Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam od jakiegoś czasu borykam się z bardzo irytującym problemem ścinania obrazu w grach...

Wykonywałem już memtest i wyszło 16 błędów w 50 minut, ram jest już po gwarancji i właśnie dzisiaj przyszedł.Odpaliłem komputer licząc na to, że wszystko będzie dobrze,ale znam swoje szczęście i wiedziałem, że na oddaniu ram'u na gwarancję się nie skończy...Jak w tytule, ścinki w grach, które na początku są najmocniej widoczne np. jak gram w fortnite'a, albo lola.Z czasem freezy coraz rzadziej się pojawiają ale mimo to co każde uruchomienie na nowo fortnite'a skutkuje ścinaniem gry...Po dłuższej chwili błędy występują już bardzo rzadko..W rainbow six siege na przykład nie ma wcale ścięc i jestem kompletnie z tego powodu zdezorientowany...Czasami freezy występują w seriach wtedy obraz jest bardzo dziwny i ścina się co chwilę i tak przez sekunde obraz miga..Wątpie aby z gwarancji przysłali mi nowy uszkodzony ram, także ma ktoś jakieś pomysły?Bo ja już naprawdę nie mam siły....

Ryzen 5 1600 

PNY GTX 1060 6gb

MSI b350 TOMAHAWK

G.SKILL RIPJAWS 5 8GB

VERO L2 500W

monitor 144hz(jeżeli to ma jakieś znaczenie)

Link to post
Share on other sites

Przed wyslaniem RAMu na gwarancje spisales sobie numery seryjne kostek ? - byc moze po prostu przyslali Ci te same pamieci.

Zrob jeszcze raz Memtest i wszystko bedziesz wiedzial.

Wsadzili by ten RAM do nowego opakowania z naklejką w środku?Zaraz sprawdzę numery

Na karcie gwarancyjnej są inne numery  więc raczej teraz nie będę wyłączał kompa i sprawdzał bo to raczej pewne, że są inne

Czy jeżeli uruchomie memtest i wyjdą błędy to będzie pewne, że to ram jest uszkodzony czy na przykład płyta może być uszkodzona i  dlatego pokazuje błędy w mem tescie?

Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki to zrobie memtest jak znowu wyjdzie błąd to raczej na pewno sloty w płycie.


https://zapodaj.net/888a5e78d786d.jpg.html- sory ale szukałem i ciągle nie wiem jak dodać załącznik...

No to tak...W sumie to mało tych błędów...

Może ktoś powiedzieć czego to wina?Widze tam jakieś rdzenie procka ale się nie znam....

Program: memtest 86 usb z dobreprogramy

Link to post
Share on other sites

Przy sprawnych kościach lub slotów nie powinno być żadnych błędów. MemTest wykrył ich 337. Teraz musisz z identyfikować czy jest winna konkretna kość czy slot.

No właśnie to napisałem, czy jest ktoś w stanie to zidentyfikować jakoś

No nie wiem kości dopiero były na gwarancji więc raczej płyta główna, ale chciałbym być w 100% pewny...

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem wyżej wkładasz jedną kość RAM do pierwszego slotu i włączasz test. Jak przejdzie 5 przebiegów (Pass) bez błedów montujesz następną w tym samym slocie i znowu test. Jeżeli masz RAM w jednym module to to wykonujesz test w następnym slocie i tak po kolei w każdym slocie. Jak jest wadliwa kość RAM to bez względu na slot powinieneś mieć błędy w każdym slocie.

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem wyżej wkładasz jedną kość RAM do pierwszego slotu i włączasz test. Jak przejdzie 5 przebiegów (Pass) bez błedów montujesz następną w tym samym slocie i znowu test. Jeżeli masz RAM w jednym module to to wykonujesz test w następnym slocie i tak po kolei w każdym slocie. Jak jest wadliwa kość RAM to bez względu na slot powinieneś mieć błędy w każdym slocie.

AAA... okeej dzięki wielkie w takim razie cały jutrzejszy dzień poświęce na testy.... A jeżeli 2 sloty są złe to bez oddawania na gwarancje ewentualnie będę mógł grać na razie na 2 dobrych?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...