjalne to niech napiszą to z konta firmowego/oficjalnego albo wydadzą oświadczenie, wtedy będzie można się tym oficjalnie podeprzeć w razie czego. 

 

I pytanie czy przy serii Ampere oduczyli się naklejać widocznych naklejek R/N na backplate w super widocznym i walącym po oczach miejscu... 

Link to post
Share on other sites

Z fizycznymi uszkodzeniami to wiadomo, chyba że jakiś artysta myśli że gwarancja producenta obejmuje uszkodzenia mechaniczne. Zacytowałem tylko to co mi oficjalny support PL odpisał. 

 

Normalna osoba nie wie czy to jest jakiś PR manager czy nie, skoro to oficjalne to niech napiszą to z konta firmowego/oficjalnego albo wydadzą oświadczenie, wtedy będzie można się tym oficjalnie podeprzeć w razie czego. 

 

I pytanie czy przy serii Ampere oduczyli się naklejać widocznych naklejek R/N na backplate w super widocznym i walącym po oczach miejscu... 

Napisz do supportu w obecnym czasie i sprawdź co Ci odpiszą :)

 

Co do backplate na TUF, łap zdjęcie.

 

120116088_3528594280539312_8600488954726

 

120131581_3528594507205956_1714025223569

 

Siedzą stickery, niemniej nie rzucają się tak w oczy przez kolorystykę. Chociaż tutaj naturalnie to opinia subiektywna, także kwestia indywidualna.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Napisz do supportu w obecnym czasie i sprawdź co Ci odpiszą :)

 

Co do backplate na TUF, łap zdjęcie.

 

 

 

Siedzą stickery, niemniej nie rzucają się tak w oczy przez kolorystykę. Chociaż tutaj naturalnie to opinia subiektywna, także kwestia indywidualna.

 

Stickary są git na tym TUF'ie z wyjąkiem tego chamskiego białego (nie mogli zrobić czarnego z białymi napisami? ehh). U mnie na FTW3 czarno-biały sticker jest w najdalszym rogu pod wentylatorem wydechowym od strony PCI-e. Praktycznie w ogóle niewidoczny pod kątem. A na Strixach Turinga były one wyjąkowo chamskie... tak jak u Gigabyte'a (przy czym jednak Giguś to inny segment cenowy).

A najlepiej ze stickerami robi Sapphire, zawsze miałem je naklejone nad złączem PCI-e od strony wentylatorów - były całkowicie niewidoczne bo wsadzeniu karty do gniazda PCI-e, a wertykalnie przecież nikt nie będzie montował coolera AC. 

 

Podoba mi się ten TUF. Zawsze lubiłem odsłonięte rewersy chipów, całe backplate'y są jakieś takie "bezpłciowe".  :D

Link to post
Share on other sites

RTX 2070 S lub 2080  MSI, Gigabyte czy innej firmy szukać ?

 

ASUS Strix, EVGA FTW3 albo Palit Gamerock.

2070S MSI Gaming x Trio to najgorsza Trio w historii - zepsuli ja tylko i wyłącznie biosem (tylko albo aż). Powerlimit blisko 100w niższy od EVGI i ASUSa i niższy nawet od Foundersa... śmieciowe zegary i nieistniejący potencjał OC. 

 

tdp-adjustment-limit.png

 

2070S to jest 2080 z minimalnie wykastrowanym rdzeniem ale za to z troszkę dopracowanym procesem produkcyjnym. 

2070S będzie też młodsza z dłuższą gwarancją.

 

Z kart, które wymieniłem Palit będzie najtańszy i ciągle dobry jak za te pieniądze. ASUS i EVGA mają za to aux-fan -> np. ja mam podłączone dwa dolne wentylatory 140mm do karty graficznej i są sterowane bezpośrednio przez GPU. 

Mają też sztywniejszą konstrukcję i nie wyginają się w slocie (bending). 

 

Przy FTW3 i Strixie wyciśniesz 2055MH+ (więcej zależy od temperatury w budzie oraz szczęścia, tzn. sztuki)

Przy MSI Trio będziesz przeszczęśliwy jeżeli karta utrzyma 1980~~MHz. Wiele osób narzekało że ma problem z 1950MHz - na forum MSI np... 

 

Zarówno Strix, FTW3 i Trio będą super ciche i chłodne. Ale Trio trochę oszukuje tym że ma 100W mniej do schłodzenia  :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Super :) pozostaje ostatni dylemat :) 2070 S czy RX 5700XT ?

 

2070S ze względu na DLSS, temperatury i przeciętny komfort akustyczny wersji AIB. 

5700XT zazwyczaj wrzucam do zestawów, gdzie 2070S wychodzi za drogo a budżet mega ciśnie. A ich ceny obecnie zauważalnie spadły. 

 

Karta od AMD jest bardzo dobra - to nie jest zła ani średnia karta - ale głównie ostatnie ficzery AMD wymagają większego wsparcia oraz dopracowania, przy nvidii nie ma tego problemu.

 

W przypadku radeonów sporo wersji niereferencyjnych jest dość słabo zaprojektowanych z winy AMD... nie dano producentów czasu przed premierą by mogli wsio dopracować...

 

Natomiast ciągle zwróciłbym uwagę na ceny np. 5700XT Pulse.

 

Ogółem nie decyduj się twardo, tylko usiądź i poczytaj recenzje (techpowerup, guru3d, purepc). Zawęź recenzje do w/w trzech stron. Popatrz gry w które grasz i przelicz sobie cenę performance per FPS. Popatrz na akustykę (imo bardzo ważna rzecz). 

Edytowane przez Revenant
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...