Skocz do zawartości

Jaka cicha karta do g3258


Recommended Posts

Witam, posiadam taki dość ciekawy zestaw komputerowy - mianowicie procesor intela g3258 na płycie msi z97 gaming 3 i taki zestaw ze zmianami pamięta rok 2015 do tego czasu wstrzymywałem się z zakupem, a że gpu podrożały to... kupiłem xboxa :)

 

Chciałbym kartę do tego procesora, pracuje na 4,3 Ghz i więcej się nie da, zasilacz markowy 550W

Wybrałem wstępnie 2 typy

 

1. tani zotac GT 1030 low profile - pasywna za jakieś 360zł 

2. droższy gtx 1050ti kalmx - pasywna ok 750zł 

 

Ten komputer mi prawie wystarcza, bo z takich gier, czasami uruchomię w takim mikro okienku BeamNG na minimalnych ustawieniach. A Gram bardzo mało i na codzień używam linuxa (ubuntu). Bardziej zależy mi na uruchomieniu filmu w 4k - tutaj cały czas w planach jest jakiś tańszy telewizor, wsparciu seti, może jakaś gra której nie dostanę na xboxie :)

Czy ta tańsza opcja mi wystarczy, czy może poszukać coś używanego/innego? Trochę wypadłem z rynku pecetów i nie mam ochoty śledzić 40 modeli kart graficznych, bo uczciwie powiem wolę wziąć motocykl i jeździć bez celu. Na pewno zależy mi na gwarancji!

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Edytowane przez misiek998
Link to post
Share on other sites

Pasywność wymagana? Bo takie masz na oku, ale nic o tym nie wspominasz.  Między 1030 a 1050ti jest przepaść. Myślę, że do tego procesora 1050, czyli model pomiędzy nimi byłby złotym środkiem. Sporo mocniejsza od 1030, ale nie za mocna do tego procesora. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się zbyt drogo wyceniona, np model gigabyte ok 660zł o nie wiem czy tam jest chłodzenie półpasywne. Przypomniałem sobie, brat zamawiał gtx 1050 w wersji strix, nie była wcale taka cicha pod obciążeniem jak dobrze pamiętam (seti), a zdecydowanie wolał bym pozostać przy ciszy, nawet kosztem wydajności. 1050 nie widzę w opcji pasywnej.

Dla przykładu - xbox one jest cichy i nie dokucza podczas grania. Jakiś inny przykład laptop podczas przeglądania internetu, ale coś przy czym nie zasnę to pracujący napęd DVD, nawet jakiś stary wentylator z zasilacza przerobiony na wiatraczek, albo nie wiem, sciszony do minimum telefon. Mój budzik to sama wibracja w telefonie :)

Edytowane przez misiek998
Link to post
Share on other sites

Również posiadam G3258 w moim drugim zestawie. OC do 4.1 GHz bez podnoszenia napięć (ta sztuka idzie bez problemu do 4.6 GHz ale nie pamiętam napięcia). I nie ma sensu wkładać do niego czegokolwiek wydajniejszego niż gtx 750ti (sam mam gtx 660 który jest trochę szybszy i zawsze cpu jest wąskim gardłem), ale jeżeli potrzebujesz coś nowego z gwarancją to gtx 1050.

 

 

nie wiem czy tam jest chłodzenie półpasywne.

Podaj link, moim zdaniem teraz wszystkie nowe karty mają półpasywne chłodzenie. 

 

 

 

brat zamawiał gtx 1050 w wersji strix, nie była wcale taka cicha pod obciążeniem

Bo to fabrycznie dosyć mocno podkręcona karta, która dodatkowa ma być chłodna dlatego ma agresywną krzywą wentylatoró. Jeżeli chcesz ciszę to bierzesz takiego Strixa (albo inny model z jak najbardziej rozbudowanym chłodzeniem), zmieniasz krzywą wentylatorów, a potem undervolting. Jeżeli to cię nie usatysfakcjonuje to robisz underclocking do zegarów bazowych i znowu undervolting.

Edytowane przez Mandalorian
Link to post
Share on other sites

Właśnie dobrze trafiłem, bo miałem zapytać czy to tak się da.

Patrzyłem na tą 1050 https://allegro.pl/karta-gigabyte-geforce-gtx-1050-2gb-oc-ddr5-128b-i7183136491.html

tą 1050ti https://allegro.pl/karta-graficzna-palit-1050-ti-kalmx-4gb-i7398371010.html

oraz tą 1030 https://allegro.pl/zotac-gt-1030-zone-editon-2gb-gddr5-64bit-hdmi-dvi-i7183176780.html

 

I teraz przy tych kartach model 1050 strix to ok. 850zł? one nie są dostępne na allegro, chyba że wezmę taką po zwrocie https://allegro.pl/outlet-karta-asus-geforce-gtx1050-strix-oc-2gb-i7451294889.html

Za całe 670 - liczę wszystkie ceny z wysyłką. Moim zdaniem nie warto.

Brata pytałem on za swoją dawał rok temu 550 nowa :D

Edytowane przez misiek998
Link to post
Share on other sites

Just so you know, taki Gtx 750 ti też występował w wersji KalmX, ale trudno go dostać.

 

Gtx 1050 ti KalmX jest świetnym wyborem dla osób ceniących ciszę, a 750 pln to niewiele więcej niż ta karta najniżej kosztowała.

 

https://allegro.pl/karta-graficzna-palit-1050-ti-kalmx-4gb-i7398371010.html

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

do tego cpu gtx1050ti to przerost formy nad treścią, trzeba było się posłuchać i wziąc jakiegoś 750ti za 250-300zł, byś zaoszczędził, a wydajność ta sama (co z tego że cep jest kręćliwy, jak 2 wątki obecnie to w grach indie jedynie sie liczą a i tutaj tylko w nielicznych)

Link to post
Share on other sites

Karta dotarła, więc miałem chwilę na testy i sprawdza się rewelacyjnie. Takie beamng uruchamiam na maksymalnych detalach. Niestety pod linuxem strasznie spada wydajność i już ta sama gra to najwyżej 30 klatek na minimalnych ustawieniach. Czy przerost formy nie wiem, ale działa rewelacyjnie, nawet w te upały nie osiągnąłem 70 stopni, jestem w pełni zadowolony. 750 brałem pod uwagę, ale zdecydowało niższe zapotrzebowanie na prąd. Obecnie w razie awarii wystarczy mi najtańszy markowy 300w zasilacz

Edytowane przez misiek998
Link to post
Share on other sites

Na chwile obecną starcza mi konsola do gier. Kosztowała tyle co karta a uruchamia wszystko :) Może kiedyś zamienię na 4690k jak się trafi coś w najbliższej okolicy  :) Kilka gier udało mi się przetestować w wersjach "demo" i tak średnio to daje radę, a nie potrzebuję inwestować w komputer na którym głównie oglądam filmy, czy przeglądam fejsa. Temat można zamknąć

Link to post
Share on other sites

tak, konsola faktycznie odpala wszystko i kosztuje tyle co sama karta, jednak oferuje gry w gorszej grafice, oczywiście jeśli kogoś nie interesuje zbytnio technologią, tych różnic nawet nie wyłapie

 

trochę mnie dziwi, że wydałeś 800zł na kartę do kompa pod filmy/facebooka, myślałem, że będzie od czasu do czasu coś odpalane

zestaw i5 4460 + GTX 1050Ti pozwoli grać w lepszej jakości niż Xbox One


 

 

i tak średnio to daje radę

przy G3258 nic dziwnego

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...