Skocz do zawartości

Mimo 60fps nie widać płynności


Recommended Posts

Witam

Piszę do was z prośbą o pomoc, ponieważ na moim laptopie podczas grania w gry mam ponad 60fps a ich nie widać mój sprzęt to: i5-4210u 820m 4gb ram, proszę nie pisać czegoś w stylu ''na tym sprzecie 60fps nie bedziesz mial w zadnej grze'', ponieważ mam i to w nie jednej ponad 60, ale do rzeczy, gdy gram w takie gry jak: CS:GO, Rocket league, league of legends, to mam ponad 60fps ale ich nie widać, nie widać tej płynności, ale gdy włączę  v-sync w tych grach to od razu widać tą płynność ale mam czasami spadki fps ponieważ v sync obniża je, próbowałem blokować je na 60 bez v-syncu ale nic nie dawało i chciałem się zapytać czym to może być spowodowane, że przy włączonym v-syncu widać płynność a przy wyłączonym mimo dużej ilości fps nie widać tej płynności. Z góry dziękuje za pomoc oraz pozdrawiam

Edytowane przez SzQudlar
Link to post
Share on other sites

Witam

Piszę do was z prośbą o pomoc, ponieważ na moim laptopie podczas grania w gry mam ponad 60fps a ich nie widać mój sprzęt to: i5-4210u 820m 4gb ram, proszę nie pisać czegoś w stylu ''na tym sprzecie 60fps nie bedziesz mial w zadnej grze'', ponieważ mam i to w nie jednej ponad 60, ale do rzeczy, gdy gram w takie gry jak: CS:GO, Rocket league, league of legends, to mam ponad 60fps ale ich nie widać, nie widać tej płynności, ale gdy włączę  v-sync w tych grach to od razu widać tą płynność ale mam czasami spadki fps ponieważ v sync obniża je, próbowałem blokować je na 60 bez v-syncu ale nic nie dawało i chciałem się zapytać czym to może być spowodowane, że przy włączonym v-syncu widać płynność a przy wyłączonym mimo dużej ilości fps nie widać tej płynności. Z góry dziękuje za pomoc oraz pozdrawiam

 

 

Kolego, stosuj kropki, bo można dostać zajoba

Podczas czytania wzrok z robi pauzy na końcu zdań. 

 

Długo masz tego laptopa?

Czy kiedyś "było inaczej" albo "działało lepiej" czy może dopiero go kupiłeś?

Link to post
Share on other sites

Kolego, stosuj kropki, bo można dostać zajoba

Podczas czytania wzrok z robi pauzy na końcu zdań. 

 

Długo masz tego laptopa?

Czy kiedyś "było inaczej" albo "działało lepiej" czy może dopiero go kupiłeś?

Tak, to jest dość, albo Twój laptop to antyk. Ja przy, stacjonarnym gram czasami poniżej 50fps-ów.

Edytowane przez Maciej21
Link to post
Share on other sites

Twoje problem rozwiązuje kilka metod:

  • Posiadanie G-SYNC, który synchronizuje renderowanie klatek przez GPU z monitorem, z tego co widzę, posiadasz laptop z klasy budżetowej, więc jest duże prawdopodobieństwo, że Twój ekran tego nie posiada.
  • Posiadanie monitora z niskim input lag'iem(najlepiej 1ms, gdzie rzeczywiste pomiary nie powinny przekraczać 9-10ms) czyt. monitory dla graczy

V-SYNC jest po to, aby GPU nie renderowało za dużo klatek, jednak nie zwalnia to z bolączki zwanej stuttering'iem i w tym wypadku właśnie powstał G-SYNC dla monitorów z niskim input lag'iem.

Edytowane przez Xeinaemm
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...