Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

Godzinę temu, wrobel_krk napisał:

Wiesz że w takich testach wybierają akurat miejsca i gry gdzie jest bottleneck, jak grasz na wysokich ustawieniach to wtedy w 1440p w 99% czasu GPU jest bottleneckiem. Ja mam monitor 3440x1440 144hz i mało kiedy 3080 daje więcej niż 100fps

Ale każdy procek słabszy od 9700k to już wg mnie nadaje się do wymiany na 12600k, kwestia jeszcze czy nie warto poczekać na płyty b660 i np 12700

Ja gram w 1440p i na maxa ustawienia graficzne.

Link to post
Share on other sites

https://www.purepc.pl/specyfikacja-chipsetow-intel-h670-b660-i-h610-czesciowe-podkrecanie-dostepne-rowniez-na-tanszych-plytach-glownych

 

Uwierzę jak zobaczę ale jeśli trend się potwierdzi to słabo. B660 Tomahawk za 1000+ pln? Mortar za 950? #Bitch_plz... 

 

Na ceny wyższe niż Z690 nie ma szans, a najtańszy Gigaszajs Z690 widziałem po 850 pln. Czyli - powiedzmy - 750 pln za Tomahawk B660 tj poziom cenowy B550 Tomahawk. Miałoby sens. 

Link to post
Share on other sites

 

Wszyscy mają mambę, maaam i ja!
Wsio mi już przyszło. W piątek jadę do kumpla i będziemy mu to składać. :)

Pendrive z latest biosem przygotuje jakoś na dniach awaryjnie. 
W10 -> W11 pójdzie jako fresh install (nie update), przy zmianie platformy zawsze i tak robię clean install. Chociaż u mnie na lapku W11 via upgrade (wymuszony) działa perfekcyjnie. 

image.thumb.png.4202dcaf1179331239814b430f89cfdb.pngimage.thumb.png.5511d69072a4e79ae1c8c47e1ceb566b.png

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Revenant napisał:

 

Wszyscy mają mambę, maaam i ja!
Wsio mi już przyszło. W piątek jadę do kumpla i będziemy mu to składać. :)

Pendrive z latest biosem przygotuje jakoś na dniach awaryjnie. 
W10 -> W11 pójdzie jako fresh install (nie update), przy zmianie platformy zawsze i tak robię clean install. Chociaż u mnie na lapku W11 via upgrade (wymuszony) działa perfekcyjnie. 

image.thumb.png.4202dcaf1179331239814b430f89cfdb.pngimage.thumb.png.5511d69072a4e79ae1c8c47e1ceb566b.png

 

 

U mnie poszedł taki zestawik bez najmniejszego problemu nawet na starym systemie, reinstal zrobiłem bo już i tak był czas najwyższy.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, r1023 napisał:

 

 

U mnie poszedł taki zestawik bez najmniejszego problemu nawet na starym systemie, reinstal zrobiłem bo już i tak był czas najwyższy.

Rozkminialiśmy jeszcze nad gigusiem za 999zł (x690 gaming x) oraz asrockiem (1300zł) ale Tomahawk przede wszystkim lepiej się wpasował wyglądem pod build (czarny mat bez rgb). No i Tomahawk to klasa sama w sobie. Bardzo mocny zawodnik segmentu średniego. Przynajmniej nie przewiduję żadnych cyrków i problemów. 

 

Jak tak w sumie liczę to przez ostatni rok 5/5 mobasów które zamawiałem to wszystko MSI w tym 3 różne Tomahawki... :x 

Link to post
Share on other sites

70-75*c max (Prime, Cinebench, OCCT) oraz Total War Warhammery) zależnie od programu.
Przy TW:Warhammer2 okazjonalne milisekundowe spike'i do 80-85*c (takie chamskie jak w laptopach, widać że oddawanie ciepła IHS nie wyrabia albo wewn. CPU). 

 

Pompa 1900rpm (flat), wentylatory 620rpm (flat). Oprócz topu z tyłu jest jeszcze taki prostokąt bardzo mocno perforowany, więszość powietrza nim wylatuje jak szybem wentylacyjnym. Dzięki temu też jest bardzo cicho. Przy tych RPM wentylatorów top nie musi być w całości perforowany. 

 

Dark Base 700

DARK BASE | 700 silent high-end PC cases from be quiet!

Link to post
Share on other sites

Kumpel będzie się tym bawił dopiero pod koniec tygodnia. Na razie zostawiliśmy stock + XMP + OC (to obok XMP) w biosie bo temperatury pozwalały. 

CPU-Z oraz Hwinfo pokazywał coś +- 1.31v więc będzie z czego zbijać. Ale widok 215W w cinebenchu itp mnie przerażał. 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 14.12.2021 o 22:46, Revenant napisał:

Kumpel będzie się tym bawił dopiero pod koniec tygodnia. Na razie zostawiliśmy stock + XMP + OC (to obok XMP) w biosie bo temperatury pozwalały. 

CPU-Z oraz Hwinfo pokazywał coś +- 1.31v więc będzie z czego zbijać. Ale widok 215W w cinebenchu itp mnie przerażał. 

 

 

tak mój na tym ustawieniach stock leciał 220W w cinebenchu po zmianach napięć zeszło poniżej 160w a nie zrobiłem nic wielkiego, myślę że spokojnie jeszcze jest miejsce na ustawienie tego lepiej i wolnej chwili się pobawię, ale jakos mi się nie spieszy bo z temp jestem zadowolony.  

classroom_1.png

Link to post
Share on other sites

A no ciekawe do ilu uda się zbić. I ciekawe ile zmniejszy to temperatury, które nawet w takim scenariuszu są niezłe. 

Bardziej mnie ciekawi jak pójdzie mu OC RAM'u, ciekawe czy na Z690 i kontrolerze Alder-Lake uda się podbić 3200@16 na jakieś rozsądne 3600~~. Albo chociaż obniżenie opóźnień. 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Revenant napisał:

A no ciekawe do ilu uda się zbić. I ciekawe ile zmniejszy to temperatury, które nawet w takim scenariuszu są niezłe. 

Bardziej mnie ciekawi jak pójdzie mu OC RAM'u, ciekawe czy na Z690 i kontrolerze Alder-Lake uda się podbić 3200@16 na jakieś rozsądne 3600~~. Albo chociaż obniżenie opóźnień. 

 

Mysle ze spokojnie z 10-15 stopni pójdzie w dół.

Link to post
Share on other sites

No czekam na zablokowana i7 bo nie chce sie pakować w wersje K, nie wiem tylko jakie chłodzenie dobrac do owej i7

 

 

Wiem ze możę trochę za szybko no i nie potrzebnie nie bede zakładać tematu ale jakie chłodzenie do zablokowanej wersji owej i7? Fortis 5 starczy? czy może grandis3? Chciałbym mieć po prostu chłodno (a w upały mam bardzo ciepło w pokoju).

Edytowane przez stach122
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...