Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

Jasne! Ja też jestem ciekaw rzeczy, których jeszcze za dużo ludzi nie widziało :D

 

Na szwedzkim forum ludzie piszą, że lokalne sklepy spodziewają się następnych dostaw* DDR5 w styczniu (* takich 50+ szt, bo pojedyncze modele to pojawiają się co tydzień - tylko co z tego skoro zamówień opłaconych jest sporo więcej) 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Rebelmind napisał:

Jasne! Ja też jestem ciekaw rzeczy, których jeszcze za dużo ludzi nie widziało :D

 

Na szwedzkim forum ludzie piszą, że lokalne sklepy spodziewają się następnych dostaw* DDR5 w styczniu (* takich 50+ szt, bo pojedyncze modele to pojawiają się co tydzień - tylko co z tego skoro zamówień opłaconych jest sporo więcej) 

 

Dlatego chyba zrezygnuje z poszukiwań i albo przeczekam albo wezmę DDR4, chociaż nie ukrywam że w kwestii zakupu nowej płyty do starych kości ram mam mały dysonans poznawczy ;).

Link to post
Share on other sites

https://ithardware.pl/aktualnosci/intel_alder_lake_zablokowane_procesory_maja_zadebiutowac_w_polowie_stycznia_znamy_specyfikacje-18707.html

 

12700 (non-k) w układzie 8P/16+4e z zegarem do 4.9GHz w boost. Dawać mnie jeszcze płyty B660 D4 poniżej 700 pln vs jakaś sensowna informacja nt. Zen3+ i będzie upgrade robiony. Przyznam szczerze, że pobór podczas gier ma Intel tym razem epicki. 

Link to post
Share on other sites

Jak myślicie warto robić teraz przesiadkę bez DDR5 z tego co w podpisie ?
ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI DDR4 + Intel Core i9-12900K to razem jakieś ~5k przy czym Asus ma promo i przy takim zestawie oddają 455zł czyli wychodzi jakieś ~4,5k

AMD Ryzen 9 5900X + płyta z dobrą sekcją typu Gigabyte X570S AORUS MASTER cenowo wychodzi podobnie. No ale tu można kombinować z tańszą płytą więc całość wyjdzie taniej albo dużo taniej. Z drugiej strony AM4 już jest trochę czasu na rynku i "zaraz" pojawią się nowe procki. :co:

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Maxikas napisał:

Z drugiej strony AM4 już jest trochę czasu na rynku i "zaraz" pojawią się nowe procki

Ale to będą ostatnie procki na te płyty.

Intel na dzień dzisiejszy bardziej sensowny i do gier i wielowątkowo, pytanie czy brakuje Ci już mocy w obecnym konfigu, w grach na pewno nawet 12600k bedzie duzo lepszy niż 1920x

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, wrobel_krk napisał:

Ale to będą ostatnie procki na te płyty.

Wiem. Nie spieszę się z wymianą aczkolwiek przy okazji premiery intela zacząłem rozważać taką możliwość.

Większość aplikacji z których korzystam siedzi głównie na 1 rdzeniu. Przy obecnych prockach TR wypada pod tym kątem tak sobie ale z drugiej strony ciężko go zajechać, pomimo, że to już technologiczny dziadek %-)
W gry nie gram za często a jeśli już to jedynie w 1920x1200.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Maxikas napisał:

Wiem. Nie spieszę się z wymianą aczkolwiek przy okazji premiery intela zacząłem rozważać taką możliwość.

Większość aplikacji z których korzystam siedzi głównie na 1 rdzeniu. Przy obecnych prockach TR wypada pod tym kątem tak sobie ale z drugiej strony ciężko go zajechać, pomimo, że to już technologiczny dziadek %-)
W gry nie gram za często a jeśli już to jedynie w 1920x1200.

Jak ci się nie śpieszy, to nie kupuj niedojrzałej architektury z pierwszymi płytami pod/modelami ddr5.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Rebelmind napisał:

@Up to w jakiej cenie oddasz tego starego, rozgromionego w pył 5900x? XD

 

 

Ooo, teraz zaś dostrzegam na drugim planie Z690 Tomasz Hawk! :o

Zestaw, o którym sam myślałem (tyle że z 12700 nonk)! 

 

Tamten komp zostaje stricte do pracy. To jest do tego z podpisu, tylko muszę znaleźć czas żeby to poskładać. Ten Tomahawk wydaje się być całkiem sensowny, chciałem edga ale akurat nie było i w sumie to chyba różnice niewielkie.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...