Skocz do zawartości

Separacja wifi: modem - repeater - router po kablu, czy zadziała?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez tad111,

Recommended Posts

Cześć,

Chciałbym stworzyć oddzielną sieć wifi w mieszkaniu, niestety nie mam fizycznie możliwości podpięcia routera do modemu UPC. Zanim kupię repeater wolę się skonsultować.

 

Czy konfiguracja wypisana poniżej zadziała?

  • podłączam repeater do istniejącej sieci wifi z modemu UPC
  • po kablu podłączam router (Asus RT-AC1200G+) do repeatera (chodzi mi po głowie TP-Link RE350 bądź D-Link DAP-1620)
  • do prywatnej sieci z routera podłączam swoje urządzenia

Z góry dzięki za rozwianie wątpliwości

Link to post
Share on other sites

W jaki sposób? Pogrzebałem w opcjach routera (tego Asusa RT-AC1200G+, ustawiłem go w tryb AP), przeczytałem tego posta: http://forum.benchmark.pl/topic/229991-poradnik-jak-u%C5%BCy%C4%87-routera-jako-access-point/ i jestem prawie pewny, że AP potrzebuje połączenia po kablu z modemem od ISP.

Sprawę możesz załatwić jednym urządzeniem kupując ap clienta.

Link to post
Share on other sites

Tak bo tryb AP, a AP client to dwie różne opcje podłączenia. Tryb AP client jaki cię interesuje pobiera sygnał bezprzewodowo i udostępnia na wejścia RJ45. Typowy AP tworzy sieć bezprzewodową z sieci kablowej.

Tryb AP client posiada nie każdy router, producent w przypadku tego Asusa nie chwali się takim trybem, więc czeka cię zakup innego urządzenia niestety.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wybaczcie ale mam podobny problem, a nie chce robić bałaganu. 
Przed wytłumaczeniem schematu, wytłumaczę tylko, że wczoraj jeszcze wszystko działało poprawnie, wieczorem, tylko na jednym urządzeniu (desktopie) straciłem połączenie z internetem. Niedawno zmieniłem modem (router), bo stary prawdopodobnie tworzył problem z połączeniem (brak połączenia na kablu, brak możliwości zalogowania się do konfiguracji bez resetu) i wszystko działało ok, do wczoraj. 
Ale odnośnie schematu:
Jestem klientem Orange i mam internet kiedyś zwany Neostradą. 
Telefonicznym kablem łączy się z modemem(routerem), no i tu mam WiFi na pewną cześć domu (aktualnie z nią się łączę i mam internet) i dwa połączenia przewodowe LAN. Jeden z jednym komputerem i drugi z Access Pointem na drugim końcu domu. To właśnie ten access point związany jest z problemem. 
Nie wiem czy to pomoże, ale planowałem ustawić teraz sztywne IP dla Access Pointa, zgodnie z filozofią "a próbował Pan włączyć i wyłączyć", może się uda, a jak nie, to przynajmniej będzie porządek w sieci. 
Wcześniej, miałem wszystko na automat i działało. Router ma IP 192.168.1.1 i przypisywał adres od 192.168.1.100, a access point ma 192.168.2.100. Problem jest taki że nie wiem, jak działa przypisywanie urządzeń do chcianych IP. Czy urządzenia przypisujące muszą mieć tę samą trzecią liczbę, aby były w tej samej "hierarchii"? Wybaczcie, ale sieci nigdy nie miałem możliwości przyuczyć się z sieci :) 
Jeśli ktoś chciałby mi wytłumaczyć i uznać że lepiej dać wskazówki niż pokazać krok po kroku to będę wdzięczny.
Pozdrawiam serdecznie, dzięki :) 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Sprawę możesz załatwić jednym urządzeniem kupując ap clienta.
Tylko nie zrobi oddzielnej sieci wifi.

Rozwiązanie z pierwszego posta powinno zdziałać. Repeater będzie robił za kartę sieciową rutera,

a na ruterze stworzysz nową sieć wifi i podłączysz do niej swoje urządzenia.

Problemem może być konfiguracja IP, nowa sieć nie może mieć takiej samej adresacji co sieć z modemu UPC,

bo będą problemy z komunikacją.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W takim razie kupię extender i spróbuję jeżeli jest szansa że moje rozwiązanie zadziała. Najwyżej go zwrócę. Dzięki za pomoc.

Tylko nie zrobi oddzielnej sieci wifi.

Rozwiązanie z pierwszego posta powinno zdziałać. Repeater będzie robił za kartę sieciową rutera,

a na ruterze stworzysz nową sieć wifi i podłączysz do niej swoje urządzenia.

Problemem może być konfiguracja IP, nowa sieć nie może mieć takiej samej adresacji co sieć z modemu UPC,

bo będą problemy z komunikacją.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...