Skocz do zawartości

Problemy z RX 480


Recommended Posts

Witam , ostatnio zauważyłem ze w grach skacze mi taktowanie rdzenia. Pod pełnym obciążeniem powinno wskazywać 1303 MHz a niestety skacze do rożnych niższych wartości.

Karta sprawdzana podczas gry w Monster Hunter World i Wiedźmina 3 gdzie była obciążona w 100 % przynajmniej tak wskazywał MSI Afterburner.

Czyściłem już komp ze starych sterowników, wgrywałem nowe, robiłem update MSI Afterburnera.

Specyfikacja kompa to :

- MSI RX 480 8 gb

-i7 6700k

-MSI Z170A Gaming Pro

-2x DDR4 Kingston 8GB 2400MHz HyperX Fury Black CL15

-Zasilacz XFX Core 550 W

Edytowane przez Verus
Link to post
Share on other sites

Czyli blokuje klatki na 60 (no chyba, że masz lepszy monitor). Więc nie dziwne, że taktowanie spada, skoro karta nie jest w pełni wykorzystywana. Nawet pomimo tego co pokazuje msi af. Powiedzmy, że w danym momencie karta może wygenerować 80 klatek, ale synchronizacja blokuje to do 60. Więc karta obniża taktowanie, bo nie potrzebuje pełnego. Tak samo się dzieje, gdy to procesor jest ograniczeniem i karta musi czekać na instrukcje.  

 

Sprawdź jak jest bez synchronizacji. 

Edytowane przez MiK
Link to post
Share on other sites

W sterownikach kart AMD jest możliwość ustawienia ulepszonej synchronizacji, oraz ustawienie limitu klatek ( coś jak V Sync ale można ustawić jak ma się  monitor z odświerzaniem 120-144Hz nawet na 120-140 klatek/s, a V Sync blokuje tylko do 60).

Link to post
Share on other sites

Zobacz jeszcze jak temperatury?Jeśli jeszcze tego nie robiłeś to zrób w watmanie UV np na 1050mv i zobacz czy coś się zmieni.

Temperatura na karcie jest w normie.70-74 stopnie a jeszcze zostaje zapas mocy na wentylatorach.Nigdy nie miałem większej temperatury niż 76 stopni

 

Zmniejszyłem napięcie i wahania taktowania jakby mniejsze ale problem nie znikł całkowicie o ile wierzyć nakładce z WattMana. MSI afterburner wywaliłem skoro WattMan ma takie same funkcje z nakładką.

 

EDIT:

Był u mnie kolega i całego mojego peceta podłączyliśmy do jego zasilacza. Problem zbijania taktów rdzenia nadal występował. Próbowałem już wszystkiego :

-obniżałem napięcie na rdzeniu

-podnosilem power limit

-reinstalacja sterowników

 

Pozostaje mi już tylko wysłać kartę na gwarancje.

Edytowane przez Verus
Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Temperatura na karcie jest w normie.70-74 stopnie a jeszcze zostaje zapas mocy na wentylatorach.Nigdy nie miałem większej temperatury niż 76 stopni

 

Zmniejszyłem napięcie i wahania taktowania jakby mniejsze ale problem nie znikł całkowicie o ile wierzyć nakładce z WattMana. MSI afterburner wywaliłem skoro WattMan ma takie same funkcje z nakładką.

 

EDIT:

Był u mnie kolega i całego mojego peceta podłączyliśmy do jego zasilacza. Problem zbijania taktów rdzenia nadal występował. Próbowałem już wszystkiego :

-obniżałem napięcie na rdzeniu

-podnosilem power limit

-reinstalacja sterowników

 

Pozostaje mi już tylko wysłać kartę na gwarancje.

Jak rozwiązałeś sprawę? Mam ten sam problem

Edytowane przez Obywatel_Ganon
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Temperatura na karcie jest w normie.70-74 stopnie a jeszcze zostaje zapas mocy na wentylatorach.Nigdy nie miałem większej temperatury niż 76 stopni

 

Zmniejszyłem napięcie i wahania taktowania jakby mniejsze ale problem nie znikł całkowicie o ile wierzyć nakładce z WattMana. MSI afterburner wywaliłem skoro WattMan ma takie same funkcje z nakładką.

 

EDIT:

Był u mnie kolega i całego mojego peceta podłączyliśmy do jego zasilacza. Problem zbijania taktów rdzenia nadal występował. Próbowałem już wszystkiego :

-obniżałem napięcie na rdzeniu

-podnosilem power limit

-reinstalacja sterowników

 

Pozostaje mi już tylko wysłać kartę na gwarancje.

 

Miałem to samo przyczyną jest sucha pasta na rdzeniu. Wystarczy po prostu rozkręcić I nałożyć świeżą pastę termo przewodzącą.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Ok. Dzisiaj spróbuję dzięki.

 

Miej też na uwadze, że termopady na pamięciach i sekcji zasilania, które są tam założone mogą się rozpaść przy rozebraniu i będzie trzeba nowe. Samo chłodzenie też może mocno przylegać do karty i jego oddzielenie od pcb nie będzie takie proste. Więc jeśli nie czujesz się na siłach to lepiej skorzystać z gwarancji...

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...