Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

@Up ta jest, było pisane że średnio mówimy o różnicach 2-3%. W zw z tym o ile nie wykorzysta się tych dodatkowych GB pamięci w innych zastosowaniach to więcej zyskamy dokładając do innych komponentów (Cpu / Gpu). 

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, zbiku90 napisał:


Sorry, ale tutaj nie ma ani jednego porównania tego samego, tylko z inną ilością ranków... Dla mnie oczywiste, że 2x więcej ramu może samo wygenerować +1 klatkę przy 160 fps, ten test pokazuje, że więcej ramu = lepiej i nic więcej.

 

Link to post
Share on other sites

Pamiętacie mój post sprzed 3 miesięcy, gdzie opisywałem dramat biznesmenów z OLX, którzy sądzili, że zarobią niewyobrażalne kokosy na płycie Z490, a finalnie zostali z ręką w nocniku? No to zapraszam na drugą część telenoweli.

 

Sytuacja jest niemalże analogiczna. Po premierze 12 generacji Intela zainteresowanie topowymi płytami Z590 spadło do zera. Kierownictwo X-KOMu również to zauważyło i postanowiło pozbyć się z magazynu zalegających płyt. Początkowo zjechali z 1699 zł do 859 zł, ale w trwającej od poniedziałku promocji dodatkowo obniżyli cenę do 549 zł. Wszak lepiej sprzedać za 1/3 ceny, niż oddać za darmo do punktu utylizacji. Z resztą - liczby mówią same za siebie: poszło ponad 600 sztuk i dalej można zamawiać.

xkom.jpg

 

Co się stało z naszymi biznesmenami? Zgadza się, zgadliście. DOLARY PO RAZ DRUGI STANĘŁY IM W OCZACH.

 

Przedział cenowy był bardzo różny, ceny potrafiły podchodzić po 900 zł, czyli standardową cenę sklepową bez promocji :rotfl: Spotkałem się jednak z jednym przypadkiem samoupodlenia, gdzie pomniejszy Janusz chciał przyciąć 100 zł na płycie, ale potem rzeczywistość zmusiła go do obniżenia marży do 50 zł :hahaha:

janusz1.jpg

 

Buszując po OLX natrafiłem na ogłoszenie prawdziwego Janusza Alfa, który zażyczył sobie skromne 750 zł za płytę - 200 zł marży. Oto najlepsze fragmenty.

 

Najpierw przywitanie wiadomo, kulturka.

1.jpg

 

Teraz prawdziwa bomba. Kiedyś emerytów robiono metodą "na wnuczka" teraz kłamcy z OLX robią ludzi metodą "na brata". Biedny brat ogłoszeniodawcy jest tak zapracowany, że nie ma czasu nawet skorzystać z darmowego zwrotu do X-KOM przez Paczkomaty InPost.

2.jpg

 

Nie kupujcie nigdzie indziej, bo u Janusza Alfa jest najlepiej.

3.jpg

 

No dobra, może i chce was default_smilies_sex.gif - ale on to zrobi z miłością

4.jpg

 

Niestety, dwa dni sprzedawania nie były zbyt owocne, więc umieścił na wstępie ogłoszenia dodatkowe informacje.

 

Na początek - doedukowanie motłochu, bo chyba nie wiedzą, w jakim celu piszą.

5.jpg

 

Dalej próba grania niedostępnego, niczym księżniczka w wieży.

6.jpg

 

On wam daję wszystko nowiuteńkie, a wy nie chcecie.

7.jpg

 

I na zakończenie - desperacka próba dyktowania warunków

8.jpg

Edytowane przez Artok
literówka
  • Lubię to 1
  • Haha 5
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, mirai99 napisał:

Sorry, ale tutaj nie ma ani jednego porównania tego samego, tylko z inną ilością ranków...

Kiedyś się nie dało zrobić takiego porównania bo 8gb było single a 16gb dual. Teraz są już 16gb single rank ale temat jest na tyle niszowy że nikomu się nie chciało powtarzać testów.

6 godzin temu, mirai99 napisał:

Dla mnie oczywiste, że 2x więcej ramu może samo wygenerować +1 klatkę przy 160 fps, ten test pokazuje, że więcej ramu = lepiej i nic więcej.

Kompletna bzdura, większa ilość ramu niż wymagana w żaden sposób nie zwiększa fps.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
10 minut temu, r1023 napisał:

znowu zaczyna kusić DDR5 - 6000 za już chyba całkiem spoko cenę

To będzie zakup tylko po to, aby wydać pieniądze. Nad zmianę RAM-u możesz pomyśleć, jak kupisz RTX-a 4080. Wtedy różnica może być zauważalna.

Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, Rebelmind napisał:

Oczywiście, że Raptor Lake-S będzie na obecną podstawkę. 

Podstawka będzie się zgadzać, ale już chipsety niekoniecznie ;) Nie no intel chyba się uczy na błędach, nie strzeliłby sobie w stopę gdy wciąż czuje oddech AMD na karku.

3 godziny temu, Artok napisał:

zamontowałem Gigabyte Z590 Ultra. Po prostu poczułem się jak w domu: dwie minuty szukałem zakładki do zmiany timingów pamięci RAM :rotfl:

Powodzenia w tłumaczeniu gigabitowego na angielski ;) 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...