Skocz do zawartości

Karta Graficzna Używana do 700 zł


Recommended Posts

Witam, mam aktualnie kartę rx460 i czuję że jest za słaba. Chciałbym sprzedać ja i kupić po dołożeniu jakichś pieniądzy coś lepszego. Czy w kwocie 700 zł uda mi się coś używanego dorwać co jest od tego RX lepsze? Mój pc to

 

i5 3470

Asus p8h61-m lx

8gb ram HyperX Savage 1600mhz

SilentumPc Deus G1 500w

jakiś ssd kingstona 120gb

HDD Seagate 500gb

 

Coś tutaj fajnego się uda do 700 zł?

Link to post
Share on other sites

O kolejny co twierdzi ze sterowniki AMD są "ble", bez żadnych przykładów.

Może wyję na czerwonego ( a Ch wam w d#^@ nVidia i nie mam na myśli tylko co przyczynili się przy Crisis 2 "specjalne" obliczenia dla  barier złożonych z wielokątów  w grze, czy w Wiedźminie 3 / sztuczne obliczenia teselacji dla podziemnej wody dla kart AMD).

A jeśli nVidia da w końcu możliwość zmiany poziomu teselacji w sterownikach ( co brak tych ustawień ubiło z czasem wydajność całkiem wydajnych GTX 780/780 Ti jak inne GPU "Kepler"), może zastanowię się nad  kartami Ge Force (choć i tak powiem nie bo nVidia mówi nie dla Adaptive Sync który jest w standardzie przesyłania sygnału A/V w Display Port, a mam monitor z jego obsługą).

Jakby co dla tych co lubią linki dotyczące się sterowników AMD do kart graficznych:

https://pclab.pl/news78421.html

EDIT

AMD też nie raz leciała w "kulki" choćby przypominając długie czekanie na sterowniki dla posiadaczy wbudowanego APU.

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

ja też nie mam nic do radeonów ale zamiennika nie łatwo znaleźć, taki 290 czy 290x to smok który dużo je i grzeje się do czerwoności, wszystkie karty typu 390 , 390x również ( chyba żeby znaleźć jakiegoś Sapphire Nitro gdzie temperaturki są lepsze ale pobór mocy ok. 300watów w tych kartach znacząco odpycha patrząc na zasilacz autora ) 

 

jedyne co mi przychodzi na myśl to RX 470 ale często był używany do kopania i nie wiem czy da radę znaleźć go za 700zł

Link to post
Share on other sites

No jednak tak patrzę to te ceny 1060 3gb są normalne. Będę mógł na tym grać w forze horizon 3 na wysokich czy coś? Bo teraz na rx460 moglem grać na niskich.

A to podam taki przykład którego nie lubię w sterownikach AMD. No na tym kompie gram praktycznie tylko w fortnite i nie mogę przez to zrobić nic czyli nie mogę grać 4:3 i wg. Sterowniki wywala co jakiś czas, w fortnite nie mogę grać bo pomimo najnowszych sterowników pokazuje się żebym zainstalował nowsze.

Link to post
Share on other sites

Akurat Nitro były dość hałaśliwie, z Sapphire najlepsze mieli Vappor-X (choć przy HD 7950 zaliczyli wpadkę z grubością thermo-padów na RAM).

Na plus Sapphire jest że wśród kart tej firmy jakie miałem/mam ( HD 6950 Dirt 3 Edition/HD 7950 Vappor-X/R9 280X Vappor-X/ Vega 64 AiO) żadna z nich nie "ćwierkała" cewkami.

EDIT:

RX 460 powinny mieć wsparcie w najnowszych sterownikach, może coś z systemem?

Jakby co zawsze zostaje usuniecie sterowników, uruchomienie komputera w trybie awaryjnym i uruchomienie  programu DDU  i Free Registry  Cleaner.

Po ponownym uruchomieniu zostaje zainstalowanie sterowników Aderalin .

Ja mam Windows 10 z kartą AMD i odczekałem kilka miesięcy z instalacją kwietniowej instalacji w/w systemu( słysząc jakie "kwiatki" ta aktualizacja generowała), do czasu gdy miałem aktualizacje co ważniejszych sterowników ( w tym karty AMD).

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Z tych co Kolega wymienił wyżej, jeśli zależny na gwarancji to nowszy GTX 1060 3GB, jak na V-RAM to GTX 970 ( choć te karty w rzeczywistości mają 3,500 MB szybkiej pamięci, oraz 500MB wolnej, ale to zależny od rozdzielczości i użytych ustawiań detali w danej grze).

Link to post
Share on other sites

W cenie gtx 1060 3 GB już dostaniesz rx 570 na gwarancji, a to zawsze 1 GB więcej. Tu jest dobry Asus jeszcze na gw:

 

https://allegro.pl/asus-radeon-rx-570-strix-oc-4gb-gddr5-i7484427925.html

 

EDIT: chyba że każdy grosz się liczy, to tu jest też dobry rx 470 jeszcze na gw za 800:

 

https://allegro.pl/asus-radeon-rx470-4gb-i7443421380.html

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

jak masz grać tylko w Forze Horizon 3 (w co wątpię) to szukaj karty z co najmniej 4gb vram, w innym przypadku możesz śmiało brać 1060 3gb, sam posiadam i mam wiele tytułów AAA, chodzą bardzo dobrze w 1080p high, a sporo daje rade też w v.high

Link to post
Share on other sites

No jednak tak patrzę to te ceny 1060 3gb są normalne. Będę mógł na tym grać w forze horizon 3 na wysokich czy coś? Bo teraz na rx460 moglem grać na niskich.

A to podam taki przykład którego nie lubię w sterownikach AMD. No na tym kompie gram praktycznie tylko w fortnite i nie mogę przez to zrobić nic czyli nie mogę grać 4:3 i wg. Sterowniki wywala co jakiś czas, w fortnite nie mogę grać bo pomimo najnowszych sterowników pokazuje się żebym zainstalował nowsze.

 

Chyba jest na odwrót. Podczas odpalenia Fortnite na najnowszych sterownikach wyskakuje następujący błąd.

 

"""The installed version od the AMD graphic driver has known issues. Please update to the latest driver version.

Radeon RX 580 Series

Installed: Adrenalin 18.7.1

Recommended:  18.3.3 """

 

Wygląda na to, że wystarczy iż cofniesz się z e sterownikami do patcha 18.3.3 i powinno być w porządku, bo na tych aktualnie najnowszych występuje jakiś problem ;-)

Edytowane przez Gomiv
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...