Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

 

 

Chyba czas rozglądać się za 1080/1080ti zamiast czekać aż sprawa "się wyprostuje" bo to serio jest jakaś kpina :roll:

Jak coś to na 90% będę miał do sprzedania swoją MSI 1080Ti TRIO X , jeszcze jest ponad 1.5r na gwarancji producenta , kupiona jako nowa w proline :)

Link to post
Share on other sites

 

Robi się wesoło już w dniu pierwszym. Apex Legends, które ostatnio tak fajnie mi się gra po przesiadce na RTX non toper crashuje :D

 

A sterowniki z przed 5 dni.

Important Open Issues (For full list of open issues please check out release notes)

  • [Apex Legends]: DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG error message may appear and then the game crashes.[2503360]

 

 

zainteresuj sie tematem to problem z grą, nawet Nvidia w sterownikach pisze że ten problem może sie pojawiać, dużo ludzi ma z tym problem i to nie tylko na kartach NV

 

Zestawienie nierozwiązanych problemów jest niestety znacznie dłuższe:

  • możliwe pojawienie się błędu DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG podczas rozgrywki w Apex Legends, co skutkuje wyłączeniem się gry,

 

Zobacz na forum EA setki stron tematów o tym.

 

PS ludzie zanim zaczniecie psioczyć to trochę warto poszukać, google nie boli

 

PS. U mnie pracuje kilka RTX i z żadnym nie ma problemów.

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

zainteresuj sie tematem to problem z grą, nawet Nvidia w sterownikach pisze że ten problem może sie pojawiać, dużo ludzi ma z tym problem i to nie tylko na kartach NV

 

 

Nie powiedziałbym, bo grałem na RX 480 to crashe były, ale okazjonalne. A z najnowszymi sterami i na RTX praktycznie po 1 meczu, albo gra się wyłącza, albo wali błąd.

 

Wrzuciłem stery 417.71 i ograniczyłem FPS na 60kl/s, gry już tak nie wywala. Ale za to microstuttering od czasu do czasu 60FPS trzask drop 30FPS i znowu 60FPS idzie jakiś dłuższy czas.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Nie powiedziałbym, bo grałem na RX 480 to crashe były, ale okazjonalne. A z najnowszymi sterami i na RTX praktycznie po 1 meczu, albo gra się wyłącza, albo wali błąd.

 

Wrzuciłem stery 417.71 i ograniczyłem FPS na 60kl/s, gry już tak nie wywala. Ale za to microstuttering od czasu do czasu 60FPS trzask drop 30FPS i znowu 60FPS idzie jakiś dłuższy czas.

 

Ta gra crashuje nawet na konsolach.

 

Takich tematów jest pełno sieci.

 

https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/Apex-legends-crashing-without-error/td-p/7421009/page/134 

 

ale co tam oddaj karte na gwarancje jak radzą koledzy na forum :D lol

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

 

 

bez problemu od miesięcy

 

Bajecznie. Moja karta również nie sprawiała problemów...przez całe 2 dni.

Nikt, kto jest tutaj dłużej niż godzinę, raczej nie zarzuci mi nieprzychylności do Zielonych, ale takie zaklinanie rzeczywistości i wychodzenie z założenia, że skoro U MNIE działa cacy to u innych również musi, jest naprawdę śmieszne.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Bajecznie. Moja karta również nie sprawiała problemów...przez całe 2 dni.

Nikt, kto jest tutaj dłużej niż godzinę, raczej nie zarzuci mi nieprzychylności do Zielonych, ale takie zaklinanie rzeczywistości i wychodzenie z założenia, że skoro U MNIE działa cacy to u innych również musi, jest naprawdę śmieszne.

 

Ale polecanie oddawania karty do serwisu pomimo że w internecie i nawet w opisie sterowników do karty jest info o problemach w apex jest poważne ?

Link to post
Share on other sites

Bajecznie. Moja karta również nie sprawiała problemów...przez całe 2 dni.

Nikt, kto jest tutaj dłużej niż godzinę, raczej nie zarzuci mi nieprzychylności do Zielonych, ale takie zaklinanie rzeczywistości i wychodzenie z założenia, że skoro U MNIE działa cacy to u innych również musi, jest naprawdę śmieszne.

 

Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Należy patrzeć obiektywnie.

Moje karty fajnie się spisywały, i co z tego? Niemniej, życzę koledze r1023 aby Jego karty się nie psuły.

Edytowane przez Gryphus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A kto tu napisał słowo o serwisie? Sam miałem szczęście, że zdążyłem w terminie 3 dni i załapałem się na ekspresową wymianę na morelach. Karta robi jajca, a ktoś ma czekać, aż mu minie 14 dni na zwrot, bo może łaskawie coś się unormuje? Pyszna porada.

W przypadku problemów z RTX'ami jedyne co wypada zastosować to Brzytwa Ockham'a.

Link to post
Share on other sites

Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Należy patrzeć obiektywnie.

Moje karty fajnie się spisywały, i co z tego? Niemniej, życzę koledze r1023 aby Jego karty się nie psuły.

 

Podałem tylko info że nie wszystkie się psują, nie życzę nikomu utraty sprzętu.

Link to post
Share on other sites

A kto tu napisał słowo o serwisie? Sam miałem szczęście, że zdążyłem w terminie 3 dni i załapałem się na ekspresową wymianę na morelach. Karta robi jajca, a ktoś ma czekać, aż mu minie 14 dni na zwrot, bo może łaskawie coś się unormuje? Pyszna porada.

W przypadku problemów z RTX'ami jedyne co wypada zastosować to Brzytwa Ockham'a.

 

To chyba Twoja wypowiedź "Miałem to samo, zanim pojawiły się artefakty. Odsyłaj, szkoda czasu."

Rozumiem, nie miałem niczego złego na myśli. Wybacz, jeśli Cię uraziłem.

 

Nie no co TY mam nadzieje że wymienisz i bedzie cacy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli poprzez "odsyłaj, szkoda czasu", rozumiesz wysyłanie karty na serwis, to jest to nadużycie na poziomie zarobków asystentek prezesa w NBP ;)

 

Na serwis odesłać można zawsze, a użycie przeze mnie zwrotu "szkoda czasu", jasno sugeruje skorzystanie z opcji, która akurat czasem jest obwarowana - zwrotu.

Link to post
Share on other sites

Jeśli poprzez "odsyłaj, szkoda czasu", rozumiesz wysyłanie karty na serwis, to jest to nadużycie na poziomie zarobków asystentek prezesa w NBP ;)

 

Na serwis odesłać można zawsze, a użycie przeze mnie zwrotu "szkoda czasu", jasno sugeruje skorzystanie z opcji, która akurat czasem jest obwarowana - zwrotu.

 

Ok czyli jak jest problem z grą do którego sami Twórcy sie przyznają i współpracują z NV nad jego naprawniem to trzeba zwrócić kartę ;)

 

ok looz nie ma co chyba tego dalej drążyć, chciałeś dobrze ale pewno nie grałeś w apexa, moi znajomi walczą z tym problem od paru dni to jestem w temacie.

Link to post
Share on other sites

Dodam coś od siebie :) Odnośnie serwisu , nie wyobrażam sobie kupić karty za 5000/6000 tys.zł.I zamiast się nią cieszyć do , to czekać na nią po jest w serwisie który może potrwać do 14 dni roboczych ...Wypuścili jakąś badziewną serię , partię ? To to mój problem tylko ich :)

 

Ogólnie coś do tej nowej serii nie miałem przekonania od samego początku , robiłem już 3 próby kupienia 2080Ti i za każdym razem rezygnowałem , teraz przymierzam się 4 raz ale z tego co widzę , co się dzieję to nie wygląda to zbyty optymistycznie ...

 

Pomijam już fakt wydajności , do samego 4k może i daje radę choć moim zdaniem dosłownie na styk , takie absolutne minimum jak dla mnie bo mnie osobiście granie w 60 klatkach nie satysfakcjonuje , chyba że jakaś strategia to jeszcze ujdzie ... Problem pojawia się w momencie gdy p[owłączamy wszystkie nowe technologie i mamy 20/30/40 klatek , dla mnie to jest już nie akceptowalne i w związku z tym nie wiem czy nie poczekam na nawą serię 3xxx :)

Link to post
Share on other sites

Odpaliłem sobie Metro Exodus i to już naprawdę fajnie śmiga na tej karcie. Tylko z Apexem mam problemy jak na razie.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

 

 

Odpaliłem sobie Metro Exodus i to już naprawdę fajnie śmiga na tej karcie

Co masz na myśli pisząc fajnie śmiga ?I o jakiej rozdzielczości mówimy ? Pytam ponieważ mam 1080Ti która jest sporo wydajniejsza od RTX2060 a jakoś nie jestem w niebo wzięty ;)Więc fajnie śmiga to pojęcie względne , bo są ludzie którzy mają w grze 30 klatek i mówią że gra się super płynnie bo ludzkie oko więcej i tak nie widzi  %-) 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...