Skocz do zawartości

Problem z temperaturą


Recommended Posts

Witam!

Moja karta graficzna Gtx 1080 msi gaming x podczas spoczynku na pulpicie osiąga temperatury powyżej 50, a jeszcze 2 dni temu mialem +/- 37. Teraz pojawiło się pytanie czy mogę coś zrobić z tym.

Obudowa Corsair Carbide Series SPEC-OMEGA Black

Link to post
Share on other sites

Jak wentylowana obudowa?

 

Karta ma tryb pasywny do 60*C i wentyle nie pracują w opisanym przedziale, na dworze 30*C, jak obudowa nie jest bardzo dobrze wentylowana to temperatury mogą być stosunkowo wysokie. Wyznacznikiem problemu byłaby nieprawidłowa temperatura karty pod obciążeniem kiedy układ chłodzenia normalnie pracuje - do czasu aż nie będziemy mieli informacji jaka jest temperatura pod obciążeniem tak naprawdę nie wiemy czy coś naprawdę jest nie tak.

 

Ogólnie to ja bym proponował na takie upały wyłączyć ten tryb pasywny i ustawić obroty wentyli na niskim poziomie, tak by były niesłyszalne, ale jednak wspomagały owiewanie radiatora. 

Link to post
Share on other sites

Chciałbym widzieć te temperatury 37  stopni w spoczynku.Ta karta ma chłodzenie pasywne,co oznacza że wiatraki uruchamiają się po przekroczeniu 60 stopni.Do tego momentu są nieruchome,tak więc temperatura powyżej 50 stopni jest jak najbardziej ok.Chyba że miałeś w jakimś programie,na przykład w Afterburnerze ustawione żeby wiatraki pracowały z określoną mocą przy przekroczeniu określonej temperatury,na przykład po przekroczeniu 35 stopni chłodzenie ma pracować z mocą rzędu 70%,to wtedy zgadzam się z tobą że mogłeś mieć temperaturę w spoczynku około 37 stopni.W innym przypadku jest to nie możliwe bo przy nieobracających się wiatrakach temperatura zawsze dobije do 60 stopni,wiatraki załączą się,schłodzą do 58 stopni,wyłączą i tak w kółko.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

A gdybym oddał na gwarancję?

To nic nie zrobią.Stracisz może miesiąc i stwierdzą że wszystko jest ok.Bo tak jest.Właśnie przed 5 minutami uruchomiłem kompa i zaraz po uruchomieniu temperatura wynosiła 37 stopni a w tej chwili jest 52.Po jakimś czasie dobije do 60 stopni i załączą się wiatraki.Nie szukaj problemu tam gdzie go nie ma.Z kartą jest wszystko w porządku.

W tej chwili u mnie jest 58 stopni,wiatraki się nie obracają ale zaraz zaczną pracować.Poczytaj sobie specyfikację karty i wszystkiego się dowiesz,chociaż wszystko ci opisałem.Mam tę kartę 15 miesięcy i wiem o niej wszystko.Przetestowałem ją wzdłuż i w szerz i wierz mi że z twoim egzemplarzem jest wszystko ok.

Link to post
Share on other sites

Szukasz dziury w całym. Tak działa gdy jest tryb pasywny, a teraz praktycznie każda to ma.

Jeszcze rozumiałbym jakbyś szukał problemu z temperaturą pod obciążeniem gdzie byłoby +80*C.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...