Skocz do zawartości

Problem z rozdzielczoscia.


Recommended Posts

Witam, posiadam laptopa z wgranym windowsem10. Dzisiaj naszla mnie ochota na gothica 1 (starsza gra z 2001roku bodajże). Problem polega na tym, że gdy odpalam gre w prawym dolnym rogu wyswietla sie komunikat o optymalnej rozdzielczosci, a gra odpala sie w oknie. Cały czas przeszukuje internet i szukam rozwiązania tego problemu jednak nie moge sobie poradzic i dlatego pisze ten temat.

Posiadam dwie karty graficzne jedna Intel® HD Graphics 630 i Nvidia GeForce GTX 1050 Ti.

Link to post
Share on other sites

Gothic 1 domyślnie uruchamia się w 640x480x16. Z tego co pamiętam, to wyszedł fix poprawiający wspierane rozdzielczości, ale da się też to załatwić poprzez właśnie granie w oknie, w trybie pełnoekranowym:

 

https://www.gog.com/forum/gothic_series/notes_on_widescreen_resolution

Link to post
Share on other sites

Gothic 1 domyślnie uruchamia się w 640x480x16. Z tego co pamiętam, to wyszedł fix poprawiający wspierane rozdzielczości, ale da się też to załatwić poprzez właśnie granie w oknie, w trybie pełnoekranowym:

 

https://www.gog.com/forum/gothic_series/notes_on_widescreen_resolution

 

Na starym komputerze gdzie zainstalowany był windows 7 wszystko działało tak jak należy, natomiast tutaj na 10-tce wyskakuje ten błąd. Czytałem na internecie, że trzeba ustawić skalowanie w panelu sterowania karty graficznej jednak u mnie nigdzie tej opcji nie ma.

Link to post
Share on other sites

a weź może na ikonkę, tryb zgodności windows 7 oraz uruchom : zmaksymalizowane

jeśli mój sposób oraz Rebelminda nie działa, to możesz zainstalować sobie jakieś mody graficzne, może wtedy gra odpali normalnie


są mody typu Gothic DX11 czy coś takiego

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...