Skocz do zawartości

Czy komputer włączy się przy użyciu kabla 4pin CPU pomimo tego, że wymaga 8pin?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Substraty,

Recommended Posts

Tak jak w tytule. Mam zasilacz Amacrox Warrior 450 PNF ale posiada on tylko wtyczkę 4 pin CPU, a mogę kupić za grosze zestaw i5 2300, 8 GB ramu i MOBO P8H67-V lecz ta płyta ma złącze 8 pin. W instrukcji płyty głównej napisane jest, żeby nie włączać komputera bez podłączenia zasilania 4pin/8pin. To znaczy, że ta płyta będzie działać? Korzystanie z przejściówki 4pin na 8pin raczej mija się z celem bo prąd będzie taki sam.

 
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Podepnij 4pin i się nie martw, 8pin jest używane przy bardziej obciążających procesorach i przy podkręcaniu procesora.

Wtyczka 4pin wchodzi w sam środek gniazda i nie ma opcji pomylenia kierunku.

W instrukcji masz podany wybór: albo podpinasz 4pin albo 8pin. Jak nie podepniesz nic to komputer po prostu się nie włączy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kilka miesięcy temu przenosiłem u kogoś podzespoły do nowej obudowy, okazało się że przewód zasilający 4 pin przy procesorze (płyta miała 8 pin i podłączenie tylko 4 pin nie robiło problemów z ruszeniem dla platformy z i5 4460) był za krótki więc przerobiłem 8 pin wtyczki jakie kiedyś były dostarczane w komplecie z kartą graficzną ( by wsadzić wymagało zrobienia nacięć na odpowiednich wejściach wtyczki by weszła wtyczka w gniazdo ( tam gdzie są kwadratowe wyprowadzenia przerobić na zaokrąglone z odpowiedniej strony wtyku ) oraz zamienienie miejscami przewodów w wtyczce MOLEX.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...