Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

6 godzin temu, Rebelmind napisał:

Ale szto ty haciejesz łot 12700k? Tosz tj imho najlepszy Cpu do gier obecnie (cena, wydajność, temperatury) - i gdyby był ~70$ tańszy to byłby i najbardziej opłacalnym :o

 

Hajceje to kretyńskie TDP. Gdyby po UV ten procek żarł 90-100W a nie 160 to uznałbym jego potęgę i władzę nad Posępnym Czerepem, ale tak nie jest ;x 
Nie uznaje progressu poprzez patologiczne podnoszenie TDP. A Intel od dawna tylko to potrafi robić... ostatni cep z którego się cieszyłem z ich stajni to był 6700K, i to dopiero po delidzie. 

Link to post
Share on other sites

Czyżby 13900ks? Tylko te 102°C package temp martwi :/ Co mnie po zegarach jak to będzie Socket topic - tyle że to syntetyk, czyli w grach 65-70.

 

Tutaj lepiej: https://ithardware.pl/aktualnosci/intel_core_i7_13700k_wykrecony_do_6_ghz_i_przetestowany-22525.html

 

13700k @0 eCores, 6.0 GHz OC. 

 

Ujdzie ;)

Link to post
Share on other sites

A to tylko cinebench. Co jakby się jakiegoś OCCT z AVX odpaliło. Łogiń pójdzie :evil:

 

Powoli zaczynam myśleć nad wymianą podstawki i jakoś do mnie Intel zarówno 12 jak i przyszłe 13 gen jakoś nie mówi. I tak zakupię jak juz to w grudniu po premii rocznej w firmie, także trochę czasu jeszcze jest. Może po raz pierwszy od 2010 roku czas na coś od czerownych?

Link to post
Share on other sites

Kolejny test sampla certyfikacyjnego 13600k i 13700k, tym razem w grach:

 

https://videocardz.com/newz/intel-core-i5-13600k-and-i7-13700k-pre-production-samples-have-been-tested-in-games

 

TLDR: +10% avg vs Alder Lake-S, czyli dokładnie tyle ile powinny dawać deko wyższe zegary, luźniejszy PLimit i minimalnie wyższe IPC. 

 

Jeśli OC skończy się w okolicach 5400-5500 MHz to jak dla mnie sUabo :/

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

No właśnie dokładnie tego się spodziewałem po Raptorach i wszystko na razie wskazuje, że jednak szału tu nie będzie :(

 

Dodatkowe eCores dla mnie bez znaczenia; podwyższony Power limit i tak skręciłbym w dół; 

 

Jedyną na serio niewiadomą pozostaje faktyczny potencjał OC oraz zyski z tak dużego wzrustu cache. 

 

Jak pisałem wcześniej - na razie nie zapowiada się by warto było wymieniać 12600k.

Link to post
Share on other sites
W dniu 1.08.2022 o 08:46, Artok napisał:

23 tysiące punktów w Czinczebenczu. Robi wrażenie, prawda? 

 

te 23000 w cinebenczu 23 wyglądają jakoś biednie właśnie, 12900k robi ponad 29k, to wynik bardziej dla 12700k.

W dniu 1.08.2022 o 11:21, joker5513 napisał:

A to tylko cinebench. Co jakby się jakiegoś OCCT z AVX odpaliło. Łogiń pójdzie :evil:

 

W sumie jak ustawisz wysokie napięcie to raczej z każdego pójdzie ogień :D

 

W dniu 1.08.2022 o 12:13, Rebelmind napisał:

No właśnie dokładnie tego się spodziewałem po Raptorach i wszystko na razie wskazuje, że jednak szału tu nie będzie :(

 

Po oficjalnej premierze będzie można się smucić, obstawiam ze te testy to można narazie między bajki włożyć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, r1023 napisał:

te 23000 w cinebenczu 23 wyglądają jakoś biednie właśnie, 12900k robi ponad 29k, to wynik bardziej dla 12700k

Ale w jakiej konfiguracji ten 12900K robi 29 tys. pkt? Bo procesor z filmiku wyciska tyle bez dodatkowych małych rdzeni. Wyłącznie 8 wydajnych pracuje, reszta wyłączona.  

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, r1023 napisał:

Po oficjalnej premierze będzie można się smucić, obstawiam ze te testy to można narazie między bajki włożyć.

Bardzo bym chciał żebyś miał rację, ale coś czuję w kościach, że nie tym razem :/

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Artok napisał:

Ale w jakiej konfiguracji ten 12900K robi 29 tys. pkt? Bo procesor z filmiku wyciska tyle bez dodatkowych małych rdzeni. Wyłącznie 8 wydajnych pracuje, reszta wyłączona.  

 

A to sorrki same P core bez HT  robią 12k czyli wzrost wydajnosci dla samych Pcore ponad 10k punktów ? Ma ktos pod ręką 12900k i mógłby puscić taki test ?

 

cinebench-multi.png

 

55 minut temu, Rebelmind napisał:

Bardzo bym chciał żebyś miał rację, ale coś czuję w kościach, że nie tym razem :/

 

Intel poczuł wiatr w skrzydłach bo Alder to od wielu wielu lat jest dość znaczny skok wydajności.

Link to post
Share on other sites
36 minut temu, r1023 napisał:

 

A to sorrki same P core bez HT  robią 12k czyli wzrost wydajnosci dla samych Pcore ponad 10k punktów ? Ma ktos pod ręką 12900k i mógłby puscić taki test ?

 

cinebench-multi.png

 

 

Intel poczuł wiatr w skrzydłach bo Alder to od wielu wielu lat jest dość znaczny skok wydajności.



8P-0E Cinebench R23 multi = 19471.

Screen na górze pokazuje Cin23 na samych P-Cores, ale bez HT, czyli 8 wątków, a nie 16, do tego na taktowaniu 3.9ghz, czyli tyle ile normalnie mają E-cores.

Edytowane przez mirai99
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
25 minut temu, Artok napisał:

No więc się wyjaśniło, wzrost ok. 4000 pkt więc przy tych wynikach będzie to 20% z haczykiem. 

Tylko zauważ, że ten filmik to jest 90-100C i 300W poboru prądu.
A porównujemy to do wyniku 12900k na stock ustawieniach i 232W poboru podczas testu samych P-Cores.


EDIT: wait, wszedłem na ten twitter i te testy są opisane jako 13700K ES2, a nie 13900K

Edytowane przez mirai99
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Artok napisał:

@r1023Tak będzie

5b95e5313cf3918d660cebe539f4851375f25176

 

Poproszę 2 wersje, która mówi o scenariuszu "performance per W" oraz "platform price index" :D

Intelowi ciągle ewidentnie brakuje procesu technologicznego oraz możliwości produkcyjnych :/ Wtedy dopiero byłoby dla nas miło bo AMD musiałoby srogo walczyć cenowo by się utrzymać. 

 

Najbardziej interesują mnie i5, przy tych ilościach rdzeni oraz stagnacji w rozwoju oprogramowania coraz częściej dają sobie radę w zadaniach semi-pro i pro. 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Revenant napisał:

Najbardziej interesują mnie i5, przy tych ilościach rdzeni oraz stagnacji w rozwoju oprogramowania coraz częściej dają sobie radę w zadaniach semi-pro i pro. 

A mnie najbardziej interesuje, czy zrobia i3-13100f z eCores.... Takie 4/8 + 4/0, calkiem przyzwoite taktowania i wycenione na 120 dolkow na start moglo by byc lakomym konskiem dla ludzi skladajacych mini zestaw. Poza tym, eCores @4.5 GHz (bo do tylu maja sie min teraz krecic) to serio o WIEEELE wiecej niz dawalo HT.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...