Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

1 godzinę temu, tokacz napisał:

w poe tylko vsync wlączony, a limit ogólny w sterowniku na 162 kl

A to weź proszę z ciekawości sprawdź jak możesz ile byś miał stopni BEZ vsync i bez limitu klatek, bo nawet 1440p potrafi spocić Cpu ;)

Link to post
Share on other sites
30 minut temu, Rebelmind napisał:

A to weź proszę z ciekawości sprawdź jak możesz ile byś miał stopni BEZ vsync i bez limitu klatek, bo nawet 1440p potrafi spocić Cpu ;)

poe to poci 3080 bez limitów, ale sprawdzę. Prywatną puściłem żeby nie zaśmiecać.

Edytowane przez tokacz
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Czy 16800pkt w najnowszym Cinebench R23 to dobry wynik?

 

12600K procesor.

Dodam że sam z nim grzebałem i nie wiem czy dobrze. :roll:


12600k powinien mieć 17900 w pojedyńczym runie i 17300 w 10 minute loop. Twoja ma... mniej.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

'Uciągnie' wszystkie karty które w konkretnej grze w konkretnych ustawieniach i konkretnej rozdzielczości nie będą w stanie wyrenderować klatek szybciej niż ów 12600k będzie im je w stanie dostarczyć. 

 

rtx6090 bez wątpienia klęknie przy nim w wiedźminie 4 na 16k, o ile nie nastąpi rewolucja procesorowa i nagle potrzeba będzie stu rdzeni cpu.

 

Masz testy tego procesora w grach dostępne w internecie. Zwłaszcza testy w 720p i 1080p. Są to testy z samego zamysłu niezależne od gpu. Gier z przyszłości nie przewidzisz. 

 

 

TLDR. to jest mocno bezsensowne pytanie

Jeśli ktoś rozumie trendy sprzętowe i gier to z pewnym prawdopodobieństwem sobie to oszacuje. Jeśli ktoś nie rozumie, to można takiemu wcisnąć kompletną głupotę, np: "Noo panie januszu ten procesor zadziała tylko z radeonem w piątki po południu a rtx4050 tylko w środy od święta, do 4060 tylko z gaśnicą".

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

 

Bottleneck

4 godziny temu, stach122 napisał:

Tak

LG 24MP59G

 

Z tym monitorem z sygnatury to monitor będzie bottleneckiem tak naprawdę przy karcie rtx 4070/4080, te karty to pod 1440p 144hz/4k monitory czy tam jak ktoś w csgo i podobne ciupie 1080p 240hz.

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

W 1080p już RTX 2080/S/Ti były mocno ograniczane przez ówczesne im Cpu w większości gierek. 

 

W 1440p to samo można napisać o RTX 3080/Ti/3090. 

 

Jako że spokojnie można założyć, iż 4070 nie będzie wolniejszy od 3080 to w 1080p na bank będzie bottleneck, w 1440p mniejszy ale pewnie nadal. 

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, wrobel_krk napisał:

 

Bottleneck

LG 24MP59G

 

Z tym monitorem z sygnatury to monitor będzie bottleneckiem tak naprawdę przy karcie rtx 4070/4080, te karty to pod 1440p 144hz/4k monitory czy tam jak ktoś w csgo i podobne ciupie 1080p 240hz.

 

 

Tak ale po przesiadce na owe RTXy mam zamiar przesiąść sie na 1440p albo ultrapanorame

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Rebelmind napisał:

W 1080p już RTX 2080/S/Ti były mocno ograniczane przez ówczesne im Cpu w większości gierek. 

 

W 1440p to samo można napisać o RTX 3080/Ti/3090. 

 

Jako że spokojnie można założyć, iż 4070 nie będzie wolniejszy od 3080 to w 1080p na bank będzie bottleneck, w 1440p mniejszy ale pewnie nadal. 

Czyli co, zamiast i5 zabrać ryza 12 rdzeniowego zeby na przeszłość nie było bottlenecka? :D

 

No stety ale niżej niź X070 nie zjade :v

1 minutę temu, r1023 napisał:

Powiedz to tym co czekali zakupem 3080 do black friday :D

Sam mam zamiar owe rtxy z serii 4000 brać w preorderze, nigdy nie wiadomo co strzeli do głowy kopaczom albo komuśsie nie zachce wymyślic kolejne zajebistej krypto co kopać na kartach sie opłaca

Edytowane przez stach122
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, walker napisał:

'Uciągnie' wszystkie karty które w konkretnej grze w konkretnych ustawieniach i konkretnej rozdzielczości nie będą w stanie wyrenderować klatek szybciej niż ów 12600k będzie im je w stanie dostarczyć. 

 

rtx6090 bez wątpienia klęknie przy nim w wiedźminie 4 na 16k, o ile nie nastąpi rewolucja procesorowa i nagle potrzeba będzie stu rdzeni cpu.

 

Masz testy tego procesora w grach dostępne w internecie. Zwłaszcza testy w 720p i 1080p. Są to testy z samego zamysłu niezależne od gpu. Gier z przyszłości nie przewidzisz. 

 

 

TLDR. to jest mocno bezsensowne pytanie

Jeśli ktoś rozumie trendy sprzętowe i gier to z pewnym prawdopodobieństwem sobie to oszacuje. Jeśli ktoś nie rozumie, to można takiemu wcisnąć kompletną głupotę, np: "Noo panie januszu ten procesor zadziała tylko z radeonem w piątki po południu a rtx4050 tylko w środy od święta, do 4060 tylko z gaśnicą".

Dobram dobra, kto pyta nie błądzi nie? Ostatnio nie śledziłem pilnie testów procków/kart. Jednakże tyle sie znam na sprzęcie ze mnie nie da się wcisnąć jakiegoś szmelcu. 

3 minuty temu, r1023 napisał:

premiera 4080 zbiegnie się pewnie mniej więcej z Raptor Lake, jak nie musisz zmieniać poczekaj.

Ta ale oszczędności z tygodnia na tydzień maja coraz mniejszą wartość. . . poza tym mój rtx juz ma bottlenecka przez procka 

Edytowane przez stach122
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...