Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

Prawda :)

 

Jednak pojawienie się nowych GPU zawsze wywołuje jakieś takie większe zainteresowanie i człowiek jakby częściej zagląda do obudowy patrząc z obrzydzeniem, że chyba czas już wymienić kartę graficzną. Przynajmniej ja tak mam i czekam na nowe GPU.

 

Oczywiście o topowych wersjach nie śnię nawet, bo budżet mi nie pozwoli, ale taki odpowiednik gtx1060 w nowym wydaniu już jak najbardziej. :D

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie idealnie

 

Firmy znowu się pozbędą swoich quadro i cena K4200 i K5200 spadnie na łeb na szyje bo przyjadą z Niemiec/Anglii/Francji i innych krajów do nas używane za niską cenę bo wymieni się sprzęt

 

Obstawiam wysyp na allegro używanych K4200 i K5200 pod koniec roku i na początku przyszłego

Link to post
Share on other sites

Po specyfikacji spodziewam się że 2080 będzie zaledwie trochę szybsza niż 1080 Ti. Rzuca się też w oczy spory pobór mocy. Wygląda na to że Nvidia nie ma konkurencji i nie spieszy się ze zbyt szybkim zwiększaniem wydajności kart.

Czekam na pierwsze testy, bardzo ciekawy jestem działania wspomagania raytracingu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Zatem w Polsce ceny będą zaporowe.

Żadne zaskoczenie , od samego początku mówiłem że za topowe modele z nowej serii będzie pewnie trzeba zapłacić ok 4 tys.zł :) A poprzednia seria czyli 1080/Ti nie stanieje nie wiadomo ile :) Oczywiście znawcy pisali ze swoich mistrzowskich "wyliczeń" że 1080ti nową kupią za 2 tys.zł - Życzę powodzenia , skoro na dzień dzisiejszy np. 1080ti trio x kosztuje prawie 4 tysie , to na 1000% w dniu premiery nowych układów stanieje o 50% albo będą je rozdawać za darmo żeby się ich pozbyć a nowa seria będzie kosztować 2500 zł tak jak to miało miało miejsce  4 lata temu    :menda: Wszystko idzie do góry a ludzie myślą że jak 4 lata temu topowa wersja gtx 980 kosztowała 2500 to dzisiaj topowa wersja 2080Ti też będzie kosztować 2500 zł , to tak samo jak paliwo 10 lat temu  kosztowało 3 zł a dzisiaj prawie 6 i ktoś się łudzi że nagle stanieje do 3 zł , rynek wraz z ludzmi się do cen przyzwyczaja , wahania cen to mogą być kilku procentowe a nie kolosalne , dziękuję dobranoc , aha bym zapomniał ...

Edytowane przez Szy3ki
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy też od tego jaki będzie popyt na te produkty. Rynek się trochę nasycił i jeśli sprzedaż nowych układów będzie słabsza to być może po kilku miesiącach nastąpią spadki (taa kogo ja chcę oszukać...)
Za 2080Ti można zapłacić większą kasę pod warunkiem, że zaoferuję on satysfakcjonującą wydajność w 4K.

Link to post
Share on other sites

Cena to jedno, a wydajność drugie. Może się okazać, że produkty z niższej półki cenowej będą miażdżyły starsze topowe. Jak patrzę na TDP nowych kart to coś jest na rzeczy, bo nie wierzę, że NV poleciała by TDP 280W i nie przełożyło się to na znaczący wzrost wydajności. Nic tylko czekać na testy. 

Link to post
Share on other sites

Też tak mi się wydaje, że wzrost TDP pociągnie za sobą wydajność.

 

Poczytałem różne strony o sprzęcie i tam znalazłem takie ploteczki, że wersje 50 i 60 to będą GTX, a wyższe (czyli od 2070) RTX. Wskazywałoby to na to, że budżetowe GPU nie będą miały rdzeni RT-cores :(:?:

 

No i zastanawiam się, bo mam około 1500zł na nowy GPU, co uda mi się wydajnościowo kupić i jaki to będzie przeskok z tym co mam obecnie tj gtx970. Cóż, trzeba czekać i śledzić wieści :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

W ostateczności weźmiesz używkę 1080 tki z gwarancją. Obecne aukcje oscylują nawet w okół 1800 pln +, a po premierze nowych układów te ceny mogą jeszcze poszybować w dół. Z całą pewnością będzie ciekawie i jeśli ktoś gra w rozdzielczości FHD to nie będzie musiał rozbijać banku dla dobrej wydajności.

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

2 lata temu jarałem się premierą serii 10XX. Wybecelowałem dobrze ponad 2k pewny, że spokojnie popykam nawet w 4K jak zejdę z detalami... A potem okazało się, że gry są tak optymalizowane, że FHD 60fps to często max...

 

Teraz zamierzam spokojnie obserwować sytuację.

Link to post
Share on other sites

Wiesz, też dawałem im kiedyś szansę, ale od modelu gtx7xx przestałem i zostałem przy zielonych. Jak dotąd nie zmieniłem zdania :)

 

 

 

W ostateczności weźmiesz używkę 1080 tki z gwarancją.

 

gtx970 który mam jest właściwie u mnie ewenementem, że go tak długo trzymam. Przeważnie pozbywam się karty graficznej na trochę przed skończeniem się gwarancji i kupuję nową. Kiedyś tak nie robiłem i parę razy się przejechałem. Wolę nowe karciochy, bo nie wiem jak poprzedni właściciel traktował sprzęt. Tak samo mam w przypadku samochodów - raz kupiłem używany i nigdy tego nie powtórzę więcej :)

 

 

 

Nareszcie będzie okazja 970tkę wymienić.

 

W sumie, to ciągle całkiem dobry GPU (wiadomo, postarzał się, ale daje radę w FHD do okazyjnego pogrania) i szkoda mi było (bo akurat miałem kryzys finansowy) wydawać pieniądze na Pascala. Teraz nie żałuję, bo wymienię na coś z Turinga.

Zmiana co drugą generację w sumie nie wychodzi źle.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No dla mnie zmiana co generację jest bez sensu. Gram w fhd to szkoda było się 970 pozbywać tylko po to by zabulić 2k za nową 1070, a teraz jak ceny spadły to już w ogóle jest bez sensu w przeddzień premiery nowych kart. Zobaczymy jak wypadną testy 2080, jak będzie tak dobra jak myślę, tj okaże się aż za mocna do fhd to poczekam na 2070, a jak nie to się kupi używaną 1080.

Link to post
Share on other sites

Czekam z ciekawości. O 18:00 wszystko będzie wiadomo jak zacznie się konfa ;) Miesiąc temu kupiłem 1080Ti - nie wytrzymałem czekania do nowej generacji - teraz trochę żałuję, nawet jak patrzyłem gdyby sprzedać teraz to widzę na alledrogo i innych portalach że małe jest zainteresowanie. Społeczeństwo coraz bardziej zamożne to i nowe chcą. Bardzo ciekaw jestem pierwszych polskich cen RTX 2080Ti. 3900-4600 zł? zobaczymy. Jak myślicie, jak szybko pojawią się wersje autorskie w sklepach?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...