Skocz do zawartości

MSI GTX 1050 Ti 4G OC 4GB GDDR5 128 Bit czy MSI GeForce GTX 1050 Gaming X 2GB DDR5 128bit


Recommended Posts

Cześć zastanawiam się nad zmianą karty na nową i nie wiem którą wybrać 

MSI GeForce GTX 1050 Gaming X 2GB DDR5 128bit czy MSI GTX 1050 Ti 4G OC 4GB GDDR5 128 Bit. 

Mój komputer to 

windows 10 64bit

procesor intel core i3 4150

pamieć 6gb 

Edytowane przez ogrod121
Link to post
Share on other sites

jedyna wada 1050 oraz 1050ti jest taka, że są droższe niż rok temu, chciałoby się powrócić do czasów gdzie na morele RX 470 MSI Gaming 4GB za 800zł, GTX 1050 2GB za 499zł , GTX 1050Ti 650zł :)


był nawet RX 460 za 380zł ale przez krótki czas

Link to post
Share on other sites

15% różnicy średnio między ti a bez. Pasywna wersja + wolnoobrotowy wentyl 12 cm (np SilentiumPC Zephyr) i jest najlepszy 1050 ti.

 

Po co kupować kartę pasywną żeby montować do niej wentylator?

Poza tym w czym ta karta jest najlepsza?

-wydajnościowo gorsza od każdego topowego produktu z aktywnym chłodzeniem (niższe zegary)

-OC jest śmieszne bo masz limity mocy

-temperatury najwyższe spotykane w tym modelu

 

Tylko cena i wyjątkowość w postaci pełnego pasywu ratuje tą kartę...

Link to post
Share on other sites

Temperatura najwyższa, bo model pasywny. Wrzucasz na niego wentyl nawet 14 cm, który ma max 300 obrotów na minutę i robi się z niego najlepiej chłodzony gtx 1050 ti - do tego praktycznie niesłyszalny. A że Pascale i ich turbo boost zależny jest od temperatur na rdzeniu to dostajesz sztukę szybszą od najszybszych Strixów OC czy MSI Gamingów (o ile buda też jest dobrze wentylowana).

Link to post
Share on other sites

1. dlatego, że karta pasywna ma najbardziej masywny radiator, po dołożeniu wentylatora masz lepszą kulturę w pracy i niższe temperatury niż w najlepszych wersjach autorskich tej karty

2. różnice w taktowaniu zmieniasz sobie suwakiem w programie

3. większość wersji 1050Ti nie posiada wtyczki 6 pin czyli warunki do podkręcania są równe więc KalmX niczym im nie ustępuje, natomiast wersje z wtyczką 6 pin czyli np jakiś MSI Gaming są za drogie i nieopłacalne

Link to post
Share on other sites

Temperatura najwyższa, bo model pasywny. Wrzucasz na niego wentyl nawet 14 cm, który ma max 300 obrotów na minutę i robi się z niego najlepiej chłodzony gtx 1050 ti - do tego praktycznie niesłyszalny. A że Pascale i ich turbo boost zależny jest od temperatur na rdzeniu to dostajesz sztukę szybszą od najszybszych Strixów OC czy MSI Gamingów (o ile buda też jest dobrze wentylowana).

 

Jakieś testy? 

 

 

 

1. dlatego, że karta pasywna ma najbardziej masywny radiator, po dołożeniu wentylatora masz lepszą kulturę w pracy i niższe temperatury niż w najlepszych wersjach autorskich tej karty
 

 

tzn jakie ma te temperatury po dołożeniu wentylatora na trytytkach? (bez wentyla wiem jakie)

 

 

 

różnice w taktowaniu zmieniasz sobie suwakiem w programie
 

 

tylko teoretycznie w praktyce ten model nie ma szans do topowych jednostek bo nie podbijesz stabilnych zegarów o 150-200MHz (zwyczajne zegary topowych wersji innych producentów) ponieważ temperatura i power limit Ci nie pozwoli

 

 

 

3. większość wersji 1050Ti nie posiada wtyczki 6 pin czyli warunki do podkręcania są równe więc KalmX niczym im nie ustępuje, natomiast wersje z wtyczką 6 pin czyli np jakiś MSI Gaming są za drogie i nieopłacalne
 

 

To w końcu jest najlepsza czy nie? A może bardziej opłacalna? (patrz mój post powyżej)

Link to post
Share on other sites

dlaczego nie dałoby się podkręcić? zupełnie nie wiem o co chodzi Ci z tym power limitem i temperaturami, czyżby KalmX miał wgrany jakiś specjalny bios ograniczający power limit względem innych wersji?

 

bo jeśli nie, to w czym problem?

na szybko znalazłem najwyższe taktowania w tej wersji :

https://www.techpowerup.com/gpudb/b3924/msi-gtx-1050-2gt-oc

może jest jeszcze jakaś wydajniejsza której nie ma na techpowerup

zauważ, że ten MSI również nie posiada wtyczki 6 pin

jeśli dać wentyl do KalmX, to nie dałoby się podkręcić z 1290/7000 (KalmX) na 1405/7008 (MSI) ?

Link to post
Share on other sites

To proste... miałem zotaca wersje OC, która kręciła się nawet koło 2k na rdzeniu. Tylko co z tego jak te taktowania były niestabilne w sensie, że power limit obniżał taktowania rdzenia i non stop były duże wahania. Wystarczyło włączyć monitoring w afterburnerze i widać było jak na dłoni co tak na prawdę jest przyczyną takiego zachowania karty mimo pozornej podatności na wspaniałe OC.

Zasada jest prosta tzn. wyższe taktowanie=wyższe zapotrzebowanie na energię i z automatu power limit będzie hamulcem.

Identycznie będzie tutaj. Zotac również był bardzo chłodny ale spowalniało go ograniczenie w postaci potrzebnej mocy.

 

Na najlepszych 1050Ti typu msi gaming nie masz tego problemu. Bez problemu ustawiłem ~1940MHz przy undervolting'u i tempy w te upały dobijały ledwie do 67-68 stopni max/domyślny profil wentyli około 30%/karta ciągle była niesłyszalna.

 

A Wy się upieracie, że najlepszy jest kalmX... Pod jakim względem najlepszy? Bo jak dołożycie wentylator to będzie miał 60 stopni przy taktowaniu na rdzeniu ~ 1750MHz?

Link to post
Share on other sites

tak, to co mówisz to oczywiście prawda jednak ja biorę pod uwagę tylko i wyłącznie wersje bez 6 pin bo są w akceptowalnej cenie i tutaj nie ma co jechać po KalmieX że nie trzyma taktowań bo w każdej 1050Ti bez 6 pin tak jest

 

natomiast wersje z 6 pin są droższe, cenowo nieakceptowalne - dla mnie po prostu nie istnieją - przecież taki MSI Gaming 1050Ti i wszystkie inne w podobnej cenie to jeden z gorszych zakupów jakie można zrobić - takie karty nie mają racji bytu na tle najtańszych 1060 a wcześniej RX'ów 470

 

być może jest jakiś tańszy 1050Ti z 6pin żeby trzymał ładne taktowania? możesz polecić to autor może się skusi

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites

Najlepszy w tej cenie. Jaka jest różnica między KalmX a Gaming X? 80 pln na morelach. Przy takim kombinowanym chłodzeniu będzie najlepszy z wszystkich 1050 bez dodatkowego zasilania (bo tak jak pisałeś, power limit go i tak ograniczy).

 

No i możliwość ustawienia go tylko pasywnie...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...