Skocz do zawartości

Co dobrac do 2-ch GTX 570 WINDFORCE 3 w SLI ??? HELP! :)


Recommended Posts

Witam ;) Mam pytanie do Was 7-m konkretnych pytań ktore mnie nurtuja osnosnie polaczenie 2 kart Gigabyte GTX 570 Windforce 3 w SLI, mianowicie:

 

1) Czy zasilacz 800W wystarczy do takiego Sli? Dopowiem, ze procek to i7-2600K (ktory bedzie podkrecony) a chcialbym zeby zasilanie nie bylo na styk i zostalo troche rezerwy na przyszlosc i dla bezpieczenstawa...jesli nie jest odpowiedni to prosze o propozycje jaki wybrac i o jakiej mocy? Ktos poradzil mi Corsair-czy to dobry wybor?

 

2) Z tego co wiem karty grafiki laczy sie mostkiem ktory zazwyczaj dodawany jest razem z plya glowna w komplecie i tutaj pytanie czy taki mostek jest wystarczajacy do dobrego funkcjonowania 2 kart w SLi Gtx 570 i czy ma wplyw na odpowiednie skalowanie? Jesli uwazacie ze nie wystarczy to prosze o propozycje odpowiedniego mostka? Plyta glowna to: płyta główna: P8P67 ( REV 3 ) - PRO

 

3) Czy plyta glowna: P8P67 ( REV 3 ) - PRO jest odpowienia do 2-ch GTX 570 niereferencyjnych polaczonych w SLI?

 

4) Czy obudowa: CoolerMaster CM690 jest odpowiednia do Gtx 570 Windforce 3 w SLI?

Uprzedze, ze najwazniejsze jest dla mnie aby obudowa byla przestronna, bardzo duza (na tyle by spokojnie pomiescic 2 GTX 570 WINDFORCE 3 -> 2-u slotowe ale spore i NAJWAZNIEJSZE miec jeszcze sporo miejsca na inne podzespoly aby wszystko nie bylo razem scisniete kolo siebie w jednej obudowie,), i przede wszystkim BARDZO DOBRZE CHLODZILA, posiadala odpowiednia cyrkulacje powietrza oraz byla BARDZO CICHA(tzn zeby dobrze wyciszala dudnienie wiatrakow z kart graficznych ), czy to jest dobry wybor czy raczej polecacie cos innego,prosze o propozycje?

 

5) Czy do obudowy CoolerMaster CM690 oprocz 2 podstawowych wiatrakow (przod i tyl) warto wstawic jeszcze dodatkowe i w jakiej ilosci oraz w jakich miejscach ( ja myslalem o 2 dodatkowych po bokach)? Czy dodatkowe wiatraki w obudowie wplywaja na to ze jest glosniej a jesli tak to czy jest to bardzo odczuwalne?

 

6) Czy dwa Gtx 570 Windforce 3 zmieszcza sie do obudowy CoolerMaster CM690 a jesli tak to czy to bedzie na styk czy bedzie miedzy nimi przestrzen (chodzi mi aby wspolnie sie nie nagrzewaly i innych podzespolow w obudowie)

 

7) Jaki wentylator najlepszy do podkreconego procka I7 - 2600K , zasugerowano mi:

COOLERMASTER CPU Hyper N520 silent 19dBA, czy to dobry wybor na tak mocny i to jeszcze podkrecony procesor?

 

Z gory dziekuje za udzielenie wszelkich cennych rad i sugestii, prosze konkretne odpowiedzi i sugestie na powyzsze 7 zagadnien, da mi to odpowiedz co kupic ;-)

 

THX & BIG POZDRO! :-)

 

PS.Zapomnialem o jeszcze jednej bardzo istotnej dla mnie sprawie:

 

:) Czy istnieje jakis sposob na wyciszenie obudowy i nie zwiekszyc przy tym temperatutury w srodku niej i podzespolow-jest to mozliwe? ???????

 

POZDRAWIAM I JESZCE RAZ DZIEKI ZA INFO NA TE 8-m PUNKTOW, bede wdzieczny:-) PZDR :D

Link to post
Share on other sites

Witam :D

1) Czy zasilacz 800W wystarczy do takiego Sli? Dopowiem, ze procek to i7-2600K (ktory bedzie podkrecony) a chcialbym zeby zasilanie nie bylo na styk i zostalo troche rezerwy na przyszlosc i dla bezpieczenstawa...jesli nie jest odpowiedni to prosze o propozycje jaki wybrac i o jakiej mocy? Ktos poradzil mi Corsair-czy to dobry wybor?

Niestety ale zasilacz o takiej mocy jest praktycznie na styk do takiej konfiguracji (jak odpowiednio obciążysz komputer, to się okaże że możesz mieć nagłe restarty kompa) a jeśli jeszcze dodatkowo planujesz OC, to tym bardziej wskazana jest mocniejsza jednostka. Jak dla mnie to minimum byłby tutaj Antec HCG-900 a najlepiej coś w stylu Fractal Design Newton 1000W. Po prostu jeśli zamierzać dość mocno obciążać kompa, to nie schodziłbym poniżej 900W.

 

2) Z tego co wiem karty grafiki laczy sie mostkiem ktory zazwyczaj dodawany jest razem z plya glowna w komplecie i tutaj pytanie czy taki mostek jest wystarczajacy do dobrego funkcjonowania 2 kart w SLi Gtx 570 i czy ma wplyw na odpowiednie skalowanie? Jesli uwazacie ze nie wystarczy to proszę o propozycje odpowiedniego mostka? Plyta glowna to: płyta główna: P8P67 ( REV 3 ) - PRO

Gdyby był wymagany inny "łącznik", to i tak dostałbyś go razem z kartą graficzną :)

 

3) Czy płyta główna: P8P67 ( REV 3 ) - PRO jest odpowiednia do 2-ch GTX 570 niereferencyjnych połączonych w SLI?

Obsługuje SLI a zatem jest odpowiednia.

 

4) Czy obudowa: CoolerMaster CM690 jest odpowiednia do Gtx 570 Windforce 3 w SLI? Uprzedze, ze najwazniejsze jest dla mnie aby obudowa byla przestronna, bardzo duza (na tyle by spokojnie pomiescic 2 GTX 570 WINDFORCE 3 -> 2-u slotowe ale spore i NAJWAZNIEJSZE miec jeszcze sporo miejsca na inne podzespoly aby wszystko nie bylo razem scisniete kolo siebie w jednej obudowie,), i przede wszystkim BARDZO DOBRZE CHLODZILA

Tak, tego typu obudowa jest dobrym rozwiązaniem tylko musisz zadbać o dodatkowe wentylatory a poza tym...

 

posiadala odpowiednia cyrkulacje powietrza oraz byla BARDZO CICHA(tzn zeby dobrze wyciszala dudnienie wiatrakow z kart graficznych ), czy to jest dobry wybor czy raczej polecacie cos innego,prosze o propozycje?

...musisz się liczyć z tym, że żadna meshowa obudowa (typu CM 690 lub CM 690 II) nie wytłumi pracy wentylatorów tak jak fabrycznie wyciszona obudowa (typu Fractal Design Define R3). Owszem, możesz do obudowy meshowej dobrać cichsze wentylatory (a w przypadku obudów Cooler Mastera wręcz wskazana jest wymiana wszystkich bo są po prostu głośne) jednak wtedy finalny koszt zakupu tandemu obudowa+wentylatory okaże się dużo wyższy niż zakładałeś...

 

5) Czy do obudowy CoolerMaster CM690 oprocz 2 podstawowych wiatrakow (przod i tyl) warto wstawic jeszcze dodatkowe i w jakiej ilosci oraz w jakich miejscach ( ja myslalem o 2 dodatkowych po bokach)? Czy dodatkowe wiatraki w obudowie wplywaja na to ze jest glosniej a jesli tak to czy jest to bardzo odczuwalne?

Jeśli ktoś chce poprawić wentylację obudowy, to zawsze warto mieć obsadzone wentylatory na górze, z tyłu i z przodu (można też dać z boku ale to tylko zaburza cały obieg powietrza w obudowie). Jeśli dobierzesz odpowiednio ciche wentylatory (zapraszam do testu), to będziesz słyszeć jedynie pracę fabrycznych wentylatorów na kartach graficznych i ewentualnie pracę dysków.

 

6) Czy dwa Gtx 570 Windforce 3 zmieszcza sie do obudowy CoolerMaster CM690 a jesli tak to czy to bedzie na styk czy bedzie miedzy nimi przestrzen (chodzi mi aby wspolnie sie nie nagrzewaly i innych podzespolow w obudowie)

W przypadku tej płyty głównej karty będą od siebie oddalone więc jedna nie powinna podgrzewać drugiej.

 

7) Jaki wentylator najlepszy do podkreconego procka I7 - 2600K , zasugerowano mi: COOLERMASTER CPU Hyper N520 silent 19dBA, czy to dobry wybor na tak mocny i to jeszcze podkrecony procesor?

Nie wiem kto Ci doradził coś takiego ale:

1. Brak oficjalnego supportu dla LGA 1155/1156.

2. Ani to ciche ani specjalnie wydajne nie jest.

3. Wygląda plastikowo.

4. Jeśli myślisz o czymś, z czego będziesz naprawdę zadowolony, to zastanów się nad czymś typu Thermalright Venomous-X (+ dobry wentylator do niego), Thermalright HR-02 (+ dobry wentylator do niego) lub Thermalright Archon.

 

;) Czy istnieje jakis sposob na wyciszenie obudowy i nie zwiekszyc przy tym temperatutury w srodku niej i podzespolow-jest to mozliwe? ???????

Jedynym sposobem (a tak naprawdę pół-środkiem) jest wymiana wszystkich wentylatorów oraz coolera CPU i GPU.
Link to post
Share on other sites

O kurcze, dzieki za tak profesjonalna odpowiedz:-) Bardzo milo z Twojej strony:)

 

Mam jeszcze jedno pytanko odnosnie obudowy ktora mi poleciles czyli Fractal Design Define R3 Black Pearl, obudowa mi sie bardzo podoba, pytanie tylko czy jest ona dostatecznie duza i na tyle dobrze chlodzona aby bez problemu pomiescila caly moj sprzet lacznie z duzym chlodzeniem na procka i 2 kartami GTX 570 Gigabyte Windforce 3 w SLI , dwoma dyskami twardymi i zeby przy tym nie bylo scisku i PRZEDE WSZYSTKIM WYSOKICH TEMPERATUR? Dobre chlodzenie ma, jak na obudowe to jest duza( bo wlasnie szukam sporej obudowy z bardzo dobrym chlodzeniem i cichej)?

 

http://www.cooling.pl/fractal-design-de ... 52606.html

 

Pozdrawiam i dzieki wielkie za pomoc:) BIG POZDRO!!! :)

 

PS. Czy w tej obudowie czyli Fractal Design Define R3 Black Pearl trzeba odrazu wymienic wenylatory wbudowane na inne cichsze? ( slyszalem ze wbudowane sa glosne) ?????

Link to post
Share on other sites

wentyle od fractala są nie tyle głośne (choć i tu idealnie nie jest) co mało wydajne, mam drugiego kompa w R2, ponoć te z R3 są lepsze ale nie wierzyłbym w to za bardzo, ustawiłem je na dach i tyle, co mają tam zdziałać to działają poprawnie, przy minimum szumów, ważniejsze są te zasysające, a one i tak prawie na pewno będą głośniejsze, coś za coś

Link to post
Share on other sites

http://www.benchmark.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=20&t=26502&st=0&sk=t&sd=a

 

Moje propozycje zasilaczy, w zależności od posiadanych funsuszy. Po oc jeszcze zapasa mocy bedzie:

http://www.proline.pl/?p=EMX+REVOL85+850W

http://www.proline.pl/?p=CORSAIR+CMPSU850HXEU

http://www.proline.pl/?p=CRS+CMPSU-850AXEU

Może się ktoś wypowie oblatany w temacie :) zasilaczy

Bierz coller master cm690 II. Zmienisz wiatraki i będzie gitara.

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanko odnosnie obudowy ktora mi poleciles czyli Fractal Design Define R3 Black Pearl, obudowa mi sie bardzo podoba, pytanie tylko czy jest ona dostatecznie duza i na tyle dobrze chlodzona aby bez problemu pomiescila caly moj sprzet lacznie z duzym chlodzeniem na procka i 2 kartami GTX 570 Gigabyte Windforce 3 w SLI , dwoma dyskami twardymi i zeby przy tym nie bylo scisku i PRZEDE WSZYSTKIM WYSOKICH TEMPERATUR?

Zmieścić to tam się zmieści Twój sprzęt i prawie każdy cooler CPU (poza Thermalright Archon - jest za wysoki o 6 mm). Trzeba tylko jednak zadbać o jakieś wydajniejsze wentylatory 120 mm i obsadzić nimi przód (dwa 120 mm), tył (jeden 120 mm) oraz top (dwa razy 140 mm). Ze 120 mm bardzo dobre są Noiseblockery PL2 a ze 140 mm Noiseblockery PK2. Tak, wiem, że to drogie wentylatory ale są naprawdę warte tej ceny :)

 

PS. Czy w tej obudowie czyli Fractal Design Define R3 Black Pearl trzeba odrazu wymienic wenylatory wbudowane na inne cichsze? ( slyszalem ze wbudowane sa glosne) ?????

Fabryczne wentylatory w Define R3 nie są może najwyższych lotów ale są zdecydowanie cichsze niż w Cooler Master 690 II. W każdym razie fabryczne wentylatory będą do wymiany tylko dlatego, że będą za słabe do takiego odpowiedniego wychładzania takiej "maszyny".
Link to post
Share on other sites

Co do wentylatorów w Fractal Design R3.

Sam mam tą obudowę i muszę powiedzieć, że wentylatory są praktycznie niesłyszalne. Sam umieściłem oba z przodu i dokupiłem trzeci wentylator z tyłu. Przepływ powietrza jest bardzo dobry.

Wentylatory w porównaniu do R2 zostały znacznie poprawione. Oczywiście, znajdziesz bardziej wydajne wiatraki. Ja bym się tylko tych nie pozbywał. Jeżeli zależy ci na naprawdę mocnym nadmuchu z przodu to dokup dwa inne. A te Fractale umieść na górze, jak powyżej sugerowano.

 

I do tej obudowy maksymalna długość karty graficznej to 29cm. Co powinno w zupełności wystarczyć do tych 570-tek.

Jak dla mnie obudowa ma tylko dwa minusy.

Jeden to brak możliwości pozbycia się nadmiaru "klatek" na dyski twarde, a drugi to kiepskiej jakości gumowe "nakładki" (czy jak je tam nazwać) na dziury, przez które przeprowadzamy kable za płytę główną. Bardzo łatwo wychodzą, i potem ciężko je znowu założyć.

Link to post
Share on other sites

"A maty wyciszające i chłodziwo wodne?: >"

 

Do takiej maszynki, sugerowałbym jednak odkryć te dwa górne otwory w Define R3 i zamontować tam dodatkowe dwa wentylatory 140 mm. Co zaś się tyczy chłodzenia wodnego to z dwiema takim grafikami nie da rady zmieścić tego wszystkiego w środku (chłodnica musiałaby iść na zewnątrz obudowy).

 

"A na czym polegaja te maty wyciszajace? One sa automatycznie wlozone w obudowe czy trzeba je dokupic ( w ktorym miejscu obudowy sie znajduja?)"

We Fractalu Design Define R3 maty są fabrycznie zamontowane :cenzura: Są na bocznych panelach, ma górze a w obrębie klapki jest gąbka.

 

"i czy wplywaja w jakis sposob na podwyzszenie temperatury w obudowie?"

Jeśli bardzo mocno podkręcasz CPU, to różnica między prawie całkowicie zamkniętą obudową a meshową może sięgać 10 stopni (oczywiście przy odpowiedniej wentylacji).

Link to post
Share on other sites

Dzieki za info i porady :-)

 

Strzelic tez jeden wiatrak po boku, czy to raczej zakloci odpowiednia cyrkulacje powietrza?

 

Ps. Czy wartto rowniez ladowac wiatrak kolo klatek na dyski oraz na ramieniu kart grafiki???

 

Po za tym zauwazlulem ze w obudowie fractala sa jakies drzwiczki , czy zeby przednie wentylatory pracowaly tak jak nalezy te drzwiczki zawsze musza byc otwarte? Tochyba dosc niewygodne moze byc? pzdr:)

Link to post
Share on other sites

Wentylatory z boku zaburzają obieg powietrza a zatem nie ma sensu ich tam instalować. Klapka we Fractalu służy przede wszystkim do wyciszenia odgłosów dochodzących z wnętrza obudowy - wentylatory z przodu obudowy zasysają bowiem powietrze bocznymi otworami za klapką :) . Klapka może być więc zamknięta ;) Co do wentylatora montowanego na dole to przydałby się on gdybyś miał na jednej z kart graficznych jakieś rozbudowany cooler GPU (typu Thermalright Shaman) a tak to jest to raczej tylko jako opcja :D

Link to post
Share on other sites

To jak te wiatraki dwa z przodu beda dzialac i wydmuchiwac powietrze skoro klapka z przodu bedzie zamknieta??????? A tego nie rozumiem- " wentylatory z przodu obudowy zasysają bowiem powietrze bocznymi otworami za klapką " Jakimi otworami za klapka , chodzi Ci o te wentylatory po bokach ktore radziles zeby byly zamkniete dla lepszej cyrkulacji powietrza?

I jeszcze jedno- zauwazylem ze sa dwie pary drzwiczek pierwsza taka duza lakierowana i za nimi druga mniejsza, z czego jest wykonana ta druga? z jakiejs siateczki moze? Pzdr:]

Link to post
Share on other sites

http://img21.imageshack.us/i/20110409069.jpg/

 

Tymi otworami przednie wentylatory zaciągają powietrze.

 

Ta druga to zwykły plastik. Dopiero za nią występują 2 moduły z filtrem przeciw kurzowym.

 

P.S Kupując 120 ma przód pamiętaj że muszą być one w miarę normalne. Ja kupiłem be quiet - Silent Wings 120mm i nie dało się ich zamontować. Wymieniłem potem na be quiet - Silent Wings Pure 120mm który budową przypomina 90% innych wentylatorów.

Link to post
Share on other sites

Zasialcz:Corsair 850W [CMPSU-850HXEU] Cena:620zł

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=23303

 

Chłodzenie Procesora:Thermalright Venomous X Black Cena:270zł

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=32709

 

Wentylator:Enermax Magma UCMA12 - 120mm Cena:98zł[X2]

http://www.yooki.pl/index.php?p905,went ... ma12-120mm

lub:

Alpenfohn Wing Boost PWM - 120mm Cena:128zł[X2]

http://www.yooki.pl/index.php?p3038,wen ... -pwm-120mm

 

Obudowa:Cooler Master Dominator II 692 Lite Cena:299zł

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=30456

lub:

Fractal Design Define R3 Black Pearl Cena:375zł

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=31076

Link to post
Share on other sites

Jednak chyba zdecyduje sie na obudowe CoolerMaster CM690, tamta jest piekna ale jednak te drzwiczki to dla mnie problem :lol:

I teraz chcialem dopytac apropo wlasnie CoolerMaster CM690, bo napewno bede chcial wymienic 3 podstawowe wentylatory ktore sa w obudowie (ponoc bardzo glosne) i dolozyc jeszcze kilka, co myslicie o tym:

 

PRZOD: 1 X Wentylator Noise Blocker BlackSilent Pro PK2 140mm

 

TYL: 1 X Wentylator Noise Blocker BlackSilent Pro PL2 120mm

 

GORA: 2 X Wentylator Noise Blocker BlackSilent Pro PK2 140mm

 

Ramię kart grafiki: ??????? - tutaj prosze o propozycje, wazne aby byl cichy i wydajny, myslalem o

Noctua NF-R8 (80 mm) ?

 

i teraz kilka pytan apropo:

 

1) Czy takie chlodzenie jak napisalem powyzej w zupelnosci wystarczyc do GTX 570 Sli i podkreconego procka i co myslicie o tych wiatrakach?

 

2) Jaki wentylator 80 mm wybrac ( wydajny i cichy)?

 

3) Obudowa posiada jeszcze wbudowany jeden wentylator wbudowany na lewym boku oraz dwa miejsca na dodatkowe wentylatory po bokach (jeden po prawej stronie i drugi po lewej stronie),

kolega wczesniej zasugerowal, ze wstawianie wentylatorow po bokach nie ma sensu gdyz zakloca odpowiednia cyrkulacje powietrza, czy to prawda? Jesli tak to czy zdjac ten jeden wentylator na lewym boku i po obu bokach zalozyc maty wyciszajace ( czy jest wogole taka opcja w tym rodzaju obudowy???) czy moze zostawic ten jeden wetylator tylko poprostu wymienic go na lepszy?????

 

Dzieki z gory za odpowiedz i BIG POZDRO!!! ;)

Link to post
Share on other sites

To jak te wiatraki dwa z przodu beda dzialac i wydmuchiwac powietrze skoro klapka z przodu bedzie zamknieta??????? A tego nie rozumiem- " wentylatory z przodu obudowy zasysają bowiem powietrze bocznymi otworami za klapką " Jakimi otworami za klapka , chodzi Ci o te wentylatory po bokach ktore radziles zeby byly zamkniete dla lepszej cyrkulacji powietrza?

Inaczej, przyjrzyj się temu zdjęciu a będziesz wiedział o co chodzi :lol: Tak zaprojektowane boczne otwory wentylacyjne za klapką w zupełności wystarczają do poprawnej wentylacji obudowy i jej wnętrza ;) Pomysł ten wcześniej został sprawdzony m. in. w Antec P183 naprawdę działa :rotfl: Co do jakiejś drugiej klapki, to takiej nie ma - przed dwoma wentylatorami jest tylko zwykła plastikowa zaślepka z otworami :D

 

Jeśli jednak zdecydujesz się na 690 II, to :

1. Wybrane wentylatory są praktycznie najlepsze z możliwych :)

2. Po co Ci tam wentylatorom 80 mm, pod tackę? Po pierwsze nie zmieści się tam standardowy wentylator (tam wejdzie bodajże tylko taki o grubości 15 mm) a po drugie on realnie nic Ci nie da jeśli chodzi o schłodzenie CPU.

3. W przypadku zaślepiania obudowy matami to zdecydowanie warto obłożyć boki ale nic ponadto (górne wentylatory muszą mieć otwarty top).

Link to post
Share on other sites

Super, dzieki za pomoc! ;) pozdrawiam

 

1) A jesli chodzi o te maty wyciszajace to oprocz bokow warto tez oblepic nimi dol, zeby np nie bylo zadnych drgan ????? oblepienie dolu wplynie jakos dodatkowo na cisze i temperature????? warto lapac sie za dol????

 

2) Jesli sie zdecyduje na oblepienie obudowy CM 690 matami po bokach i ewntualnie u dolu to czy temperatura znacznie wzrosnie w obudowie? Czy wogole takie same otwory po bokach bez wentylatorow(wiatrakow) cos daja( jakos wplywaja na cyrkulacje powietrza i temp?), bo jesli tak to mozesz koda je zaklejac matami?

 

Pzdr:D i dzieki za wszelka pomoc :lol:

Link to post
Share on other sites

1. Dół możesz zostawić tak jak jest :P Nie ma potrzeby tu nic zmieniać, obudowa i tak nie będzie drgać.

2. Jeśli zadbasz o dobrą wentylację na górze i z tyłu obudowy, to nie wzrośnie (a przynajmniej nie wzrośnie na tyle, żeby karty się przegrzewały).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...